Skocz do zawartości

Dobre aparaty.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zakupić doby aparat fotograficzny w cenie do 3tysięcy.

Nie znam się kompletnie na tym a widziałem że nasz Admin czy Forum Assistance ma pojęcie o tym.

Chciałbym zakupić dobry aparat zapewne lustrzankę, która będzie robiła dobre zdjęcia ryb.(nierozmazane).Z tego co się orientuje potrzeba aparat który robi szybko zdjęcia.

Ogólnie potrzebuję dobrego, godnego polecenia aparatu.

Jeżeli się ten temat powtarza, to z racji z tego że aparaty się zmieniają, ceny się zmieniają i wychodzą lepsze modele.

Jeżeli ktoś nie zna danego modelu(nazwa) może podać nazwy cech które powinny być jak najlepsze lub odwrotnie np(ogniskowa).

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jest głupotą, tak głupotą kupowanie aparatu za 3k, jeśli nie masz o tym pojęcia.

 

Co Ci z modelu za 3k, albo i 10k jeśli będziesz cykać fotki w auto i byle kto robiący zdjęcia w aparacie za 500zł będzie robił dużo lepsze zdjęcia?

To nie kwestia tego, że mam problem z tym że wydasz 3k na aparat. Problem z tym, że nie wykorzystasz nawet 10% jego możliwości...

 

Na nic aparat i za 10k, jak się na tym nie znasz. ;)

Dobre, nierozmazane zdjęcia, to kwestia nie tyle samego aparatu, co ustawień.

Jak nie ustawisz taniego aparatu żeby zrobić dobre nierozmazane zdjęcie ryb, to z lepszym tym bardziej sobie nie poradzisz.

 

PS: Ja przepraszam, wiem że nie powinienem, ale nie mogłem się powstrzymać:

:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3k to polecałbym Nikon D3100 + Nikkor DX 18-105 mm f/3,5-5,6G VR dla amatora starczy spokojnie. Poczytaj sobie o nim może akurat Ci przypadnie do gustu. Obiektyw kitowy (podstawowy) ale naprawdę bardzo ostry i w większości zastosowań daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem autora są rozmazane zdjęcia.

Bynajmniej nie wynika to pewnie z tego że obiektyw jest słabej jakości, tylko ustawień.

A nawet jeśli, to nie rozmazane foty, dla domowych zastosowań, można zrobić aparatem za 300zł, a nie 3000zł.

Jak nie umie ustawić taniego, to Nikon w auto zrobi wszystko za niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepszy aparat to lepszy :-) kupi pokombinuje zapisze się na forum Nikona ustawi w manualu iso np. 1600 f3.5 i 1.125 i a nóż widelec trafi w punkt :-) (załapie się w głębi ostrości i będzie zadowolony) a i o robieniu zdjęć nieporuszonych sobie poczyta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3k to polecałbym Nikon D3100 + Nikkor DX 18-105 mm f/3,5-5,6G VR dla amatora starczy spokojnie.

Aparat dla amatora za 3 koła? :shock:

 

Jak chcesz bawić się lustrzanką to zacznij od amatorskiego lustra za 1,5 tysi.

to jest sprzęt amatorski :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Steve McCurry albo Erwin Olaf, używając "małpki" zamiótłby niejednego "speca" z LUSTRZANKĄ. Ludzie kupują LUSTRZANKI bo: lustrzanka robi za.... zdjęcia i ślitaśne fotki na naszą klasę, poważnie wygląda w dłoni - mam lustrzankę więc jestem PROFESJONALISTĄ, i kilka jeszcze innych głupich powodów. Prawda jest taka, że amator który nie ma pojęcia co to jest przysłona, głębia ostrości, czułość, kupuje lustro, zrobi wiele g wartych zdjęć i dojdzie do wniosku że g warta jest ta lustrzanka, jest przereklamowana.

Przypomniał mi się mój kolega - naskładał sobie 30 tysięcy i postanowił kupić auto - jakie? Nie ważne, ważne żeby było zajebiste.

 

Proponuję na początek poprosić kogoś, kto posiada lustrzankę, aby pokazał Ci, drogi autorze wątku, co to jest, jak działa bo ten aparat niekoniecznie musi robić "szybkie zdjęcia" - pozwoli Ci to zaoszczędzić nerwów i wydatków jeśli byś się zraził LUSTRZANKĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi bez doświadczenia lepszego zdjęcia aparatem za 3k, niż takim za 1,5k.

Zresztą idę o zakład, że to co zrobi lustrzanka za 1,5k zadowoliłoby go.

Nie wiem czym robi teraz foty, czy komórka, czy kompakt w auto.

Wiem o co chodzi, wiem czemu foty wychodzą rozmazane. Jak kupi drogi aparat, to lepszych fot nagle nie zacznie robić.

Prawda jest taka, że amator który nie ma pojęcia co to jest przysłona, głębia ostrości, czułość, kupuje lustro, zrobi wiele g wartych zdjęć i dojdzie do wniosku że g warta jest ta lustrzanka, jest przereklamowana.

Obejrzyj sobie mój filmik. :D

Przypomniał mi się mój kolega - naskładał sobie 30 tysięcy i postanowił kupić auto - jakie? Nie ważne, ważne żeby było .

.

