Skocz do zawartości

[200L] restart... (ogolne)


dominika1250
 Udostępnij

Jak wam sie podoba moje akwaryjkum? (zrobione dla rybek)  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wam sie podoba moje akwaryjkum? (zrobione dla rybek)

    • 1.Nie zabardzo...jest brzydkie
      10
    • 2.Moze byc
      3
    • 3.Jest ok
      0
    • 4.Nawet ladne
      1
    • 5.Ladne
      2
    • 6.Piekne :)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W marcu (po 12 marca) jedziemy z mama kupic duuuuzy kamien na lewy rog, wyjmiemy z akwarium wszystkie ozdoby oprocz tej jaskini, kupimy duuuzy korzen i posadzimy na nim mech, na lewa i prawa strone damy rosliny jak kabomba, na lewy i prawy tyl nurzance, na tyl te rozowe i te plywajace. Zrobimy zupelnie nowe, bo to co teraz jest jest brzydkie :(

 

Cos takiego ale po lewej i prawej kamienie jako kryjowka i wieeeecej roslin: http://www.tieranzeigen.net/export/20100606194858.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody idealne, ale to tylko 1 skalar tak robi. Moze sie tak zachowuje, bo chhce jesc. W sklepie byla w zbiorniku dla roslin, nie karmili jej tam to musiala rosliny jesc, i bym sie jej nie dziwila, jakby pierwszy raz zobsczyla takie jedzonko :) Tez bym taranowala wszystko aby cos dostac :)

 

Dodam zdjecie akwarium teraz, ale za 2 tygodnie sie zmieni zupelnie :) mam nadzieje ze ladne bedzie :)

 

I wtedy wywale to po lewej i ten dzbanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jeśli chcesz fajnie przebudować akwarium po 12 marca, to moje propozycje są takie:

 

Wywal wszystkie ceramiczne ozdoby jak dzbanki, statki itd - a jako kryjówki dla rybek zastosuj kokosy, korzenie, gęstą roślinność, kamienie. Korzenie i kokosy koniecznie wcześniej wygotuj bo inaczej zabarwią Ci wodę i bedziesz mieć herbatę.

Daj najwyższe rośliny na tył i na boki i stopniowo coraz niższe im bliżej przodu/środka.

Żwir daj z przodu mniej, z tyłu więcej- dzięki temu rośliny na 3 planie (czyli najbardziej z tyłu) lepiej się ukorzenią, stworzysz też wrażenie głębi.

Tło zrób jak najciemniejsze- fototapetę przyklej tą stroną, która jest ciemniejsza w stronę akwarium- i tak nie będzie jej widać jak nurzaniec zarośnie tylną ścianę, a na ciemnym tle lepiej to wszystko wygląda.

Czerwone rośliny i trawnik przy 2 świetlówkach nie dadzą rady- będą padać, a czerwone rośliny zmienią kolor na brunatny lub zielony. Przy bocjach też możesz zapomnieć o trawniku- będą go podgryzać, skubać i wyrywać.

Jeśli masz filtr zewnętrzny to ten gąbkowy wewnętrzny możesz sobie darować.

Wrzuć jakiś mech na korzeń.

Wrzuć jeszcze parę korzeni, z kamieni możesz ułożyć jakąś fajną grotę z prawej a korzenie dać z lewej i po środku.

Układając kamienie uważaj, żeby nie dotykały szyb ani żeby nie było prawdopodobieństwa, że spadną i zabiją jakąś rybkę albo stłuką szkło.

Masz mętną wodę- czy nie za często myjesz filtr? W filtrze poza brudem z akwarium mieszkają też pożyteczne bakterie, które utrzymują odpowiednie parametry wody- jeśli zbyt często go myjesz, zabijasz te batekterie i woda staje się mętna.

 

Nabiera to wszystko powoli wyglądu :-)

Spróbuj przekonać rodziców chociaż na kilka woreczków ciemniejszego żwirku, który można byłoby dać na ten, bo jest trochę za jasno.

Jedne bąbelki wystarczą- pamiętaj, że woda napowietrza się jeszcze dzięki ruchowi wody spadającej z filtra (jeśli zewnętrzny) lub rurce z powietrzem w filtrze (jeśli wewnętrzny). Dodatkowo każda roślina produkuje przez cały dzień tlen. Jeśli boisz się, że ryby mogą się podusić, to puszczaj drugie bąbelki na noc, bo w nocy rośliny nie produkują, a nawet odrobinę pobierają tlenu.

To tyle i czekam z niecierpliwością na nową aranżację naszej młodej forumowiczki :-) Pamiętaj, że akwarium potrzebuje też trochę czasu, aby wypięknieć :-) Nie od razu Rzym zbudowano :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie porady postaram sie uwzglednic :) Ze zwirkiem moze byc trudno, juz duuuuuuzo zwirku mamy, aby stylu te rosliny mogly sie ukorzenic ( maja c 5 cm korzenie, przyciac nie idzie, bo wypuszczaja wszedzie malutkie, i nie chche zepsuc...tak jak kiedys...teraz mam w ''zlobku'' kawalej korzenia rosliny i z tamtad wyrasta roslinka..potrwa chyba lata zannim mozna wsadzic.

