Skocz do zawartości

Jak usunąć krasnorosty???


przemo_1008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w dziale "Glony" ale nie otrzymałem odpowiedzi....

walka-z-krasnozrostami-t46598.html

 

Akwarium 112l

Obsada:

10-15 gupików

2 otoski (4 jeszcze dokupię)

6 kirysków pstrych

3 zbrojniki niebieskie

 

Doczytałem się o krasnorostach...

krasnorosty-kontra-cierpliwosc-t10218.html

Możecie mi powiedzieć jaki mam dać keramzyt do filtra zewnętrznego http://www.zoologiczny.sklep.pl/AquaEl_ ... 3_21___339?

Z filtra wyłożyłem już aktywny węgiel...

Gdzie mogę dostać keramzyt? Czy może wpływać na ryby, rośliny, itp.?

Jak zrobić tą miksturę z herbatką??? Jakiej herbaty używać, aktualnie mam Lipton....

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze wyczytałem?

na krasnorosty możemy stosować:

1.Kosiarki

2.Zielona herbata z Tesco za 2 zł (zaprażona wrzątkiem przykryta przez 30 min)250 ml wody(szklanka) + łyżka stołowa herbaty na 100 L

3.EasyCarbon (Dawki codzienne 3x większe niż zaleca producent przez okres tygodnia)

4.Granulowana lawa JBL (do filtra?)

5.Keramzyt 3 - 5 mm (do filtra?)

6.Stosowanie mikro i makro oraz CO2 w odpowiednich dawkach (jakich?)

7.Częstsze podmiany wody

 

Jeśli ktoś ma jakieś inne dobre sposoby niech je dopisze

To cytat z tego linku który sam podałeś.

Czytaj ze zrozumieniem.

Kermazyt dostaniesz w zoologu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem herbatę robimy w szklance 250 ml i przykrywamy na 30 min, a jak stosujemy do akwarium to podajemy 1 łyżeczkę (czy łyżkę (od zupy)) na 100l?

 

Jeśli chodzi o keramzyt to w którym miejscu najlepiej ustawić w filtrze zewnętrznym???

http://www.zoologiczny.sklep.pl/AquaEl_ ... 3_21___339

 

Na miejsce aktywnego węgla???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sposoby to

1 przedawkowanie PG-carbo lub Easy carbo - polewając porażone liście bezpośrednio ze strzykawki.

2 W przypadku bardzo dużej ilości krasnorostów wycięcie najbardziej porażonych liści po czym rośliny można wykąpać w roztworze kwasku cytrynowego 20g/3litry wody - czas moczenia 2-3godzin. Po czym rośliny płuczemy i możemy wkładać do akwarium. Tu uwaga - taką kąpiel u mnie przeżyły anubiasy , mikrozoria , bolbitisy, hediotis salzmani , bacopa, heterantera,Natomiast Limnofilie , rotale, ludwigie padły więc ostrożnie. Innych nie testowałem to nie wiem. W jeszcze mocniejszym roztworze można moczyć pozostałe sprzęty , kamienie korzenie itd krasnorosty jeśli już są martwe przybierają kolor pomarańczowo - brązowy. Po trzech czterech dniach same odpadają z roślin. Z podłoża trzeba je odessać. Należy dbać o to aby nie było dużego prądu wody w akwarium i częste podmiany wody.

Zielona herbata działa na glony zielone - na krasnorosty nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...