Skocz do zawartości

[180L] Ogolne.


Faethor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problem jest tylko z Alternanthera Cardinalis( problem ten zaczal sie gdy zaczely zanikac glony). Mozliwe ze brak jej jakiegos nawozu. Kolary nie sa juz tak zywe jak na poczatku, liscie staly sie slabe, wrecz miejscami przezroczyste i rozpadaja sie.

Zmierz poziom fosforu.

Alternathera przy jego niskim poziomie marnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda to akwarium., dałbym jeszcze jakąś trawę na pierwszy plan i było by ekstra .

Fajnie ze sie komus moj baniaczek podoba.

Co do pierwszego planu to mam w planie zakupy. Tylko nie wiem czy jest sens teraz cos dosadzac, bo w maju musze wyjechac na 3 tygodnie i nie wiem co zastane po powrocie. Moze na wakacjach kupie butle co2 , jakies dobre podloze (moze ktos mi cos ciekawego poleci), zamowie jakies roslinki i po powrocie zrobie restart. To bedzie zalezalo od stanu akwa po powrocie.

Tak samo jest z moimi ramirezami, ten pierwszy raz jak się u ciebie wycierały po 2 dniach to zapewne ze stresu i wtedy albo zjedzą albo przestaną się opiekować to samo widziałem w zoologu tam też kilka par się wytarło dzień czy dwa po dostawie, po drugie młode ramirezy z reguły nie odchowają się młodych, teraz miałem drugie tarło ale stado bocji pręgowanych je zjadło, obserwując zaciekłość obrony jaj przez parkę to kiryski nawet by nie podpłyneły( musiały je porzucić), a w żwirku to zawsze zgnije, lepiej jakiś płaski kamień na nim lepiej będzie wachlowany,no i parametry za wysokie ph. Także nie ma lekko pozdro ;)

Nie licze, ze uda mi sie rozmnozyc ramirezki (akwa ogolne), porostu fajnie ze sie cos dzieje.

Tym razem zaobserwowalem ciekawy taniec prystelek (taki balet z "mlynkami" wokol siebie). Moze tez gdzies rzuca ikre.

Fajnie teraz to wygląda.;)

Sp. Aby mi tak zarosło.:P

Dziekuje za dobre slowo.

Zycze Ci, zeby twoje akwa ladnie zaroslo.

Mi najbardziej podoba się ta nieogarnięta moczarka :D

Lubie to moczarke, zwisaja z niej piekne wasy, to nadaje wlasnie taki "dziki" klimat. Nie chcialem jej przycinac, ale musze, bo cale swiatlo niedlugo zasloni.

Zmierz poziom fosforu.

Alternathera przy jego niskim poziomie marnieje.

Ostatni pomiar PO4-0,1 mg/l wiec chyba za niski, fosforu nie mam. Wiec trzeba zakupic. Macie cos sprawdzonego?

No taka dżungla, bardzo fajnie to wygląda.! ;)

Dziekuje.

 

Obiecane zdjecie z aparatu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pomiar PO4-0,1 mg/l wiec chyba za niski, fosforu nie mam. Wiec trzeba zakupic. Macie cos sprawdzonego?

Zakup na allegro sole KH2PO4 lub drogiego gotowca EasyLife Fosfo.

Osobiście polecam sole.

"Niestety" zakupy na allegro odpadaja (mieszkam w uk). Nie wiem czy na ebuy znajde KH2PO4. Ale na pewno jest dostep do easy life.

Dziekuje za odpowiedz.

Jutro mam dzien wolnego wiec zabiore sie za przycinke i ogolne porzadki w akwa (w miedzy czasie nawaze bigosu ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na E bay kupisz sole bez problemu. A co do akwarium to widział bym jakiś trawnik. ;)

Trawnik rosl dosyc ladnie, ale samiec ramireza przed skladaniem ikry sporo wyrwa (nazwy tej roslinki nie znam, wyglada podobnie do rzezuchy).

Musze posadzic cos co bardziej sie ukorzenia. Jakies pomysly??

 

Dzis byla spora przycinka. Troche tez poprzesadzalem. Jak woda sie wyklaruje dodam fotki.

Mysle tez nad zakupem nowych roslinek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę, jak spisuje się ten filtr dołączony do zestawu - Juwel BioFlow.

Filtr spisuje sie przyzwoicie. Nie jest co prawda bezszelestny, ale nie robi tez jakiegos uciazliwego dla ucha halasu.

Najwiekszym plusem wedlug mnie jest to ze zbiera nieczystosci z powierzchni wody. Na plus jest rowniez to ze chowa sie w nim grzalka.

Najwiekszy minus do rozmiary. Zabiera sporo miejsca w akwa. Mozna by to miejsce wykorzystac na posadzeniu kilku roslinek. Jak dla mnie brakuje jeszcze regulacji mocy pompy. Prad wody jest dosyc silny (oczywiscie moje odczucie).

 

Ps. Do obsady doszlo kilku mieszkancow: 10 x neon czerwony (w sumie juz 20 sztuk), 4 x otosek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pomiar PO4-0,1 mg/l wiec chyba za niski, fosforu nie mam. Wiec trzeba zakupic. Macie cos sprawdzonego?

Zakup na allegro sole KH2PO4 lub drogiego gotowca EasyLife Fosfo.

Osobiście polecam sole.

Udalo mi sie kupic KH2PO4. Pytanie jak sie to stosuje? Jakie proporcje na 180 l.

Alternanthera przesadzona i przycieta. Nie wiem co z tego wyjdzie, Jak narezie jakby sie wzmocnila jedna sadzonka.

Z obsady wypadl samiec gupika i dwie samiczki podrostki. Dwoch samic gupika i dwoch prystelek nie udalo mi sie zlapac (za duzo roslin, korzeni, kamieni).

