Skocz do zawartości

Akwarium 45 litrów WATERHOME


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

Obecnie mam akwarium 25 litrów które odziedziczyłam po koleżance, mieszkają w nim - bojownik samiec, 2 szt kiryski, 1 szt kosiarka, 1 szt glonojad ok 15 cm (glonojad co dwa dni dokarmiany marchewką lub brokułem + codziennie tabletki) i 1 szt otosek, jest sporo roślin trawy oraz coś roślina z drobnymi listkami. Zdaję sobie sprawę że ta obsada to taka trochę nie jak trzeba :roll:

Od jutra pojawi się w domu akwarium jak w tytule w wyposażeniu grzałka 100W, filtr wewnętrzny Elite Jet 75 oraz świetlówka 15W 6400k.

Jako podłoże to gotowy drobny granulat dla roślin 4-5 cm oraz na to 3-4 cm drobnego żwirku kwarcowego planuję, do tego wleję cześć wody z małego akwarium żeby szybciej dojrzało oraz po kilku dniach przeniosę po woli część roślin, mam też dwa kawałki drewna w małym akwarium które też przeniosę. Tak po 3- 4 tygodni planuję przenieść z małego akwarium całe towarzystwo (j w). :) Planuję też przenieść filtr który chodzi w małym akwarium FAN mini :?:

Proszę o pomoc :!:

- Ile otosków powinno zamieszkać w moim nowym akwarium?? - jest 1 szt

- Jakie rybki kolorowe mogły by jeszcze pływać, aby ożywić to akwarium?? Co proponujecie??

- Co zamiast węgla aktywnego włożyć do filtra Elite Jet??

- Czy mogły by ewentualnie z bojownikiem mieszkać krewetki Ameno?? bo niestety w małym akwarium bojownik nosił krewetki i musiałam je oddać??

- czy kryjówka np z kokosa ochroni krewetki przed atakami bojownika?? Czy lepiej nie ryzykować krewetek ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeżeli Twój nowy zbiornik ma mieć 45 litrów to niewiele zwojujesz.

Otosków daj 6 sztuk

Jakie rybki trzymać? Najpierw trzeba się pozbyć kosiarki oraz glonojada bo ten litraż, to dla nich o wiele za mało (nie wspominając o obecnym :shock: )

Dałbym tam wspomniane wcześniej otoski. Kiryski również bym oddał.

Bojownik może być. Do niego powiedzmy małą grupkę jakiejś niewielkiej ławicowej rybki np. neon zielony (max 10szt).

Co do krewetek - nie wiem - zależy od temperamentu bojka. Mogą być mało widoczne, ale myślę że amano powinny przetrwać.

 

Zamiast wspomnianego filtra dałbym jakąś kaskadę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może i racja że 45 litrów to nie wiele . ale na większy zbiornik nie mogę sobie pozwolić - a do tego ten wpadł mi w ręce za darmo :) Moje towarzystwo musi na razie ze mną zostać, bo niestety brak chętnych do wzięcia a glonojadowi to w małym jest już ciasno - tak urósł do 15 cm ponad. Karmię go warzywkami i tabletkami i dbam o niego, a pozbycie jedynie to WC a to nie wchodzi w grę :!:

 

Mam takie pytanie gdyż chcę aby zbiornik mi wcześniej dojrzał więc wlała bym ok 10 litrów wody z podmiany z małego - stabilny ok 1 roku ma :?::?: Czy 4 tygodnie starczą by przenieść rybki??

 

A jeżeli chodzi o podłoże czy dobrym pomysłem jest ok 5 cm podłoża dla roślin JBL Manado i na to ok 2-3 cm drobnego żwiru 2-3 mm ?? Mam tak w małym zbiorniku i rośliny rosną jak szalone. Do tego świetlówka 15W 6400k mam nową??

 

A rośliny to chciałam przesadzić po 2-3 dniach połowę + coś dokupić i potem przed przeprowadzką resztę ??

Pozdrawiam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojada i ryby nie pasujące oddaj do sklepu zoologicznego jeżeli nikt nie chce bo ryby się męczą.

4 tygodnie wystarczą by przenieść rybki, ale ten filtr co piszesz wydaje mi się słaby.

Ze żwirem - jeżeli rośliny rosną - kwestia gustu.

Poczytaj ten temat - co do obsad w takim lub podobnym litrażu od-31l-do-60l-f99.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr orginalny w akwarium jest elite Jet do 75 l do tego dorzucę tego co mam w małym Fan Mini i będzie na razie ok :?: tak myślę. Mam co prawda w domu nową Tetrę 400 ale raczej tego nie podłącze bo posłuchałam modrych tego świata i kupiłam coś co wyje okropnie że słyszę po podłączeniu i zamknięciu drzwi w drugim pokoju, mimo że wymieniłam cały środek wirnik i chodziło to 4 tygodnie w dużej misce. A te cuda przy najmiej cicho chodzą.

Na rybki też znajdę nowy dom na spokojnie :mrgreen: wiem że mam dla nich za mały litraż ale na razie nawet w 45 l będzie im lepiej niż w tych 25 litrach.

