Skocz do zawartości

obsada 25l


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć małe akwarium 25l z gupikami (ok. 5 szt.). Nie chce wydawać pieniędzy na nowy filtr i grzałkę. Na forum czytałem, że grzałka i filtr musi być. Ja planuje jedynie jakiś kamyczek napowietrzający kupić, bez grzałki i filtra, bo moja koleżanka trzyma 2 gupiki w 12 litrowej kuli bez grzałki i filtra i jej się nawet rozmnażają. Koleżanka mamy też hoduje rybki bez filtra i grzałki w akarium ok. 30l i też jej się rozmnażają.

Więc musi być ta grzałka i filtr, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję założyć małe akwarium 25l z gupikami (ok. 5 szt.). Nie chce wydawać pieniędzy na nowy filtr i grzałkę. Na forum czytałem, że grzałka i filtr musi być. Ja planuje jedynie jakiś kamyczek napowietrzający kupić, bez grzałki i filtra, bo moja koleżanka trzyma 2 gupiki w 12 litrowej kuli bez grzałki i filtra i jej się nawet rozmnażają. Koleżanka mamy też hoduje rybki bez filtra i grzałki w akarium ok. 30l i też jej się rozmnażają.

Więc musi być ta grzałka i filtr, czy nie?

Powiedz tej koleżance,że niech się zastanowi,co robi tym biednym gupikom w kuli bez ogrzewania i napowietrzania ;/

Filtr i grzałka obowiązkowo !

Jak nie filtr,to możesz brzęczyk kupić.

(np.http://www.bajcik.pl/sklep/product_i ... e6492ab66f)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał wyraźnie, że chce gupiki więc spekulacje o bojownikach trochę bez sensu, zresztą wprowadził je użytkownik, który ma dość nietypowy styl pisania w postach, kończąc na dublowaniu czyichś wypowiedzi. Powiem tak, lepiej zainwestować w grzałkę i filtr, chociażby to były jakieś zwykłe "chińczyki" na początek. chyba, że jesteś w stanie zapewnić stałą temperaturę na poziomie 22-25*C. filtracja jednakże musi być nie ma bata. Bo cię wykończą podmianki co 3 dni, by nie pozdychały ryby... z czasem więcej wydasz za wodę niż za sprzęt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precz z kulami :!::!::!::o Każda rybka potrzebuje tlenu i odpowiedniej temperatury nie wspominam o roślinkach żywych i pH i innych parametrach.

Tak się składa że mam 30L i one potrzebują wszystkiego :)

Załóż normalne AQ proste, lub profilowane albo panoramiczne.

Jak zakupisz Aq zwykle i sprzęt to będziesz miał na lata i nie będziesz się martwić rano czy kolejną noc przeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co im po brzęczyku jak będą mieć zanieczyszczoną wodę? Ma być filtr i koniec. Bez filtra możesz się pożeganć z akwarium. Jak jesteś w stanie utrzymać stałą temperaturę to grzałka nie musi być. Lepiej nie bierz przykładu ze swoich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...