Skocz do zawartości

Gurami mozaikowy- proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, o samca gurami mozaikowego. Mam ryby od 3 tygodni, lecz od kilku dni samiec gurami chowa się po kątach. Po jedzenie wypływa jako ostatni, bo inne ryby są od niego szybsze.Samica natomiast świetnie sobie radzi z innymi gatunkami. Dodam że mam akwarium 60 l. Proszę o nie pisanie: ,,To za małe akwarium dla gurami,, , ponieważ myślę, że jest to wystarczająca wielkość. Proszę o szybką odpowiedź na pytanie: ,, Dlaczego gurami się tak zachowuje i co mam zrobić żeby tak nie było?,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam akwarium 60 l. Proszę o nie pisanie: ,,To za małe akwarium dla gurami,, , ponieważ myślę, że jest to wystarczająca wielkość. Proszę o szybką odpowiedź na pytanie: ,, Dlaczego gurami się tak zachowuje i co mam zrobić żeby tak nie było?,,

Widać jeszcze nie jesteś gotowa na hodowanie ryb. Wylej wodę, wsadź trociny i kup sobie chomika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jeszcze nie jesteś gotowa na hodowanie ryb. Wylej wodę, wsadź trociny i kup sobie chomika.

Nie będę kupował chomika bo ktoś uznał ,że tak będzie dla mnie lepiej. Mam nie za dużo doświadczenia, lecz dużo znajomych którzy je mają. Wiem, że naprawdę gurami bedzię dobrze w takim zbiorniku.

 

Poza tym AsFeron! Ja to ON, a nie ONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać jeszcze nie jesteś gotowa na hodowanie ryb. Wylej wodę, wsadź trociny i kup sobie chomika.

Nie będę kupował chomika bo ktoś uznał ,że tak będzie dla mnie lepiej. Mam nie za dużo doświadczenia, lecz dużo znajomych którzy je mają. Wiem, że naprawdę gurami bedzię dobrze w takim zbiorniku.

 

 

Widać są bardzo doświadczeni.

Pewnie mają podobne akwarium do ciebie :)

Posłuchaj bardziej doświadczonych.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać jeszcze nie jesteś gotowa na hodowanie ryb. Wylej wodę, wsadź trociny i kup sobie chomika.

Nie będę kupował chomika bo ktoś uznał ,że tak będzie dla mnie lepiej. Mam nie za dużo doświadczenia, lecz dużo znajomych którzy je mają. Wiem, że naprawdę gurami bedzię dobrze w takim zbiorniku.

 

Poza tym AsFeron! Ja to ON, a nie ONA.

Gdyby było mu dobrze w Twoim zbiorniku nie zachowywał by się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, nie życzę sobie, aby inni forumowicze mówili o mnie jak o jakimś niepotrzebnych gnojku.

To nie jest koncert życzeń. Nikt nie będzie Cię klepał po ramieniu, bo trzymasz ryby w za mały akwarium.

 

Czemu się tak zachowuje? Jest w za małym akwarium i dlatego może się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym liczyłem na odpowiedź typu:

- to jakaś choroba

-kup mu jakieś inne jedzenie.

 

Dodatkowo, nie życzę sobie, aby inni forumowicze mówili o mnie jak o jakimś niepotrzebnych gnojku.

 

Faktycznie to choroba!

Kup mu jakieś inne jedzenie, może w innym kolorze to mu przejdzie. Sobie tez czasem z tego skubnij.

Jeśli nie minie, zalecam wizytę u specjalisty. Nie bierz ze sobą rybki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz słuchać naszych rad to po co nas o to wogóle pytasz? Poza tym to mogą być różne powody tego że gurami chowa się po kątach: głównie przerybienie, za mały zbiornik, poza tym trzyma się je w haremach a nie w parach. Przydałby się też okładniejszy opis typu obecna aktywność, czy kolor odchodów. Samo stwierdzenie że chowa się po kątach nic mi nie mówi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haremy to znaczy 2 samce, 1 samica?

 

Dziękuję za odpowiedź od AquaMario i Willow. Oni jedynie zaproponowali pomoc. Reszta mnie skrytykowała.

 

Co do postu AquaMario:

Taki specjalista to weterynarz? Bo po odpowiedziach innych czuję że sprzedawcy nie powinienem pytać.

 

Co do postu Willow:

Odchody są koloru takiego samego jak samicy, która zachowuje się normalnie. Aktywność, hmm... po jedzenie raczej nie wypływa, a większość czasu spędza za filtrem w rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harem czyli 1 samiec i 2-3 samice ale to nie w tym litrażu. Nie sądzę żeby problemem było zbyt małe akwa bo prędzej byłby problem że nie rosną itp. Prawdopodobnie molki i mieczyki (które także się tu nie nadają) podgryzają gurami który jest raczej spokojną rybą. Jak widzisz, niezależnie z której strony byś na to spojrzał, to i tak problem sprowadza się do niewłaściwej obsady. Zapraszam do odpowiedniego działu w celu jej dobrania i korekty.

P.S. Co do postu Aqaumario to nie zrozumiałeś aluzji... Mówiąc o specjaliście chyba nie chodziło mu o rybę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami może karłowacieć, dodatkowo masz przerobienie i nie prawidłową obsadę. Jakie masz parametry wody?? Aquamario zasugerował leczenie tobie u specjalisty, a nie dla ryb; haha dobre ;p.

PS. Nie wiem po co piszesz jak nie chcesz stosować się do naszych argument,ów i oferowanej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...