Skocz do zawartości

[300] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przemyślałem i wniosek mam taki.

Nie będę tworzyć aranżacji stricte pod lotosy bo nie taki miałem plan :-)

 

Jeżeli mi się uda gdzieś je wyhaczyć to spoko - spróbuję i zobaczę.

Na razie kontynuuję wszystko wg pierwotnego zamysłu. Jeżeli nie lotosy, to zapewne gałęzatka.

W ostateczności będzie pistia bo to rośnie mi na potęgę.

 

Dziś porobiłem trochę zakupów, dodałem więcej drzewa i 1 świetlówkę 36 W.

Zrobię jeszcze tło i skoczę do lasu po liście więc wieczorem zapodam jakąś fotę.

 

Pytanie do Was. Czy oprócz docelowej parki niedużych wężogłowów da radę wpuścić coś jeszcze z Azji? (oprócz ślimorów bo tych będzie sporo). Sam nie wiem - Bocje? Kosiarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przydenne ryby raczej nie będą ich interesować. Czasem trzymane są z wielopłetwcami, tylko że one są nie za bardzo z Azji. Też słyszałem że zdarza się przy Gachua że przy trzymaniu rybek od małego z innymi to później ich nie ruszają, ale nie wiem jak przy innych Channach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę jeszcze, poszukam, popytam :-)

 

Co do wystroju - to mission accomplished.

 

Tylko jeden problem - temu cholerstwu nie sposób zrobić zdjęcia tak aby oddało rzeczywistość.

Będę jeszcze próbował - z różnymi ustawieniami i różnymi aparatami.

 

Oświetlenie 1x30W

+ doświetlanie boku modułem 11W (taka fanaberia) :-)

 

Doszły korzenie, patyki i cały wór liści, oraz czarne tło. Woda jeszcze się nie wyklarowała, ale myślę że to kwestia kilku dni.

 

Acha - tymczasowo pistie - bo i tak co tydzień wywalam pół wiadra.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i jeszcze innym cykadłem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rośliny można próbować z Liliami wodnymi ja teraz mam wsadzoną no i powiem ci rośnie. A co do chann bleheri to tak jak mówili wcześniej wymagają zimowania. Z Gachuami nie ma takiego problemu, ale pamiętaj te ryby to nigdy nie najedzone na początek jak będą małe to najlepiej zapuść żyworódki by było coś do polowań. I tak wgl. to ja Pierwszy mam Channy na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę na gachua.

Ile sztuk najlepiej kupić młodych? Myślałem 4 do 6.

 

Z pokarmem nie powinno być problemu. Ryby trą mi się bez przerwy więc coś tam na żarcie wyhoduję.

 

Zastanawiam się jeszcze nad pozostałą obsadą. Czy w ogóle coś dodawać. Obejrzałem sobie akwa z channami i bocjami wspaniałymi i wyglądało to znakomicie. Tyle że bocje sporawe rosną i nie wiem czy by nie miały u mnie zbyt ciasno.

 

No cóż - najwyżej będą metody prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 młodych i czekać aż się dobierze para. Z zbrojników u mnie wszystko zjadły gachuy tak samo jak ślimaki potrafią wyssać je ze skorupki. Można coś pokombinować myślę że jak by się wsadziło kilka bocji siatkowanej to by dały rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam marzy mi się taki klimat tylko ja myślałem o skalarach ewentualnie dyskach.Brak miejsca nie pozwala na kolejne akwarium a żona pewnie nie zgodzi się nawet gdybym zrobił taką minę jak Ty zrobiłeś.Taka panująca mroczność w akwarium fajnie współgra z pewnymi gatunkami ryb,ogólnie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za komentarze :-)

Dziś dotarło dy mnie channki :-)

Także obsada obecna to 7xChanna Gachua.

 

Wizualnie obecnie tak - trochę jeszcze pogmerałem.

Dołączona grafika

 

Klimatycznie podobne do pozostałych, ale i tak jest oryginalne.

 

Hehe - dzięki. Takie klimaty właśnie najbardziej lubię. Przypuszczam że gdybym miał stworzyć jakiś super uporządkowany, równiutki, gęsto obsadzony posegregowaną i poukładaną roślinnością to bym poległ na całej linii.

Bajzel i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...