Jump to content

SirCedrik1973

Użytkownik
 • Content count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About SirCedrik1973

 • Rank
  Bywalec
 • Birthday 01/04/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Zainteresowania
  Fantasy, gry RPG, filmy, grzybobranie, akwarystyka, wędkowanie.
 1. SirCedrik1973

  EHEIM 2217 - problemy!

  Zgadzam się. Jak przykręcam zawory to terkocze jeszcze głośniej. Ale niestety na w pełni odkręconych jest niewiele lepiej. Muszę jeszcze pomyśleć.
 2. SirCedrik1973

  EHEIM 2217 - problemy!

  I teraz najlepsze. Filtr z założonymi zaworami na wężach pierdzi jak szalony. Kiedy węże są wpięte bez zaworów cisza i spokój. Dlaczego?
 3. SirCedrik1973

  EHEIM 2217 - problemy!

  Problem polega na tym, że zalany jest na maksa i filtr i wszystkie rury i dopiero wtedy został włączony. Szumi ładnie a terkocze jakby sam wirnik, takie mam przynajmniej wrażenie. Piszą w internecie, że to po kilku dniach powinno przejść ale ja nie wierzę, że coś naprawi się samo. Boję się, że coś się po prostu rozleci i to jak mnie akurat nie będzie w domu. Nówka sztuka. A czy to, że zatrzaski tak się "luzują" to normalne? Dla mnie to dziwne.
 4. SirCedrik1973

  EHEIM 2217 - problemy!

  Bardzo proszę o pomoc. Zainstalowałem właśnie filtr zewnętrzny EHEIM Classic 2217 i mam dwa pytania. Filtr co prawda pięknie pompuje wodę ale terkocze tak jakby za chwilę miał wyskoczyć z szafki. Czy to normalne? Drugie pytanie dotyczy zatrzasków na obudowie filtra. Kiedy filtr jest odłączony od prądu zatrzaski trzymają bardzo mocno natomiast po jego włączeniu głowica jakby obniża się (zostaje jakby zassana w dół) i zatrzaski luzują się tak że nie trzeba włożyć żadnej siły żeby je zdjąć. Czemu tak się dzieje i czy nie grozi to przypadkiem zalaniem mieszkania? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
 5. Restart ? Też mi powód do restartu. Zmniejsz ilość podawanego pokarmu to same znikną.
 6. SirCedrik1973

  Akwarium dla początkującego

  Pooglądaj z synkiem filmy i zdjęcia rybek w internecie, sposoby urządzania akwarium, rodzaje biotopów, etc. Jak ustalicie jakie mu się podobają najbardziej to dobierzecie cały osprzęt do jego wyboru.
 7. SirCedrik1973

  [160l] ogólne chaos

  Owszem. Jeszcze stare buty, telewizory, pralki, puszki, worki, etc. A tak na poważnie to rzeczywiście ten kolorowy żwirek to trochę porażka. Roślinki zbyt liniowo posadzone moim zdaniem. Wiem, bo sam też tak kiedyś zrobiłem.
 8. SirCedrik1973

  [96l] Dragon Stone i Razbory.

  Po to żeby uniknąć skoków pH.
 9. Na pewno oryginalnie. Czy ładnie ? Kwestia gustu. Mnie się podoba ale sam dodałbym inne rośliny. Jeśli Tobie miło się patrzy to gratuluję. Ogólnie fajne bo inne. Powodzenia.
 10. SirCedrik1973

  Akwarium 112 litrów - aktualizacja str. 2

  Moim zdaniem bardzo ładnie rozmieszczone roślinki. Gustownie i bez przesady. Daj zdjęcia jak się rozrosną. Początek bardzo obiecujący.
 11. Byłoby jeszcze bardziej zwięźle jakbyś napisał po prostu - parametry w normie. Wszystko wygląda jakby było zrobione z plastiku. I to na dodatek z Chin. No ale o gustach się nie dyskutuje.
 12. Dwa tygodnie temu kupiłem dwa ślmaki Zebra. Hasały sobie pięknie po akwarium, aż tu pewnego dnia zauważyłem, że oba nie ruszyły się z miejsca tak jak zostały wczoraj. I tak bez zmian przez 3-4 dni. Kiedy wyłowiłem jednego z nich okazało się, że całkowicie się zamknął, tzn. cały jest twardy jak skorupa, nawet to miejsce którym zwykle opuszcza swój domek. Nie śmierdzi, ani nie wygląda na uszkodzonego. Czy on już nie żyje, czy jest możliwe że zapadł w jakiś "sen jesienny" ? Co zrobić ? Wyrzucić czy zostawić. Akwarium 72L, temperatura 25-26 stopni, pH 6,8-7,0.
 13. SirCedrik1973

  Gupiki krajowe

  Wysokie NO3. Postaraj się utrzymywać poziom ok. 20-25 i to tylko jeśli masz dużo roślin. Jeśli nie, to najlepiej poniżej 10.
×