Skocz do zawartości

Białe biegające kuleczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka miesięcy temu stworzyłem krewetkarium, ale bez krewetek. Podłoże było specjalnie przygotowane pod nie, ale los chciał, że sajki obdarzyły mnie potomstwem i musiałem tam dać małe rybki. Dziś mają one z tydzień. Kupiłem mech i pojawiły się małe ślimaczki. Przeczytałem, że należy je zwalczać helkami (jak konkretnie się one nazywają). Dziś zobaczyłem jakieś małe kuleczki, które bardzo szybko się przemieszczają po podłożu, chowają się wśród roślin. Zmiana podłoża nie wchodzi w grę, bo wyparzenie naturalnego podłoża (dałem za nie 80zł) mija się z celem. Wie ktoś może co to za stworki? Mają może z 1-2mm

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne stworki pojawiły się także, i w dodatku strasznie szybko się mnożyły, było ich pełno na roślinach, ściankach, podłożu, więc wpuściłem na tydzień gupiki i molinezje, i jak na razie nie widzę ich. A co do nazwy tych "kuleczek" to nie wiem jak to się zwie, do mnie przybyły z krewetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam podobny problem.

Ostatnio spróbowałem się temu przyjrzeć dokładnie. Wziąłem lupę a z tyłu akwarium postawiłem lampkę.

Załączam rysunek tego jak to według mnie wygląda.(wiem że wygląda to jak rzodkiewka)

Z tego co mi wiadomo te kuleczki to jakiś gatunek Wrotków.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrotki_(biologia)

 

Edycja:

http://www.forum.biolog.pl/wrotki-vt35735-45.htm

post-13210-13685169266519_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczlik (Cyclops) - rodzaj skorupiaków z rodziny Cyclopidae. Ciało długości od 0,5 do 25 mm składa się z głowotułowia i segmentowanego odwłoka. Na głowie posiada oko nauplisowe i 2 pary czułków, które są narządem ruchu. Na tułowiu występuje 5 par dwu gałęziastych odnóży zakończonych szczecinkami. Odwłok kończy się widełkami. Samice noszą dwa pakiety jaj. Oczliki występują w dużych ilościach w planktonie. Są pokarmem dla ryb (głównie narybku). Preferują wody stojące, płycizny przy brzegach rzek, zarośnięte zbiorniki wodne, można je licznie spotkać nawet w długo niewysychających kałużach.

 

Żywią się resztkami roślin, mniejszymi organizmami, oraz padliną.

 

Występuje w planktonie pod samą powierzchnią wody.

 

W akwarystyce wykorzystywane jako pokarm dla ryb (żywe lub mrożone).

za Wikipedia

są fajne do obserwacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...