Jump to content

Oświetlenie Nocne?

Recommended Posts

Chętnie bym tu wyraziła swoją opinię ale brakuje mi tu zdjęcia jak to wygląda nocą założone na akwa. Z tego co widzę, powinno być ok, ale może w baniaku będzie to świecić jednak za mocno. Pozdr

Witam

Czy takie oświetlenie nocne może być w 63litrowym akwarium:

Te neonki mają po 30 cm i są 12 W

Chyba na napięcie 12V (nie 12W) a moc zapewne dużo mniejsza (ok.1-2W).

Czy mam rację?

A czy jest jakiś prosty sposób na to aby po zgaszeniu oświetlenia dziennego to nocne włączało się i świeciło powiedzmy przez 10minut? Tzn. chodzi mi o jakiś "automat" sterowany napięciem oświetlenia głównego.

Jest taka możliwośc :)

Kup programator czasowy mechaniczny koszt do 10zł

A programator elektroniczny do 30 zł

około 20 funkcji podczas jednego dnia :)

Sam posiadam i ten i ten :) Elektroniczny włącza i wyłącza światło dzienne a mechaniczny nocne :D

Kup programator to jest najlepsze rozwiązanie, sam go używam :) nawet w czasie twojej nieobecności automat myśli za ciebie aby zgasic czy zapalic, w ten sposób świeci się tyle na ile ustawisz, nie za dużo nie za mało ;)

Kup programator to jest najlepsze rozwiązanie, sam go używam :) nawet w czasie twojej nieobecności automat myśli za ciebie aby zgasic czy zapalic, w ten sposób świeci się tyle na ile ustawisz, nie za dużo nie za mało ;)

O tym to ja wiem. Chodziło mi o taki sposób aby po wyłączeniu oś. głównego włączało się automatycznie to nocne (np. na 10-15min). Myślę, że powinno być to do zrobienia. Po prostu zanik napięcia na ośw. głównym powodowałby włączenie ośw. nocnego + timer na 10-15min. Trochę elektroniki i gotowe.

Share

• Create New...