Jump to content

Skalar+neony

ziomy111
 Share

Recommended Posts

Witam pewnie wielu z Was zastanawia się czy można dać dużego skalara z neonami, otóż od paru dni zauważyłem że moje skalary obskubują 1 więc, dziś postanowiłem dać go do mniejszego (z 450l do 120l), do neonków z tego co widzę nie jest jak na razie nimi zainteresowany, może to z powodu szoku, ale póki co nic się nie dzieje innym rybą. Będę tutaj pisał do piątku jak się duży dorosły (prawie 20cm wysokości) skalar zachowuje z małymi neonami.

Dlaczego do piątku? W piątek zarybiam moje akwa 960l stoi tydzień już w wodą i dojrzałym wcześniej filtrem+ dodałem bakterie sera, co znacząco przyśpieszyło proces dojrzewania.

Zastrzegam sobie prawo do mówienia:

Skalary min. 200l (wiem o tym bardzo dobrze, ale to powiedzmy jest jego "tymczasowy" domek- do piątku wytrzyma)

Akwa dojrzewa min. 3 tyg(wiem, ale dlatego 3 tyg filter był w 450l akwa i potem dokupiłem bakterie gdy zalewałem.)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że gdy ktoś będzie się pytał o to czy może być skalar dorosły z neonem to tutaj znajdzie odpowiedz :)

• 4 weeks later...

Mnie się wydaje, że to głównie zależy też od charakteru danej rybki i jej zwyczajów. Każda rybka jest inna.

Dokładnie! Ja z własnego doświadczenia powiem tyle, że skalary zawsze konsumowały neoni - bez wyjątku ;] Jedynym rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie dość dużych neonków i małych skalarów...

W tej chwili mam 4 skalary - od 3 miesięcy - 3 dni temu dołożyłam 10 neonów. Rybki w ogóle nie są sobą zainteresowane. Bardzo się z tego cieszę, bo zawsze chciałam mieć jedne i drugie rybki.

skalary mogą poturbować neony podczas tarła, ale myślę że jeżeli wpuści się malutkie skalary do dorosłych neonów to te pierwsze wychowają się w przeświadczeniu, że tego się nie je.

Share

• Create New...