Przy restarcie uporzadkuje obsade.

Jakie podloze proponujecie? Najlepiej cos ciemnego, neutralnego dla wody.

Musze tez juz rozgladas sie za jakims zestawem co2. Jakies propozycje?

Co myslicie o tym zeby pozbyc sie filtre wewnetrznego (w jego miejsce moze cos zewnetrznego?)?

Pozdrawiam.

Ps.Postaram sie dzis w nocy strzelic jakas fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Co sie zmienilo:

zaczolem podawac KH2PO4, ramirez tuz przed sesja zdjeciowa zjadl krewetke RC (miala 1,5-2 cm) :( , mimo ze w trawach plywa od groma malych gupiczkow, to polasil sie na krewecie, szkoda, to byla ostatnia.

 

Wstawiam kilka fotek po ostatniej przycince (tyle czasu minelo ze prawie znowu zaroslo).

Widok z lewej:

Dołączona grafika

Front:

Dołączona grafika

Obzarty ramirez:

Dołączona grafika

Obzarty ramirez2:

Dołączona grafika

Prystelka w "swietle neonow ;) :

Dołączona grafika

Otosek:

Dołączona grafika

Krewetka Amano:

Dołączona grafika

Kirysek panda W kryptokorynkach:

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie po malej przerwie.

Akwarium przechodzi mala reorganizacje.

Z obsady wypadla Vallisneria ta z lewej strony, moczorka, Ceratopteris Siliquosa zostala znacznie zredukowana.

W miejsce Vallisnerii pasadzilem Alternanthera reineckii 'roseafolia' ('Pink'), przed nia dalem Cryptocoryne beckettii 'petchii', miejsce przetrzebionej Ceratopteris Siliquosa zajela Cryptocoryne wendtii 'Tropica', a po bokach na przedni plan posadzilem Pogostemon Helferi.

Nie wiem czy dobrze zrobilem usuwajac rosliny z korzeniami bo do wody dostaly sie duze ilosci JBL AQUA BASIS PLUS, moze trzeba bylo obciac i zostawic korzenie pod zwirkiem, ale w tedy by zgnily? Jak to sie robi poprawnie ktos ma pojecie? Woda jeszcze sie nie wyklarowala po tej operacji.

Caly czas mam maly problem ze stara cryptocoryna (nie znam nazwy). Mianowicie na starszych lisciach robia sie dziury i lisc sie rozpada. Jedna z nowych crypci(Cryptocoryne wendtii 'Tropica') tez zaczela dostawac tych dziurek. Poczytalem i doszedlem do wniosku ze moze to byc spowodowane brakiem Ca lub/i Mg. Z naciskiem (moim zdaniem na Mg). Jaki nawoz byscie polecili do Mg: MgSO4x7H2O czy MgSO4 a moze jeszcze cos innego? Co do wapnia to musze zaczac dawac troche kranowki do podmianek.

Jesli chodzi o nowe fotki to wrzuce jak sie woda wyklaruje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po kolejnej przerwie.

Powrot z wakacji mile mnie zaskoczyl. Myslalem ze beda straty w obsadzie, nic podobnego. Po trzech tygodniach na automatycznym karmniku byly tylko nieco wychudzone.

Martwi mnie tylko samiczka ramireza zrobila sie malo barwna, no i samiec ja gania bezustannie.

Natomiast rosliny rozrosly sie znacznie.

 

Dołączona grafika

 

Poza tym podczas wakacji zrobilem male zakupy. A co za tym idzie nastapily zmiany.

Zaczne od sprzetu.

Doszla butla co2 2l + Reduktor Aquamedic + Elektrozawor Aquamedic + reaktor Sera flore 500.

 

Dołączona grafika

 

Do oswietlenia doszlo 1 x 39 W Arcadia T5 Original Tropical Pro. (w planach odblasnik) Teraz jest jakies 0.70 W/l.

Z nowozow doszla sol MgSO4x7H2O 5 ppm tygodniowo.

Roslinki zaczely bombelkowac :)

Oczywiscie troche posprzatalem, przyciolem i zagescilem niektore roslinki, inne przerzedzilem (przygotowuje sie do zakupow ciekawszych okazow roslinek) :) .

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

Mala aktualizacja.

Na wstepie dziekuje za mile slowa, sa bardzo motywujace.

Posadzilem Hedyotis Salzmanii, troszke podczas transportu sie "rozplaskala". (zostala wyslana zwyklym listem w woreczku bez wody, zapakowanym w perforowanej kopercie)

Dołączona grafika

Mam nadzieje, ze sie ladnie przyjmie.

Sadzac Hedyotis Salzmanii znalazlem wplatana w nia druga "zieleninke".

Dołączona grafika

Moze ktos pomoze mi ja zidentyfikowac?(mysle ze to hydrocotyle japan, prosze o potwierdzenie lub zaprzeczenie)

Teraz czekam na wieksza dostawe roslin:

-Microsorum pteropus 'Narrow'

-Hygrophila pinnatifida

-Pogostemon Stellata (Eusteralis)

-Staurogyne repens

-Proserpinaca Paulustris 'Cuba'

Juz nie moge sie doczekac :D Mam tylko nadzieje,ze dotra w dobrej kondycji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zaplanowane roslinki dotarly w zadowalajacym stanie. Wczoraj je posadzilem. Nie zdazylem zrobic fotki calosci akwa przed zgasnieciem swiatla. Udalo mi sie strzelic fotke jednej roslince.

Podobno jest to: Proserpinaca Paulustris 'Cuba'

Jednak nie do konca jestem tego pewny.(na fotkach z netu roslinka jest bardzo wybarwiona i ma mocniejsze lodygi i liscie) Prosba o wasza opinje.

Dołączona grafika

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...