Skocz do zawartości

[672l] w budowie


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już chyba na 3 stronie było foto jak pawiooka zjada zbrojnika. Więc ryby na pewno nie wchodzą w grę.

Na 3 stronie chodziło o to,że właśnie zbrojnik niebieski nie wchodzi w grę przy pawicach,ale przeczytaj cały temat.

Jest sporo ładnych L-ek,które nadają się do tego połączenia i nie są za duże do tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale niebieskie też są niewykluczone ba nawet bardziej prawdopodobne ze względu na cena.A elki to raczej takie marzenia bo mnie nie stać na ryby gdzie sztuka kosztuje 90zł a sami wiecie , że są nawet droższe. Jak się kupi gdzieś taniej to albo mega okazja albo jakieś chory czy bez odrobaczenia itp. A niebieski zbrojnik to kwestia 1zł gibbiceps 5zł i plecostomus 4zł. Poza tym ryby te gatunki są dużo zdrowsze. Nie ma z nimi w ogóle problemów. Jak wcześniej je miałem to przez 10 lat padł mi jeden plecostomus nie wiem na co bo wtedy miałem z 15 lat może. W sumie niepotrzebnie zacząłem już wszystko przygotowywać do miękkiej wody i kwaśnej (np zakup osmozy , torfu itp). No ale trudno zbrojniki żyją w podobnych wodach więc miękka woda raczej im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba panaqua cena 100zł l-200 cena 120zł i tak można wymieniać. Nie zdarzyło mi się oglądać elek , które mi się szczególnie podobają i kosztują poniżej 80zł. Dziś w prezencie dostałem Gibbicepsa 45cm.

Właśnie znalazłem :

Właściwości wody:

Temp: 22-30*C; Twardość: 2-20*n; Odczyn: 6,0-7,5 pH

Czyli woda miękka jak najbardziej według opisu. Ph też raczej zasadowe nie jest według opisu rzecz jasna ale dopuszczalne.

Szukając dalej l-201 twardość max 15*n ! preferowane poniżej 10. I zbrojniki nie lubią miękkiej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki (większość) nie tolerują miękkiej i kwaśnej wody!

 

eLki nie są drogie; popatrz na np L190/L191 - rosną do podobnej wielkości co L. pardalis/ G. gibbiceps, a cena nie jest stosunkowo duża.

 

zależy dla kogo ceny dociągają pokaźnych cen także z tym że nie są drogie są drogie? to tak kiepsko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki (większość) nie tolerują miękkiej i kwaśnej wody!

 

eLki nie są drogie; popatrz na np L190/L191 - rosną do podobnej wielkości co L. pardalis/ G. gibbiceps, a cena nie jest stosunkowo duża.

 

zależy dla kogo ceny dociągają pokaźnych cen także z tym że nie są drogie są drogie? to tak kiepsko....

 

Sorry Winnetou ale nie rozumiem zrób jakieś znaki interpunkcyjne albo przetłumacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej plany się chyba jednak przechylają ku piranią :) I to właśnie do Rawicza będę po nie jechał jeśli wszystko w najbliższym czasie się ułoży po mojej myśli. Kupiłem nawóz żeby wszystko szybciej zarosło. I chodzi mi po głowie oświetlenie 4x80W tylko rachunków się boję trochę :) Przyszło mi na myśl jeszcze żeby dać większą temperaturę do lepszego samopoczucia ryb tak do ok. 28 stopni .Pytanie czy wyższa temp wpłynie korzystanie na tarło ? Bo to jest mój główny cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No trochę tak ale się nie spodziewałem , że będzie taki wielki poza tym był w zbiorniku jak mój i taki urósł więc chyba mu dobrze było. Przejechałem 250KM po niego ale fakt faktem takie gibbicepsy to mają tylko palmiarnie. Dodam foto trochę lepszej jakości. A gibbiceps na szybie ma jakieś 32cm , uchwyciłem go dla porównania. Chciałem zrobić mu foto jak przekładałem z wiadra do zbiornika po przyjeździe ale po takim stresie zrezygnowałem.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No często ludzie mówią , że mieli lub widzieli. Ja mam obecnie a nie u kolegi znajomego brata. Uważam , że duża rzadkość. Podejrzewam , że w prywatnych akwariach to 1/1000 taki rośnie. Jeśli chodzi zarówno o grubość jak i długość. Foto takie wychodzą bo tez błysku bo odbija się od szyby a bez błysku nie ma takiej jakość. Jak będę kiedyś go wyławiał to dam foto w porównaniu do czegoś ale pewnie będzie trzeba poczekać na to kilka lat bo nie planuje nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , że w Holandii takie coś jest ale też pytanie czy to były prywatne osoby czy ludzie zajmujący się hodowlą lub posiadający sklepy ? Tego potwora wychował ok. 18 letni chłopak przy zwykłej wodzie i standardowych pokarmach. Poza tym w akwarium 240l to nie wiem jak może wyrosnąć taka ryba, którego szerokość do 40cm a wys 50 czyli dosłownie nie miałby jak zawrócić. U mnie przy 60cm ciężko mu się wchodzi w ostre zakręty.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...