Nissan 300ZX, Mitshu 3000GT, Honda Integra TypeR... ops to nie ten temat. :lol:

 

PS: Patrz co piszesz, bo samo forum Cię cenzuruję. Za czasów pierwszych modów, sam za takie coś złapałem ostrzeżenie i to na czacie. ;)

 

PS2: Do autora. Napisz czym robisz teraz zdjęcia i czy ma to jakiekolwiek ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku napisał ''Chciałbym zakupić dobry aparat zapewne lustrzankę'' dlatego nie proponowałem żadnego innego typu małpka. A z racji że sam jestem Nikoniarzem to poleciłem aparat Nikona (posiadam trzy i sobie chwalę). A jeśli ktoś chce przykładowo kupić konia to po co mu proponować krowę :-) taki żarcik :-) Ten Nikon co podałem ma programy tematyczne także nie ma problemu, sam starym Nikonem D40x na wakacjach robię w auto bo po prostu w czasie wędrówek po górach nie mam czasu na ustawianie w manualu i foty z przykładowym obiektywem 18-55 dają radę, więc nie przesadzajmy że się nie da :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Z tymi dobrymi aparatami. Prawda jest taka, że jeżeli chcesz robić zdjęcia zwierzętom to musi to być lustro. Jak w sporcie. Szybki i celny AF (autofocus) i sterowany czas migawki. Dobrze przysłonę też lekko przymknąć. Kitowe obiektywy na długim końcu mają przeważnie 5.6 więc ISO trzeba podnieść znacząco, by zostać przy czasie 1/125 lub 1/250 co daje nieporuszone zdjęcie. Zamiast redukcji drgań polecam statyw. Tylko taki co utrzyma lustro. Jeżeli chcesz fotografować tylko rybki + zdjęcia u cioci na imieninach i z wycieczki. Mając 3kzł budżetu bym kupił lustro z kitem np: aparat + kit lub aparat + kit i do niego jakąś lampkę youngnuo taką. Powinieneś być zadowolony, bo jakość obrazka znacznie przewyższa te małpkowe nawet w auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu nie rób ze mnie debila, że jestem szary w fotografii nie znaczy że jestem głupi :/

Chodzi mi o to że mam aparat olympus za 250zł i nawet nie pisze nigdzie jaką ma wartość ogniskową, a co dopiero bawić się w ustawienia.

Po drugie, jak cokolwiek się rusza to zawsze jest rozmazane to ciało.

Po 3 jak ja wcisnę przycisk, zanim on zrobi zdjęcie to mija z 3 sekundy wiec nie uchwycę tego co chce akurat w tym momencie.

 

Dzisiaj znalazłem aparat rodziców Olympus SP-55OUZ, nawet zdjęcia robił dobre, tylko rok temu spadł na ziemie i często obiektyw się nie wysuwał i wyskakiwał błąd zoomu.Ale jak jakimś cudem się otworzył to robił zdjęcia normalnie, bez problemu, czyli można wnioskować iż zepsuty jest mechanizm do otwierania obiektywu(wysuwania).

Może mieliście taki problem i czy naprawie gdzieś ten mechanizm czy aparat do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim upadku oś optyczna na pewno nie została zachowana. Zdjęcia da się robić, ale pewnie da się zauważyć nienaturalnie rozkładającą się głębię ostrości lub jakieś podobne zjawiska. Pół zdjęcia nieostrego itp.

 

Jak ogranicza myślenie aparatu po wciśnięciu spusty to tylko lustro! Kup tańsze, może używane z małym przebiegiem. Jak co to mogę podesłać na pw linki do giełdy nikoniarzy. Można taniej kupić a i jeszcze poprosić kogoś o sprawdzenie sprzętu w realu. Taka forma pomocnej dłoni. Idzie zaoszczędzić na jakąś torbę, lub jasną tanią stałkę 50 1,8 może 35 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoniarzy a ja mam Olympus, chyba nie ma różnicy.

U mnie w mieścinie nie ma nikogo kto to naprawia, przejadę się do Krakowa z tym , zobaczę co i jak.Atreyu może ty znasz w Krakowie gdzieś miejsce gdzie mają serwis i naprawę aparatów?

 

Edit: pojadę i spytam sie co się zepsuło jak dadza rade oszacować i wtedy napisze tutaj co , ile chca za to i mi pomożesz czy opłaca sie nowe czy używane itp oki Hipcio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chciałbym zakupić dobry aparat zapewne lustrzankę, która będzie robiła dobre zdjęcia ryb.(nierozmazane).Z tego co się orientuje potrzeba aparat który robi szybko zdjęcia.

 

 

Szybko (AF, zdjęcia w serii) -Canon 7D/1D

Nierozmazane(wysokie użyteczne ISO) - Canon 5D/1D

 

Budżet przekroczony. A jeszcze o szkle nie wspomniałem ;).

Aparatem za 500pln zrobisz dobre zdjęcie. O ile wiesz co i jak ustawić. Aparatem za 3000pln możesz zrobić bardziej "skopconą" fotkę. Niż mozna przypuszczać.

Na Twoim miejscu poszukałbym coś w stylu: fuji9600. Lub najtańsze z luster na rynku,np: canon 1000D. Plus szkło kitowe (18-55) i dłuższe tele (sigma 75-300).

Dasz radę robić dobre zdjęcia? To zestaw do nauki Ci wystarczy. Nie dasz rady? To po co wykładać tyle kasy na coś lepszego.

 

Druga opcja: Kompakt za 500pln z trybami manualnymi i uczyć się na nim.

 

Podstawa:

Używanie trybów manualnych, a to lektura na dłuuugie wieczory. I wiele prób.

 

Wracając do pytania: za 3000pln nie znajdziesz dobrego body oraz dobrego szkła. Albo inwestujesz 2000 w zestaw podstawowy. Albo od razu 5000 i więcej.

 

To tylko moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...