Jump to content

Bartus

Użytkownik
 • Content count

  194
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Bartus

 • Rank
  Dyskutant
 1. Tak jak w tytule nie jestem pewien a chciałbym go sprzedać bo strasznie się rozrósł. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67a ... 6701c.html
 2. Dzięki za świetną wycenę, tak liczyłem że pewnie koło 30k mi wyjdzie. Może zlecę to jakieś firmie bo mam teraz mało czasu, chociaż największa frajda to samemu zakładać.
 3. Pytałem o koszty bez oszczędzania, samo założenie 128l roślinniaka kosztowało mnie jakieś 6-7k dlatego nastawiam się że jak będę robił to sprzęt z najwyższej półki.
 4. Jestem ciekaw na ile można oszacować koszty założenia 600l akwarium morskiego? Jest w w Warszawie jakiś sklep specjalizujący się w tej tematyce?
 5. Bartus

  Rozawżam zakup zestawu CO2

  Myślę że lepiej kupić z innego sklepu bez komputera i elektrozaworu. Mam coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-co2-pro-z-elek ... 51559.html Sprawdza się rewelacyjnie, jedynie elektrozawór niepotrzebny kompletnie. Nie mówiąc o komputerze.
 6. Mam remont w mieszkaniu, niestety akwarium było odcięte przez 3 tygodnie i wszystkie rośliny są w fatalnym stanie. Zastanawiam się czy da się to jeszcze jakoś uratować czy robić restart? Ryby żyją- z tego co widziałem wszystkie w komplecie ale podczas zaciemnienia ślimaki urosły 4-5 krotnie i praktycznie połowy roślin już nie ma a te co są umierają. Na czas remontu butla i dodatkowe oświetlenie było odłączone.
 7. Bartus

  Co zrobić?

  Zapewne stało się to gdy mi się butla wyczerpała i przez 3 tygodnie nie mogłem napełnić. Co teraz zrobić? Wykarczować i poczekać aż odrośnie czy wyjąć wszystko i posadzić od nowa?
 8. Bartus

  Co zrobić?

  Ja na dole w ogóle nie mam rozrośniętych-sama łodyga, akwa 80x40x40, jakieś 0,7w/l, co2 z butli, ada step 2, potas, carbo, macro, żelazo.
 9. Bartus

  Co zrobić?

  Problem wygląda tak że rośliny rosły bardzo dobrze, nawet za dobrze i obecnie przy dnie są praktycznie same łodygi, natomiast im wyżej tym rośliny wyglądają lepiej i zastanawiam się co teraz z tym zrobić? Wszystkie wyrwać i posadzić wierzchołki na nowo czy może ściąć i poczekać aż urosną?
 10. Bartus

  Akwarium 70x32x25

  Te tery się ładnie prezentują
 11. Bartus

  Akwarium 70x32x25

  Słabo się znam na bw i mam trochę pytań już nie będę zakładał nowego tematu. Ciekawi mnie koszt takiego akwarium, domyślam się że wychodzi dużo taniej niż iwagumi, kolejna sprawa to jakie oświetlenie wybrać i czy jest w nim problem z glonami? Nie za małe akwa na 30 sztuk neonów simulansów?
 12. Bartus

  Akwarium 70x32x25

  Będzie to albo iwagumi albo bw (ewentualnie czekam na inne propozycje). Czekam na ciekawe propozycje obsady.
 13. Bartus

  Aranżacja jak z klocków

  Lol panowie to tylko schemat, ja tak zakładałem akwarium i jakoś się udało;) Chociaż ten schemat to głównie przy in vitro się stosuje.
 14. Bartus

  [200L] Black Waters

  Skąd te gałązki wierzby wzięłeś?
 15. Bartus

  Statecznik pytanie

  A jak się fachowo ta kostka do łączenia kabli nazywa? Szukałem nawet tego tydzień temu w obi to albo nie było albo nie znalazłem...
×