Skocz do zawartości

wpuszczanie nowych ryb do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosujecie profilaktycznie jakieś preparaty w swoim akwarium wpuszczając do niego nowe ryby w celu zapobiegnięcia ich chorobom ?? Niestety nie mam możliwości przeprowadzania tzw kwarantanny i od razu muszę wpuścić ryby do głównego zbiornika. Jeden ze sprzedawców w sklepie akwarystycznym sugerował takie rozwiązanie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyc np preparatu ICHTIO zapobiega rozwoju choroby. Wiadomo ze kupujac ryby w sklepie zoologicznym maja tam inne parametry wody niz Ty u siebie w domu a to moze byc znaczaca przyczyna choroby. Nie potrzebujesz dodatkowego zbiornika wg mnie wystarczy 30minutowa kapiel ryb w worku w ktorym je kupisz uzywajac wyzej wymienionego preparatu. :geek:

 

Mod. Drobniczek - Pisownia ! ostrzeżenie słowne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

można kupić "zdrowe" ryby, transport do domu związany z tym stres i nieszczęście gotowe.....zanim kupiłem ryby oglądałem je z każdej strony,a i tak ospa się przyplątała i teraz leczę :/. Chyba zamiast różnych "stadek" obsadzę akwa jedną, dwoma interesującymi parkami i będę im dogadzał żeby i 15 lat żyły ;) niż dokupować co jakiś czas drobnicę do uzupełnienia stada i potem się wkurzać chorubskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wpuszczając nowe ryby do akwarium,warto zastosować sól akwariową,którą to i tak stosuję się regularnie przy każdorazowej podmianie wody.

Zależy jakie masz ryby w akwarium. Nie wszystkie lubią, a niektóre wręcz nie tolerują soli akwariowej. Ale zgadza się, jak przy brzankach stosuję sól w niewielkiej ilości przy każdej podmianie. Ma ona dodatkowo oczyszczający wpływ na wodę dodawaną do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo....tak. Macie racje panowie, sól zbawiennie wpływa na cały ekosystem w akwarium, zwłaszcza na bakterie nietryfikacyjne, rośliny... Sypcie, sypcie całymi kilogramami do baniaków. Ale swoich. Nie doradzajcie takich głupot innym. Sypanie soli nie jest konieczne...

 

 

Kupujesz ryby za kilkadziesiąt złotych to kup też akwarium za 20zł, (z czasem dokup mały filterek za 15zł i grzałkę za 10zł, będziesz miał na przyszłość jako kotnik albo szpital). Kupujesz ryby, wsadzasz je do akwarium do "kwarantanny" i obserwujesz ryby przez jakiś czas, wyglądają na zdrowe to wpuszczasz do akwarium ogólnego, jak nie są zdrowe to dopiero wtedy myśl nad tym jak leczyć. Wszystko.

 

Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczne lanie leków czy sypanie soli.

 

Po za tym taki temat już był wałkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo....tak. Macie racje panowie, sól zbawiennie wpływa na cały ekosystem w akwarium, zwłaszcza na bakterie nietryfikacyjne, rośliny... Sypcie, sypcie całymi kilogramami do baniaków. Ale swoich. Nie doradzajcie takich głupot innym. Sypanie soli nie jest konieczne...

No ja właśnie sypię do swojego, do Twojego nie zamierzam. Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu na roślinność, a woda po dodaniu soli jest krystalicznie czysta. Wszystkie parametry w normie, więc nie uważam żeby były to głupoty. Zresztą do tego służy forum żeby przedstawiać swoje doświadczenia i swoje zdanie. Czy wsypie, czy nie wyspie ......... to już wyłącznie jego decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...