Skocz do zawartości

[111L] ogólne (new foto strona 2)


ciapek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie opiszę moje akwarium 111l.

Wymiary akwa:
Długość-75cm
Wysokość-51cm
Szerokość-29cm

Fauna:
Niestety niezbyt profesjonalnie to wygląda - rośliny sztuczne.

Obsada:
2X Skalar
3X Molinezja
1XWelon
3XBrzanka Różowa(2-samce 1-samica)
3XMieczyk
4XŻałobniczka
3XPrętnik
3XZbrojnik

Oświetlenie:
Jedna świetlówka

Temperatura: 24

Pokarm:
-ochotka
-Ichtio-vit "Tropical"
-bio-vit "Tropical"

Filtr:AQUAEL model FAN-2
Pompka napowietrzniająca (nie widoczna na zdjęciach)
Grzałka: COMFORT ZONE AQUAEL AQn-150

Inne:
-kokos
-skała lub grota jak kto woli :)

Zdjęcia:
http://img13.imageshack.us/gal.php?g=dsc07012l.jpg

P.S
Wiem że według "fachowców" wszystko nie wygląda dobrze, ale staram się zawsze kierować głównie własnym doświadczeniem. Uprzedzam uwagi na temat brzanek nie obgryzają płetw (przynajmniej u mnie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada:

2X Skalar

3X Molinezja

1XWelon

3XBrzanka Różowa(2-samce 1-samica)

3XMieczyk

4XŻałobniczka

3XPrętnik

3XZbrojnik

 

P.S

Wiem że według "fachowców" wszystko nie wygląda dobrze, ale staram się zawsze kierować głównie własnym doświadczeniem. Uprzedzam uwagi na temat brzanek nie obgryzają płetw (przynajmniej u mnie) :)

Ja mysle ze skalarów tam nie powinno być :) i welona tym bardziej bo jest on zimnolubny a skalary nie :)

Jeszcze nie podgryzają :) zobaczymy jak urosną co poczynią ...Zbrojnik ?? jaki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna para skalarów może być w takim akwa ale welon absolutnie nie.Welony to ryby,które preferują całkiem odmienne warunki od pozostałych,są np.zimnolubne i z powodzeniem im wystarcza temp.pokojowa,skalary muszą mieć dużo cieplejszą wodę.

Brzanki napewno zrobią swoje jak urosną.

Mam nadzieje,że kierując się własnym doświadczeniem lubisz plastik i wszystko co sztuczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna para skalarów może być w takim akwa ale welon absolutnie nie.Welony to ryby,które preferują całkiem odmienne warunki od pozostałych,są np.zimnolubne i z powodzeniem im wystarcza temp.pokojowa,skalary muszą mieć dużo cieplejszą wodę.

Brzanki napewno zrobią swoje jak urosną.

Mam nadzieje,że kierując się własnym doświadczeniem lubisz plastik i wszystko co sztuczne ;)

Nie zgadzam się z tobą w kwestii jednego :) :

Skalarów 2 pary nie moze byc w 112 litrach ...!!

to dla niech stanowczo za mało ... Para skalarów moze

jeszcze na upór byc ale nie dwie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik jak najbardziej do wymiany bo ani to ładne, ani pożyteczne... Popatrz na spis roślin akwariowych viewtopic.php?f=5&t=4458 zastanów się i napisz jakie Ci się podobają to będziemy kombinować :) W miarę możliwości i czasu postaram się coś pomóc. Nad obsadą popracuj, ale to też już wiesz. Pozdr

 

ps. Zmień temat na zgodny z regulaminem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jedna świetlówka?Ogólnie jest taki standard że w baniakach od 96l w górę są dwie świetlówki.

Akwarium ładne ale troche gatunkowo bez ładu i składu jakbyś jeszcze nie wiedział jakie dokładnie chcesz mieć ryby,te brzanki jeszcze pokażą co potrafią ale o tym się sam przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skalarów- nie chodzi tutaj o pojemność akwarium, tylko o jego wysokość- dla skalarów akwarium powinno mieć przynajmniej te 50 cm wysokości.

a wystój.. no cóż o gustach się nie rozmawia- sztuczne roślinki, fototapeta i te kamyczki, mi osobiście się nie podobają.

Schowaj jakoś ten wężyk po lewej stronie, i zainwestuj w porządne oświetlenie, 1 świetlówka na 111L? I do tego pewnie 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...