Jump to content

[128l] Pseudo Amazonia

Bartus
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałem zaprezentować mój nowy zbiorniczek. Akwarium jest na razie we wstępnej fazie (na zdjęciu jeszcze było za mało wody- rozmieszczenie kostek tymczasowe, kamień na korzeniu;). Dodatkowo podłoże ma wyrwy bo kilka kępek roślin wypadło a inne nie są zakorzenione jeszcze i wolałem nie grzebać.

Akwarium:

128l 80x40x40

Oświetlenie:

2x18w+ 2x24w (6500 i 8500)

Filtracja:

Filtr zewnetrzny Aquael Unimax 250

Podłoże:

2k Ada Power Sand

18l Ada Amazonia New

Dekoracja:

Korzenie

Kamienie Dragon Stone

Tło:

Czarny Brystol

Flora:

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA

Ludwigia repens

Didiplis diandra

Myriophyllum

Cryptocoryne Wendtii (kamień zasłonił jej światło i raczej padnie)

Limnophila sessiliflora

Rotala rotundifolia

Bacopa monnieri

MINI PELIA

Mały i duży heniek (dużo sadzonek wypadło bo akurat tam lałem wodę a to delikatne roślinki i talerzyk nie pomógł-mały rośnie duży ani trochę...)

Alternantera reinecki

Pogostemon helferi

Fauna docelowa:

22 neony inessa

7 kirysków panda

7 otosków

krewetki rc i być może amano

Pokarmy:

Tropicala 7-8

Nawozy:

Ada step 2

aqua art carbo

aqua art macro, micro, classic

Easy life potas

Na razie od startu leję step 2, carbo, potas, czasami macro.

Wrzucam, na razie wywaliłem kępkę włóćznika na której były glony, jakieś cienkie bo po wyjęciu z baniaka nie było nic widać. Ciekaw jestem ile czasu będą się korzenić te rośliny. Cały tył ładnie bąbelkuje i rośnie, gorzej z bokami i przodem ale akwarium ma dopiero 6 dni więc nie jest źle.

Woda już dolana aczkolwiek jak się otworzy akwarium to strasznie szybko paruje. Co do nurzańca to jakoś nie przemawia do mnie ta roślina ale na pewno jeszcze kilka dojdzie tylko te któere są teraz muszą się zakorzenić. DOrzucam 3 nowe zdjęcia:

To nie są napowietrzacze tylko co2 z 2 bimrowni. Pojawił się 1 mega problem. Ślimak. Nie mam pojęcia skąd się mógł wziąć. Korzenie wielokrotnie preperowane, rośliny in vitro a mimo to bydlak łazi.

Mega problem ? To jaki ten ślimak jest wielki ? ;) Może go po prostu wyjmij ? U mnie też czasem jakiegoś znajdę, najczęściej po dołożeniu jakiejś nowej roślinki. Taki ślimak to chyba jednak nie jest tragedia.

Kilka zmian, znowu wody mniej bo akurat fotka robiona przed podmianą:P ALe zdjęcia wrzucam... Na razie obsada 7 krewetek amano i 3 kosiarki (tymczasowe rozwiązanie bo w 5 sklepach nie mieli otosków- tzn w 1 mieli 2 z czego 1 był martwy;P). Jutro może wrzucę neony inessa jak się wyrobię.

Na razie nie ma czego oglądać, woda była do pokrywy ale troche wyparowało, trochę podczas prac wyciekło, a filtr inaczej zamocowałem i pokrywa nie jest równo muszę nad tym posiedzieć bo jest to mało praktyczne rozwiązanie.