Jump to content

Skalar+neony


ziomy111
 Share

Recommended Posts

Witam pewnie wielu z Was zastanawia się czy można dać dużego skalara z neonami, otóż od paru dni zauważyłem że moje skalary obskubują 1 więc, dziś postanowiłem dać go do mniejszego (z 450l do 120l), do neonków z tego co widzę nie jest jak na razie nimi zainteresowany, może to z powodu szoku, ale póki co nic się nie dzieje innym rybą. Będę tutaj pisał do piątku jak się duży dorosły (prawie 20cm wysokości) skalar zachowuje z małymi neonami.

Dlaczego do piątku? W piątek zarybiam moje akwa 960l stoi tydzień już w wodą i dojrzałym wcześniej filtrem+ dodałem bakterie sera, co znacząco przyśpieszyło proces dojrzewania.

Zastrzegam sobie prawo do mówienia:

Skalary min. 200l (wiem o tym bardzo dobrze, ale to powiedzmy jest jego "tymczasowy" domek- do piątku wytrzyma)

Akwa dojrzewa min. 3 tyg(wiem, ale dlatego 3 tyg filter był w 450l akwa i potem dokupiłem bakterie gdy zalewałem.)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że gdy ktoś będzie się pytał o to czy może być skalar dorosły z neonem to tutaj znajdzie odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mnie się wydaje, że to głównie zależy też od charakteru danej rybki i jej zwyczajów. Każda rybka jest inna.

Dokładnie! Ja z własnego doświadczenia powiem tyle, że skalary zawsze konsumowały neoni - bez wyjątku ;] Jedynym rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie dość dużych neonków i małych skalarów...
Link to comment
Share on other sites

W tej chwili mam 4 skalary - od 3 miesięcy - 3 dni temu dołożyłam 10 neonów. Rybki w ogóle nie są sobą zainteresowane. Bardzo się z tego cieszę, bo zawsze chciałam mieć jedne i drugie rybki.

Link to comment
Share on other sites

skalary mogą poturbować neony podczas tarła, ale myślę że jeżeli wpuści się malutkie skalary do dorosłych neonów to te pierwsze wychowają się w przeświadczeniu, że tego się nie je.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...