Tak myślałam o jakiś kolorowych rybkach max 4-5 sztuk widziałam w sklepie tylko muszę się dopytać co to jest bo gupików to nie chcę by mi się mnożyły, zresztą się mi nie podobają.

Może jakaś para rybek i do tego kilka otosków i ten bojownik, bo nie chcę mieć akwarium jak w zologu aż rybki się wylewają. Znajomy ma parę paletek, ale nie wiem czy nie za mały litraż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam :!:

Dzisiaj w moim domku zlądowało moje 45 litrowe akwarium, ma 60 x 30 x 30 cm. Przeczytałam już wszystkie instrukcje obsługi, w sobotę kupię na spód akwarium żwirek dla roślin Manado JBL tak myślę że z 3-4 litry będzie mi potrzebne, do tego z dorzucę na wierzch 2-3 mm żwirek ze 3-4 litry, wszystko dobrze wypłuczę i ułożę dno. Wodę też już mam odstawioną 40 litrów i w sobotę to wszystko umyję i poskładam. Mam zamiar też wlać wodę z podmiany z małego akwarium z 5-6 litrów oraz bakterie przyspieszające dojrzewanie do tego oświetlenie 15W ale 4600k świetlówka włączę filtr i poczekam z 5 dni po woli będę przesadzać roślinki z małego i coś dokupię :lol:

O rybkach to tak myślę;

- 4- 6 sztuki neonków

- 4-6 otosków

- i mój kochany bojownik zostaje oczywiście

- tylko nie wiem co z kiryskami są 2 czy mogą zostać??

Dla Glonojada mam już nowy wygodny dom załatwiłam 240 litrów i on jedyny -jako glonojad, powinno mu starczyć?? A kosiarkę oddam do sklepu zoo, dziś się pytałam czy przyjmą i chętnie, kiryski takie duże też choć wezmą. Ja wolała bym je zostawić bo pięknie sprzątają mi dno :idea:

Mam nadzieję że nie przerybię zbiornika tymi max 15 sztukami.

Mam jeszcze pytanie o ślimaki jakiego mogę mieć by mi się nie rozmnażał jak szalony, bo dzieci pytają o takiego zwierzaka ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60x30x30 to równe 54 litry.

Poczekaj 2 tygodnie co najmniej przed wpuszczeniem pierwszych ryb.

Nie wlewaj żadnych cud bakterii zakupionych w sklepie(to ściema) wystarczy odrobina najlepiej mrożonego pokarmu na dnie,on w naturalny sposób przyspieszy powstawanie kolonii bakterii.

Rośliny posadź po wlaniu 10-15 litrów wody,po sadzeniu uzupełnij do pełna.

Neony są ławicowe masz ich zdecydowanie za mało.

Obsada taka sobie bo nie polecam trzymać ryb ławicowych w ilości mniejszej niż 12-15 sztuk, w większych ławicach o wiele ładniej wyglądają i lepiej się czują.Jak piszemy o neonach zielonych to możesz dać tyle co wyżej napisałem,one są sporo mniejsze o innesów.

2 kirysy nie mogą zostać bo są stadne.

Możesz dać ampularię,chyba że nie wiesz jak spreparować rośliny przywiezione ze sklepu to asekuracyjnie możesz wrzucić jedną hellenkę.

Tu istnieje ryzyko przyniesienia niepożądanych lokatorów,hellenka nimi się szybko zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliście tym litrażem bo ten znajomy powiedział że to , 45 l ale ok to nie problem, a te kiryski to 2 szt żyją już ponad rok w mojej 25 l są dość spore - może nawet 5 cm mają i utrzymują niezły porządek!? w małym 8-)

Tak rybki to mam zamiar wprowadzić po ok 4 tygodniach, na spokojnie jeszcze dziś o kokosie czytałam jak go spreparować dla krewetek jako kryjówkę, ładnie to będzie wyglądać i do tego w małym mam 2 korzenie. Bo co prawda dzieciaki namawiają mnie na jakieś zamki czy domki, ale bym tego nie przeżyła tak samo jak sztucznych roślin, w końcu to ma być wycinek natury :idea:

Jak się już zainstaluję to wrzucę zdjęcia, a ślimaki to już miałam przyniesione z roślinami ale pożyczyłam od kolegi jakiegoś zjadacza i pozbyłam się plagi :roll:

Mam pytanie o tło bo w małym mam zwykłe czarne i jest ok i w dużym też takie chciałam chyba najlepsze co?? Najładniej wszystko widać Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla krewetek polecam korzeń odpowiednio dobrany do aranżacji obsadzony mchem np. ładny jest christmass,weeping.

Możesz tym mchem kokosa obsadzić,sam w sobie nie zapewni kryjówek krewetką bo nawet jej nie potrzebują,nie masz żadnych killerów na krewetki w akwarium za to na mchu zapewniam będą bardzo lubiały posiedzieć i poskubać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak same krewetki są przepiękne, ale ja mam bojownika który trochę mi nosił krewetki po akwarium, więc muszę im zapewnić dobre kryjówki. Z tym mchem to faktycznie dobry pomysł, na pewno moje krewetki znajdą taki dywanik w zbiorniku.

Mam już odstawioną wodę i moczy się kokos, ale poskładam to dopiero we wtorek bo nie mam kiedy kupić żwirku na dno!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...