Skocz do zawartości

[112 l] Wielogatunkowe (AKTUALIZACJA STRONA 4)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwa 112l :

 

 

Utrzymywana temperatura - 26 C

 

Świetlówki - 2 x 18W

 

Napowietrzanie & Filtracja - AQUAEL TURBOFILTER 650 120-250l (650l/h)

 

Obsada:

- Kirysek Spiżowy 6

- Zmienniak Plamisty 3

- Tęczanka neonowa 5

- Pielęgniczka ramireza 2

- Glonojad złoty

Rośliny:

- Crypcotocoryna Krauterii

- Bacopa crenata

- Alternantera Reineka

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ramirezki miały już tarło?

No wiesz są trochę młode i je kupiłem wczoraj. Są wybarwione ale mam podejrzenia co do tego że mam dwóch samców :(

 

 

pare roślinek jeszcze jakiś korzeń poczekasz aż roślinki podrosną i będzie dobrze 8-)

 

 

Korzeń będzie inny, roślinek nie będę kupował, no może jakąś moczarkę bo jak to się rozrośnie to tego wszystkiego za dużo będzie :P

 

 

 

 

A tu mam prośbę .... Pomożecie mi stwierdzić czy mam parkę czy nie ? Bo wiem że samice mają różowawą plamkę na brzuchu i trochę inne płetwy ale tutaj trudno mi rozróżnić :(

 

http://img24.imageshack.us/img24/8922/kakak4.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/6003/s7846.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/177/s7300880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chęci są, ale wykonanie póki co marne. Nie podoba mi się ten kolorowy żwirek. Wolę jednak jednolity ciemny, ewentualnie jasny. Roślinek masz mało, bo są świeże i czekamy aż urosną, jednak nawet przy takiej ilości można je było posadzić z jakimś pomysłem. Oczywiście doceniam, że się starasz i nie wrzucasz do akwa jakichś zamków, tylko masz marzenie zrobić fajny zarośnięty baniak. Życzę powodzenia i radości z akwa :) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie były podpisane jako Platka złota czy jakoś tak, sprzedawca powiedział mi tak samo. No i może mój błąd bo zmienniaki plamiste to zwykłe platki bez dodatków do nazwy... W tym baniaku co trzymali te rybki u skalara wszystkie samce i samice były takie same jakie ja mam... Miałem już cztery mioty ... Może i masz rację bo widać że się znasz na "piękniczkowatych" ale myślę że posiadam jeden gatunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to są dwa różne gatunki i to nie mówie że mają inne kolory bo to u tych ryb nie ważne skoro w tak wielu barwach występują.

Ja te ryby odróżniam po kształcie,gdy sie dokładnie im przyglądniesz to zobaczysz że te dwie złote są bardziej smukłe od tej trzeciej.

Te złoto czerwone to xiphophorus variatus(zmienniak wielobarwny)

ta trzecia to xiphophorus maculatus(zmienniak plamisty)nawet wiem jakiej odmiany,jest to odmiana hodowlana barwna o nazwie kometka, charakteryzują ją czarne krawędzie płetw na górze i dole,barwa podstawowa u tej odmiany jest różna....

Już mówiłem wielokrotnie że sprzedawcy rzucają te dwa gatunki do jednego baniaka i sprzedają pod tą idiotyczną nazwą platka,a ty padłeś moim zdaniem ofiarą takiego procederu.

Jak możesz to daj fotki każdej z tych trzech rybek bo coś mi się zdaje że na dodatek masz dwie samice zmienniaka wielobarwnego,nie zdziwię się jak ten plamisty to będzie samiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/208422834/platki.rar.html

 

Masz tu oto link do zdjęć, nie chciało mi się konwertować na forum ... "kometka" jak mówisz musi być na pewno samcem bo są młode już ... Najpierw miałem tą kometkę i wielobarwnego i dokupiłem drugiego wielobarwnego do haremu (myślałem że to samica)..... Ehh ciekawe jakiej barwy młode wyjdą.... Bo teraz są trochę mało wybarwione ...

 

 

ps. Co do zdjęć to nie mogłem im zrobić pojedynczo :/ One zawsze pływają w grupie i z tyłu zbiornika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te młode nie muszą być od tego zmienniaka plamistego,rybyżyworodne raz zapłodnione mogą rodzić kilka razy,więc nic dziwnego tu nie widzę. Taka obsada zmienników może spowodować:

1.Gdy samicą zmienniaka wielobarwnego skończy się zapas nasienia skończą rodzić ci się rybki.

2.Jeżeli ten plamisty jest samcem to istnieje zagrożenie pojawieniem się hybryd bo to dwa odrębne gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niebawem zakładam swój zbiorniczek i oba te gatunki zamierzam trzymać razem i nie boje się że mogą się skrzyżować bo zamierzam trzymać po jednym samcu i po dwie samice z każdego gatunku,wtedy każdy gatunek zmienniaka zajmie się sobą.

Jeżeli ten plamisty to samiec i nie ma psamicy jego gatunku to zajmie się samicą innego więc dokupiłbym dwie samice plamistego i samca wielobarwnego,tyle że co do plamistego to nie wiem czy to samiec czy samica ponieważ nie widać na fotografi miejsca gdzie powinna znajdować się płetwa ogonowa bądź gonopodium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmyyyyy....

W takim razie ten zmienniak plamisty to raczej też samica,ale dla pewności daj jakąś fotkę.

Nigdy nie widziałem narybku odmiany kometki wiec nie wiem czy powinien mieć czarne płetwy,ale raczej podejrzewam że ojcem tych rybek mógł być samiec z odmiany wagtail która występuje tylko u mieczyków hellera i właśnie zmienników plamistych,a charakteryzuje się tym że ryby tej odmiany mają wszystkie płetwy czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...