Skocz do zawartości

[200L] restart... (ogolne)


dominika1250
 Udostępnij

Jak wam sie podoba moje akwaryjkum? (zrobione dla rybek)  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wam sie podoba moje akwaryjkum? (zrobione dla rybek)

    • 1.Nie zabardzo...jest brzydkie
      10
    • 2.Moze byc
      3
    • 3.Jest ok
      0
    • 4.Nawet ladne
      1
    • 5.Ladne
      2
    • 6.Piekne :)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry :) z dwa tygodnie temu zrobilam restart 200L,i z tego powodu bo roslinki mi marnialy,i bakterie plywaly w wodzie, ktore powodowaly te nie dobre choroby, wiec chcialam ich sie mniejwiecej jakos pozbyc. Akwarium narazie moze byc, ale chce z mama dokupic roslinki i tu pytanie jakie mniejwiecej by pasowaly. Obsada rybek nie a sie zmienic, ale jak tylko znowu ktos sie pojawi to oddam nastepne gupiki...jak sie rodza to 1/2 przezywa... musze dokupic jeszcze jednego skalara, bo zupa sie zrobi.

 

:arrow: napowietrzanie 24h, SCHEGO Optimal 220-240 V 50 HZ, na 180-240 L ( wytarlo sie i nie widac zbytnio...cos takie mniejwiecej)

:arrow: oswietlenie (jak nie ma rodzicow) od 7-15, jak sa to od 12-18...2 swietlowki, nie wiem jakie, nic nie pisze, a byly odkupione od jakiegos faceta... :(

:arrow: filtr: EHEIM biopower 240 i dojdzie (chyba) EHEIM professional 3e (byl zepsuty i kupilismy EHEIM biopower...)

:arrow: CO2 nie ma

:arrow: grzalka EHEIM, taka niebieska. Wiecej nie wiem :(

 

Rybki:

:arrow: 9 kardynalek

:arrow: 6 danio pregowany

:arrow: 20 gupikow.... :/

:arrow: 2 skalary

:arrow: 1 gibbiceps

:arrow: 3 bocje wspaniale (wiem ze rosna wielkie, ale zanim 2 beda mialy 15 cm, to troche potrwa, moze sie da namowic na wieksze akwarium? :) )

:arrow: 5 kiryskow pstrych

:arrow: 7 kiryskow spizowych

:arrow: 2 sumiki, cos jakby miedzy glonojadem a kiryskiem, sa srebrno-czarne

:arrow: 4 zbrojniki niebieskie

 

Roslinki:

 

:arrow: Anubias x2 (chyba niski)

:arrow: Bolbitis heudelota...resztki....

:arrow: Galezatka kulista... x 3 lub x2...

:arrow: Moczarka resztki...( nie chce cos u mnie rosnac :( )

:arrow: Nurzaniec x 5 + z 8 malutkich

:arrow: Ta roslina co w tyle widac, nie wiem jak sie nazywa

:arrow: Zabienica (resztki...glonojad mi wczoraj jedna ztrzepnal...zlamala sie :( )

:arrow: Jakies denne roslinki, moze widac

:arrow: Zabienica red devil

:arrow: Kabomba x 20

:arrow: Moczarka

:arrow: Hydrocotyle leucoceptala x2

 

Jedzonko suche, tropical, i czasami mrozona artemia, larwy komarow, krewetki itd. + roslinne jedzenie

 

Nawoz: DENNERLE E15 VerAktiv, V30 Complete S7 VitaMix, JBL 7+13 Kugeln

 

Aqua Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, ze zupa rybna :( Jak tylko bedziemy w akwarystycznym oddam glonka, bocje i pare gupisiow :(

 

Akwarium nie jest zbyt ladne... lepiej by korzen z zielskiem wokol wygladal...mysle.

 

Zeby to jakos no naprawic, to moze troche czerwonawych i zielonych roslinek kupic?

 

Nastepne zdjecia podobne, nie da sie jakosci poprawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to fototapeta i żwirek dają po oczach. Nic poza tym z tego zdjęcia nie da się uchwycić , rośliny wydlądają marnawo chyba że to wina zdjęcia. Popracuj trochę nad ogólnym widokiem , obsada jak widzisz do korekty. (p.s. Co to są 3 glonki?) Zastanów się jakie ryby byś chciała mieć i pytaj o porady.Powoli można coś stworzyć bo narazie to bida;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, czyli zielone, dorbne, o ile sie przyjma. Te rosliny sa inne, na zdjeciu to okropnie wyglada :/ normalnie zdjecia takie ladne a to okropne :/

3 glonki- 3 glonojady

 

Fototapeta jaka bylaby lepsza? Niebieska? Znaczy sie ciemnoniebieska?