 

Woda jest czysciutka, moze tak na zdjeciu widac, ale jak sie z jednej strony patrzy z boku, widac wszystko po drugiej stronie i nawet poza :) Filtr wewnetrzny narazie, zewnetrzny nie narazie.

 

Te swietlowki dobrze swieca, nawet ta czerwona roslinka rosnie, wypuscila nowe pedy, tylko te stare liscie ze sklepu (wyglada jakby je ktos polamal) odpadaja, ale nastepne, juz ladne rosna. Dzbanki i odzoby, statek wywalone beda, kamien duzy po prawej i lewej bedzie.

 

A jezeli bocje sa prawie tylko w jednym miejscu, tzn. ze trzymajasie tylko w kryjowce i wychodza raz na 2 tygodnie, to tez trawnik wyrwa??? Ostatnio mi jakos trawnik zgnil, 1 tydzien rosl, potem sie zepsul :( A jak go przyczepic jak cos do podloza??? Mech bedzie wrzucony, korzen tylko trzeba kupic :) Czemu aby nie dotykaly szyb??? Zepsuja ?

 

Filtr musialam myc ostatnio co 2 dni... jak kupilam wglebke wodna i rzese, to cala przefiltrowal, jakby mozna powiedziec zjadl na obiad.... :/

 

 

Woda mogla byc taka troche metna, bo chyba pierowtniaki zaczely sie rozmnazac czy cos. Nie wiem. Po 1 dniu juz bylo ok.... : ) A jak dodac nicienie do akwarium aby rybki mogly sobie cos skubac z podloza??? Kupic zywe i wpuscic czy jak? Narazie ich nie widze, rok temu bylo ich duuzio.

 

Co do tla- sprobuje je jakos zmienic w niedziele rano, aby rodzice nie widzieli.... trudno bedzie ale sie zobaczy.... jak bedzie zle to sie zamieni.

 

Macie jakies dobre sposoby aby roslinki dorze do podloza przymocowac? Slyszalam o takich ym klamrach czy cos ale dziala to??? I do trawnika: na cale akwarium czy tylko z przodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik nie da rady, za mało jest światła.... trawniki rosną dobrze tylko przy bardzo dobrze oświetlonych akwariach, gdzie poza standardowymi 2 świetlówkami w pokrywie są jeszcze 2 dodatkowe. Będzie gnić albo zjedzą go bocje. A jeśli nie zjedzą, to trawnik pozyje kilka tygodni i całkowicie zniknie.

Niestety, sam mam ten problem, a mam 3 świetlówki akwarystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Tu dominika. Tu dodaje zdjecia, narazie, co kupilam. Za tydzien beda dopiero roslinki w akwarystycznym, znaczy sie kabomby itd. Narazie kupilam ten kulkowy mech, pojdzie jako trawniczek, na jedna czesc akwarium. Za jakis czas sie dokupi wiecej. Kupilam tez Java Farn, to chyba ten Java mech czy jakos tak, pojdzie na korzonek i na dwa kamyki. Mam nadzieje, ze to bedzie ladnie wygladac. Kupilam inny nawoz dla roslin, bo w tamtym nie bylo potasui dziury w lisciach byly. Narazie zdjecia tych rzeczy co w akwa zostana (moze nie najlepsze ale...). Z mama planujemy kupic czarny czy ciemny zwirek, ale jak kaski starczy. I bym zapomniala: oddalysmy jedn skalarke, zbyt agresywna byla i rybki pogryzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek na tylnią szybę czarny brystol , wywal ten dzbanek czy co to jest sztucznie wygląda i wszystkie ozdoby podobnego typu zamki itp ,podziel akwarium na 3 plany ;1 plan rośliny trawnikowe lub brak, ryby muszą mieć gdzie się swobodnie poruszać 2 plan średnie do 15cm ,3 plan rośliny wysokie. Nawożenie najlepiej włożyć w podłoże pałeczki "Tetra InitialSticks". Wywal gupiki szkodzą rośliną często (obgryzają) ,wywal glonojady i zbrojniki najlepsze są kosiarki lub Otoski min x6 lepiej się prezentują . To tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik nie da rady, za mało jest światła.... trawniki rosną dobrze tylko przy bardzo dobrze oświetlonych akwariach, gdzie poza standardowymi 2 świetlówkami w pokrywie są jeszcze 2 dodatkowe. Będzie gnić albo zjedzą go bocje. A jeśli nie zjedzą, to trawnik pozyje kilka tygodni i całkowicie zniknie.

