Skocz do zawartości

Zastosowanie butli od Azotu do CO2.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zanim założę temat na profesjonalnym forum o butlach wysokociśnieniowych to chciałbym się Wam zapytać czy idzie butle od Azotu przerobić na butle do CO2?

 

Kupiłem butlę do Azotu za 20zł ze świadomością, że jest to do CO2 lecz tak nie było i teraz leży zbędna.

Do czego się stosuje butle od Azotu?

Ile taka jest warta jak bym chciał sprzedać. (2 litry z legalizacją do 2015 roku)

 

Z góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Azot ma wyższe ciśnienie, to zmienia się tylko konstrukcja butli i zaworu ponieważ Co2 jest w postaci skroplonej a N2 w postaci sprężonego gazu.

Problem jest jedynie taki jak "oczyścić" z pozostałości taką butle i czy firma zajmująca się nabijaniem butli różnymi gazami napełni tobie taką butle przystosowaną do Azotu dwutlenkiem węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Azot ma wyższe ciśnienie, to zmienia się tylko konstrukcja butli i zaworu ponieważ Co2 jest w postaci skroplonej a N2 w postaci sprężonego gazu.

Problem jest jedynie taki jak "oczyścić" z pozostałości taką butle i czy firma zajmująca się nabijaniem butli różnymi gazami napełni tobie taką butle przystosowaną do Azotu dwutlenkiem węgla.

Dlatego wydaje mi się że gra nie jest warta świeczki. Same butle nie są aż tak drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi się że gra nie jest warta świeczki. Same butle nie są aż tak drogie.

Ale tanie też nie są. 150zł na drzewie nie rośnie, a z tego co się zorientowałem to przerobienie kosztuje 45zł więc butla by mnie wyniosła 65zł i nie wiem co mam robić.

 

Przerabiał ktoś już ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób przerabia gaśnice na butle CO2 więc jeżeli będzie to dla Ciebie opłacalne to zrób to. Butla powinna mieć legalizację. Jeżeli legalizacji nie będzie to będziesz miał (możesz mieć) kłopoty z jej napełnianiem. Z racji tego, ze legalizacja kończy się niebawem (tak jak pisałeś) to zakład dokonujący przeróbki powinien wybić od razu nową legalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób przerabia gaśnice na butle CO2 więc jeżeli będzie to dla Ciebie opłacalne to zrób to. Butla powinna mieć legalizację. Jeżeli legalizacji nie będzie to będziesz miał (możesz mieć) kłopoty z jej napełnianiem. Z racji tego, ze legalizacja kończy się niebawem (tak jak pisałeś) to zakład dokonujący przeróbki powinien wybić od razu nową legalizację.

Drobny szczegół: to nie gaśnica tylko butla od Azotu ;)

Legalizacja kończy się za 3 lata więc przez ten czas nie powinno być problemu z nabiciem tylko martwi mnie jedna sprawa tzn. butla ma wybite na szyjce AZOT więc jak wkręcę zawór od CO2 to co muszę zrobić aby ona była przemianowana na CO2? Zrobią mi to bez problemu na stacji gdzie nabijają takie butle?

 

Wiecie czy sprzedawcy robią takie coś, że ty im dajesz tą butlę, a oni dają Tobie podobną tylko, że CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi się że gra nie jest warta świeczki. Same butle nie są aż tak drogie.

Ale tanie też nie są. 150zł na drzewie nie rośnie, a z tego co się zorientowałem to przerobienie kosztuje 45zł więc butla by mnie wyniosła 65zł i nie wiem co mam robić.

 

Przerabiał ktoś już ten temat?

Weż najpierw dowiedz się czy można to bez problemu zalegalizować a później napełniać .Jeśli się da , a na dodatek wyniesie cię to taniej niż kupno butli to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie z gazami technicznymi i sprawa wygląda tak:

Dałem swoją butlę, a oni w zamian za 25zł dadzą mi butlę z nowym zaworem, legalizacją i napełnieniem.

 

Czy 25zł to uczciwa cena bo tak sobie myślę, że 10zł gaz, a 15 za co? Zawór? Przecież ta moja też miała :twisted: Nie znam się na tym, a może ktoś pracuje albo prawocwał w takim sklepie i wie ;) (15zł nie dużo ale tak wolę zapytać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie z gazami technicznymi i sprawa wygląda tak:

Dałem swoją butlę, a oni w zamian za 25zł dadzą mi butlę z nowym zaworem, legalizacją i napełnieniem.

 

Czy 25zł to uczciwa cena bo tak sobie myślę, że 10zł gaz, a 15 za co? Zawór? Przecież ta moja też miała :twisted: Nie znam się na tym, a może ktoś pracuje albo prawocwał w takim sklepie i wie ;) (15zł nie dużo ale tak wolę zapytać)

To wygląda tak : twój zawór poszedł jako złom i nie ważne czy był sprawny, nowy itp.

Jak idziesz do jubilera i oddasz złoto to liczą to jako złom, ten sam "złom" kupisz jako pełnowartościowy towar.

A cena 25 zł to jest jak najbardziej uczciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...