 

Poprobuje troche ze zdjeciami, bo jakby w tym aparacie jest za duzo niebieskiego, akwarium nie jest takie niebieskie i moze dlatego sie tak to swiatlo odbija dziwnie... jak jest ciemniej to jest ladnie, troche pusto, ale moze byc...

 

To zdjecie mysle, ze lepsze, chociaz troche ciemno.

 

Jutro poprawie zwirek, wyjme doniczke i odwroce fototapete...z tylu jest inna...dam zdjecie jak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... podloza nie moge wyrzucic... mama by zabila :/ Z fototapeta jak sie odwroci to troche dziwnie... jeszcze gorzej. Dzisiaj jedziemy do sklepu po roslinki, potem wrzuce zdjecie. Z wywalaniem nie pojdzie zbytnio, rodzice sie wkurza ze tyle pieniedzy idzie na akwarium...nie dawno 60 euro na biopower i 100 na naprawe zewnetrznego poszlo :(

 

Obiecuje, ze o 15 napewno zdjecia beda, jak to po dodaniu roslinek wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupilam 1 skalara, ale musialam go oddac :'( bo go gonil ten drugi. Kupilysmy mu 2 panie tej samej wielkosci, napoczatku je probowal potem poganial kilka razy i jest ok. Mysle, ze akwarium lepsze. Kupilam wglebki wodnej troche, na kamieniu jest, i mech, to sie rozrosnie, i jakies inne. O to zdjecie:

 

Staram sie, aby rybki sie w tym akwrium jak najlepiej czuly, a jak maja taka naturalna fototapete, to chyba lepiejsie czuja niz widza ze jest niebieskie cos.

Wole aby rybki byly radosne i zeby im sie podobalo, i zeby sie dobrze czuly, niz aby to superhiper wygladalo dla nas ludzi.

 

Za 2 tygodnie pojade z tata po roslinki, to zrobie moze jakos trawnik ( mchem czy jakimis roslinkami...jakie polecacie?) i dodam cos jak kabomba czy nurzaniec czy nie wiem po lewej i prawej stronie a na tyl jeszcze jedn aplywajaca roslinka. Mam duzo nurzancow, sa malutkie ale jak sie rozrosna bedzie fajnie :)

Statku i kamieni nie wywale, bo rybki sie kryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi sie wydaje, czy nie, ale jak na nie patrze, jak sobie plywaja, czy nawet jak jedza, to sa jakby radosne. A jak rybka jest chora, czy cos jej dolega, widac, ze smutna. Niektore panie gupiczki jak rodza sa smutne, bo chyba boli, a niektore sie ciesza ( takie jakby wieksze oczka maja i sie swieci). A jak rybki widza, ze siatke wyciagam z szafki, to robia jakby wielkie oczy i obserwuja i jak widza, ze siatka np. aby zebrac niewiem rzese wodna czy cos, to sie nie boja, ale jak widza, ze na nie (np. jak chore) to uciekaja.

Moze to glupstwo o tu pisze/mowie, ale mam przywiazanie do rybek jak do psa czy kota... myslicie na pewno,ze dziecko i se wymysla ale jakos tak jest :(

 

Co do roslin- dodac trawniczek jakis? Np. Glosia czy Heniek?

 

W marcu dokupie troche kabomby i jakies drobnolistne, jak poradziliscie- drobnolistne fajniej wygladaja i tu pytanie czy sie przyjma....

 

Czemu jak kiedys mialam henka i jeszcze jakas ''trawnikowa'' mi zgnila? tydzien pieknie rosla, potem zaczela ychodzic i umarla :(

 

Dzisiaj ten nowy skalar, co go ten starszy pogonil, mial jakby smutna minke, taki biedny mi sie wydal :( sory jka cos jak cos takiego pisze....jeszcze dzieckiem byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nic nie widać , zaciemnij pokój , weź zrób zdjęcie w całkowitej ciemności , bez lampy - tylko włącz oświetlenie akwarium. Ten nawóz który używasz jest dosyć dobry. Tylko z nim nie przesadź. Sam go używam. Nie wiem jak skuteczne są kulki bo jeszcze nie miałem potrzeby ich używania.