Niestety, sam mam ten problem, a mam 3 świetlówki akwarystyczne.

Trawnik wymaga Co2 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Tu dominika. Tu dodaje zdjecia, na razie, co kupilam. Za tydzien beda dopiero roslinki w akwarystycznym, znaczy sie kabomby itd. na razie kupilam ten kulkowy mech, pojdzie jako trawniczek, na jedna czesc akwarium. Za jakis czas sie dokupi wiecej. Kupilam tez Java Farn, to chyba ten Java mech czy jakos tak, pojdzie na korzonek i na dwa kamyki. Mam nadzieje, ze to bedzie ladnie wygladac. Kupilam inny nawoz dla roslin, bo w tamtym nie bylo potasui dziury w lisciach byly. na razie zdjecia tych rzeczy co w akwa zostana (moze nie najlepsze ale...). Z mama planujemy kupic czarny czy ciemny zwirek, ale jak kaski starczy. I bym zapomniala: oddalysmy jedn skalarke, zbyt agresywna byla i rybki pogryzla.

te kiryski to spiżowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupikow nie WYWALE, nawet jak roslinki szkodza. Juz wole aby rybkom to akwarium sluzylo niz mnie. Bo to akwarium DLA rybc, a nie dla MNIE. Zostawiam obsad jaka jest, troche za duzo, a rybki mi ciezko oddac. To chyba specu rozumiesz? Trawnik nie taki z henka czy cos, tylko z mchu. Jakby ''poduszka''. I tak kiryski spizowe, te 5 to pstre. Narazie zostaje jak jets w akwarium, jak bedzie reszta roslin to wyjme wszystko i wsadze. Narazie musi tak zostac bo rybki sie pogubia troche.. kryjowek nie beda mialy zbytnio... bo ''zajete''. Sprobuje z bibula pokombinowac na tyl akwa, ale w sobote :P Lepiej ciemnoniebieska czy czarna? Czy jaka?

Co do tyhc kiryskow- ta grubato mamusia :) tatus sie gdzies schowal.. te mniejsze to dzieciaczki <3 i pstre tez dzieciaczki :) tylko 3... ale wiecej nie zmiesci sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na dzien dzisioejszy: podmiana polowa wody, dodane duzo mchu, mech kulkowy ( A i zwirek jest, 10 kg czarnego kwarcu czy cos z nawozem razem )jako trawniczek, kryjowki po prawej i lewej, kabomba kupiona. Slabo widac ( aparat dziadoski! Zdjecia sa okropne, chociaz na serio jest pikneeee!) Wazon wyjme, jak tylko glonek Kolczus wyjdzie, bo jak on sie przyczepi, to NIC go nie oderwie... nawet wyjecie z wody -.- Ma kolege- Zolcius ktory zawsze gdzies wejdzie i wyjsc nie moze....

Tu zdjecie: Po lwej zasadzony nurzaniec, aby zakryj i filtr i kryjowke. PO prawej jakas roslina aby zakryla kryjowke. Ten kamien po lewej jako kryjowka jest caly w anubiasach... na ten po prawej musze jakis mech kupic...bo puuuszto.

Tam w tym lesie kabomb zrobilo sie fajne miejsce, gdzie rybkisie wszystkie chowaja. Przed chwilka mni zdziwilo, czemu tak malo rybek, a tam sie pochowaly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej odnośnie aranżu,ale chyba masz lekkie przerybienie ;)

Lekkie? Za DUZO gupikow mam...a oddac nie chce :( Dzisiaj doszla moczarka x12 aby filtr zaslonic, do Glonusi poszlo echinodorus blecheri red devil wlasciwi x1 ale to sa chyba 6 roslinek, do bocji Hydrococtyle leucoceptala x2, i plywajajce cos, nie wiem co to.. x duzo.

Jeśli mogę coś zasugerować, wstawiłbym tam jakiś anubias na korzonku z prawej strony. Ma gęsto i dużo liści, ciemną, piękną barwę i rośnie nawet w kiepskich warunkach. No i potrafi zakwitnąć :-)

 

Czy to coś w prawym górnym rogu to kotnik?

Anubiasa musze dokupic.. ale ok zanotowane, ze na korzen :) Tak to kotnik.... wlasciwie nie na ryby (czasem...) ale na rosliny... wkladam tam rosliny ktore np. sie urwaly, czy sa za malutkie, aby wsadzic. Dokupilam dzisiaj jeszcze jeden kotnik na rozwielitke i takie glizdy (musialam je tez do worka wsadzic bo wylazily i skalar jadl). Mam nadzieje, ze cos sie rozwinie. A i doszly 2 kabomby. Jedna na prawa strone, jedna do korzenia. Wiecej juz nie sadze, tylko tego anubiasa...bo nie ma juz miejsca :P Dolaczam zdjecia.. srednio widac no ale...

Na zdjeciach straszne zamieszanie...chociaz to na serio lepiej wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...