Skocz do zawartości

[128l] Pseudo Amazonia


Bartus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaprezentować mój nowy zbiorniczek. Akwarium jest na razie we wstępnej fazie (na zdjęciu jeszcze było za mało wody- rozmieszczenie kostek tymczasowe, kamień na korzeniu;). Dodatkowo podłoże ma wyrwy bo kilka kępek roślin wypadło a inne nie są zakorzenione jeszcze i wolałem nie grzebać.

 

Akwarium:

128l 80x40x40

 

Oświetlenie:

2x18w+ 2x24w (6500 i 8500)

Filtracja:

Filtr zewnetrzny Aquael Unimax 250

Podłoże:

2k Ada Power Sand

18l Ada Amazonia New

Dekoracja:

Korzenie

Kamienie Dragon Stone

 

Tło:

Czarny Brystol

 

Flora:

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA

Ludwigia repens

Didiplis diandra

Myriophyllum

Cryptocoryne Wendtii (kamień zasłonił jej światło i raczej padnie)

Limnophila sessiliflora

Rotala rotundifolia

Bacopa monnieri

MINI PELIA

Mały i duży heniek (dużo sadzonek wypadło bo akurat tam lałem wodę a to delikatne roślinki i talerzyk nie pomógł-mały rośnie duży ani trochę...)

Alternantera reinecki

Pogostemon helferi

Fauna docelowa:

 

22 neony inessa

7 kirysków panda

7 otosków

krewetki rc i być może amano

 

 

Pokarmy:

Tropicala 7-8

Nawozy:

Ada step 2

aqua art carbo

aqua art macro, micro, classic

Easy life potas

 

Na razie od startu leję step 2, carbo, potas, czasami macro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, na razie wywaliłem kępkę włóćznika na której były glony, jakieś cienkie bo po wyjęciu z baniaka nie było nic widać. Ciekaw jestem ile czasu będą się korzenić te rośliny. Cały tył ładnie bąbelkuje i rośnie, gorzej z bokami i przodem ale akwarium ma dopiero 6 dni więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są napowietrzacze tylko co2 z 2 bimrowni. Pojawił się 1 mega problem. Ślimak. Nie mam pojęcia skąd się mógł wziąć. Korzenie wielokrotnie preperowane, rośliny in vitro a mimo to bydlak łazi.

Mega problem ? To jaki ten ślimak jest wielki ? ;) Może go po prostu wyjmij ? U mnie też czasem jakiegoś znajdę, najczęściej po dołożeniu jakiejś nowej roślinki. Taki ślimak to chyba jednak nie jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zmian, znowu wody mniej bo akurat fotka robiona przed podmianą:P ALe zdjęcia wrzucam... Na razie obsada 7 krewetek amano i 3 kosiarki (tymczasowe rozwiązanie bo w 5 sklepach nie mieli otosków- tzn w 1 mieli 2 z czego 1 był martwy;P). Jutro może wrzucę neony inessa jak się wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...