 

Trawniczek ? Na razie sobie podaruj. Dwie świetlówki masz ale nie wiesz jakie ? Przy odrobinie szczęścia mogłoby to być nawet i 108 Wat ,ale skoro dostałaś od jakiegoś faceta to wątpię aby tyle było . Zakładam że to jakieś standardowe T8. Glosie czy heńka sobie podaruj. Pomyśl nad CO 2 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny wyglądają jakby ktoś je na kupe wrzucił. Raczej pokombinował bym z ich racjonalnym rozmieszczeniem. Zrezygnował bym tez z jednych bąbelków a drugie nieco przykręcił aby mniej ich było bo wtedy moim zdaniem wyglądają ładniej ;) Wyrównaj też ten żwirek przy szybie będzie estetyczniej. Po lewej stronie widzę zielone pudełko, co to jest? bo na pewno nie powinno tego tam być bo w tej chwili mam wrażenie że równie dobrze mogłabyś trzymać te ryby w wiaderku. I te sztuczne ozdoby lipa. Zwłaszcza ten dzbanek czy co to tam jest. Tą rudą roślinę o ile taka ma być, dałbym w tej chwili za ten mech po lewej stronie tak by wyrastała z tych zielonych, a przy okazji zasłoni ten filtr. Środek z tyłu jakieś drobnolistne a reszta na prawo i powinno być nawet przystępnie. Najważniejsze są parametry wody. By ryby czuły się dobrze. Niezbyt klarownie wygląda na tym zdjęciu ;) Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi sie wydaje, czy nie, ale jak na nie patrze, jak sobie plywaja, czy nawet jak jedza, to sa jakby radosne. A jak rybka jest chora, czy cos jej dolega, widac, ze smutna. Niektore panie gupiczki jak rodza sa smutne, bo chyba boli, a niektore sie ciesza ( takie jakby wieksze oczka maja i sie swieci). A jak rybki widza, ze siatke wyciagam z szafki, to robia jakby wielkie oczy i obserwuja i jak widza, ze siatka np. aby zebrac niewiem rzese wodna czy cos, to sie nie boja, ale jak widza, ze na nie (np. jak chore) to uciekaja.

Moze to glupstwo o tu pisze/mowie, ale mam przywiazanie do rybek jak do psa czy kota... myslicie na pewno,ze dziecko i se wymysla ale jakos tak jest :(

 

Ok. Nie mam więcej pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady!!! :D Pomysle o Co2 w plynie, chyba najlepiej, tego co rodzice nie widza, to na to nie nazekaja.... te swietlowki nie mam pojecia co to, rosliny rosna narazie dobrze, nie lamia sie (ta kabomba)

Za nia jest statek, kryjowka bocji, nie moge go przestawic bo jak przesune na srodek czy gdzie indziej stresuja sie rybki i smigaja po zwirku jak nie wiem co szukajac domku. To samo z glonojadem. W marcu dokupie jeszcze jedna ( nie pomaranczowa, czerwona :) ) roslinke na filtr. Mam nadzieje, ze sie przyjmie :)

Zwirku jest az za duzo, z tylujest go wiecej niz na dole, bylo tak ze dalej wiecej, blizej mniej, inie mam pojecia czemu sie zrobilo po prawej tyle a po lewej prawie nic O.o Moze bocja? ona lubi rozwalac.... co nie wsadze do akwarium to zawsze trzepnie... -.- 3/4 roslin tak zmasakruje... mogla by tak przestac robic!

Bobelki przesune, ale nie usune 1-dnych, za duzo troooooszke rybek mam, i musza tez miec tlen. Ale jakos pokombinuje. W dzbanku sie glonek chowa, przestawie go gdzies do tylu. A to zielone cos co nazywasz doniczka, to jest szuczny mech, wczesniej sluzyo jako jadalnia :) i fajnie sie tam brud zbiera, mozna wyczyscic z tamtad tylko, bo tam sie zbiera.... dam zdjecie co to, jak mowicie wywalic, to wyjme tylko nie wiem co tam wsadzic.

 

Moze to zielone wyjac i tam dac ten korzen z anubiasem ( zdjecie) i moze ten dzbanek ( i zakryc roslinami go) ?

 

Wszystko jeszcze przyczepione czy przymocowane gumkami, bo sie nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...