Skocz do zawartości

[300] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wężogłowy chory jestem już od pewnego czasu.

 

Plany były na kiedyś, no ale chyba będzie nieco szybciej.

 

Zaczęło się wczoraj od przeglądania aukcji. Okazyjnie kupiłem zbiornik 120x50x50 (dziś odebrany).

Dorwałem się do stworzenia czegoś na czym baniak stanie i się nie zawali i nawet sprawnie mi to poszło - stolik muszę jeszcze wypoziomować.

 

Docelowo jeszcze nie wiem jakie wężogłowy i ile kupię.

Muszę jeszcze sporo poczytać. Tutaj liczę także na Wasze sugestie.

 

Zbiornik ma być ciemny, mroczny i "dziki" :-)

Oświetlenie - jeszcze nie wiem - raczej pójdę w minimalizm.

Filtracja - zapewne hw-303 + wewnętrzny gąbkowy.

Na górze w planie szyby nakrywowe.

W środku drzewo, liście, może kilka krzaczków.

 

i żeby nie było, że w galerii zamieszczam: 8-)

 

Dołączona grafika

 

Ciasno już jak diabli :), ale jak zrobię remont w większym pomieszczeniu obok to będzie zbiorowa przeprowadzka :-)

 

Dołączona grafika

 

Żona z początku niezbyt zadowolona, ale zrobiłem taką minę

 

Dołączona grafika

 

i zadziałało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale przepuszczają go minimalne ilości poniżej. Dodatkowo jak każda roślina: mniejsze światło - mniej liści, ale za to są większe;]

 

Znasz lepszy sposób utrzymania słabego światła w toni wodnej niż to?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dodatkowo będziesz mieć szanse zaobserwowania ciekawego zachowania Chann jakim jest ucinanie sobie drzemek na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotosa- jeśli zastosowałbyś oświetlenie punktowe i umieściłbyś go tuż pod nim to jest szansa aby ten powoli wegetował (bo nie można by tego nazwać wzrostem). Jeśli natomiast chodzi o gatunek wężogłowów- ja na twoim miejscu zdecydowałbym się jednak na channy gachua- w przeciwieństwie do c.bleheri nie potrzebują zimowania, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście decyzja należy do ciebie- a teraz- Let's do it! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast chodzi o gatunek wężogłowów- ja na twoim miejscu zdecydowałbym się jednak na channy gachua- w przeciwieństwie do c.bleheri nie potrzebują zimowania, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zimowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami? Toż to spora oszczędność, bo nie trzeba całą zimę używać grzałki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest pasja.

Mimo tego, że mebel na którym stoi akwarium jest brzydki (ohydny), to ogólnie zazdroszczę.

 

Ja zrezygnowałem z >100cm akwarii i czasami żałuje, bo właśnie tęsknie za swoimi Hypselecara i chciałbym mieć je spowrotem u siebie. To samo z ExC. salvini, M. auratus czy Channa. Po prostu mam za małe akwaria na te cuda.

 

 

Myślę, że wizja jest jak najbardziej na plus. Channy to same w sobie piękne ryby, ale Sverting dobrze prawi. Lotos wprowadzi klimat i bedzie idealną rośliną do tego akwarium.

 

Czekam na dalsze relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w zoologu i były na sprzedaż 2x channa micropeltes, oraz kilka arowan :shock:

 

Co prawda kupiłem sobie ostatnio basen ale to raczej dla innych rybek/syrenek ;-)

 

Sprawa jeszcze otwarta co do obsady - trochę czasu jest.

Z lotosami może spróbuję.

 

Co do stolika. Fakt - jest obrzydliwy. Nie przypuszczałem, że jestem w stanie stworzyć brzydszy od poprzedniego :lol:

Coś tam z nim jeszcze wizualnie pokombinuję. Jak pisałem w którymś poście - w tym roku ruszam z remontem osobnego pomieszczenia a tam stoliki będą murowane (więc obecne są tylko przejściowe).

 

Pley - zatem trzeba pomyśleć nad powrotem do >100l :-)

i sam nie wiem czy to jeszcze pasja, czy może już obsesja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zachorowałem na channy :D jest gdzieś tam mój temat w którym widać młode gachuy niedługo zrobię tam jakąś aktualke na razie mają po 3-4cm. Jak chcesz to pisz pw podam ci link do forum o wężogłowach, bo nie wiem czy tu mogę podawać. Może znajdziesz tam kogoś blisko swojej miejscowości który ma na zbyciu channy którymi się interesujesz. Jak moje podrosną to sam będę musiał oddać trochę swoich gachua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sołtyss - jakby co, będę pisać.

 

Dziś zapięte od rana. Szczerze - ledwo zipię :help:

 

Baniak stoi zalany.

 

Obecnie ze sprzętu:

 

Filtr gąbkowy aqua-szut 600l/h

Oświetlenie 1x30W

2 grzałki 25W+50W - docelowo będzie 200W

 

Podłoże - nadmiar piachu przeznaczonego do piaskownicy + żwir rzeczny.

Ozdoby - kamole + korzenie. Dojdą jeszcze korzenie, oraz liście.

Tło - wrąbałem tymczasowo zieloną karimatę za baniak :-) - będzie jeszcze nie wiem jakie.

 

Jutro skoczę po szyby nakrywowe, jakieś drewno i liście.

Zamówię także grzałkę i filtr kubełkowy.

 

Pytanie co do lotosów - gdzie najszybciej dostać ? W ogrodniczym? Bo to chyba takie do oczek wodnych? :-)

 

No i kilka strzelonych fotek podczas pracy i po:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:-)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Łysawo obecnie. Kontrowersje może budzić także podłoże.

Cóż - taka wizja "artysty" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie cacy jak się zrobi ciemno.

 

Lotosa najłatwiej jakimś alledrogiem, bo potrzebujesz kilka bulw. Tylko tak jak było powiedziane, musisz mieć mocne oświetlenie, przynajmniej do czasu aż nie wyrośnie nad tafle.

ło

Zrób sobie więcej miejsca na te kłącza, bo one małe nie będą. Szczególnie te naroża gdzie masz kamienie. Ogólnie przemyśl ten aranż pod kątem tego, że liście podwodne będą dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...