Skocz do zawartości

200l


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, czy wy najpierw nie możecie choćby trochę poczytać o rybach? Zobacz sobie jakie ci się podobają, jakie mają wymagania (przynajmniej jeśli chodzi o temperaturę i wielkość akwarium). Jak coś ci się spodoba to dopiero pytaj. Wtedy możemy coś polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało wymagające,nie brudzące,kolorowe rybki

W takim razie polecam rybkę Nemo na tapetę i ewentualnie rozgwiazdę na wygaszacz... Czy ty umiesz czytać? Prosiłam, żebyś pooglądała chociaż jak rybki wyglądają i trochę o nich poczytała. Napisałabyś, że ładne są np. neonki i jeszcze jakieś inne to bym ci pomogła jak z tego zrobić fajną obsadę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet nie wiesz jakiego typu chcesz mieć ryby to co Ci doradzić? Narysuj sobie rybkę i o nią dbaj albo kup tamagothi czy jak to tam... Poczytaj o rybach,które Ci się spodobają, potem je zaproponuj do akwarium a my doradzimy czy do siebie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

chciałabym gupiki i krewetki ile mogę ich mieć

Gupiki zamieszkują górna strefę akwarium więc po środku też by coś się przydało.

Widać że jesteś początkującym to nie radzę 200l, a gupiki i krewetki mogą być nawet w 40l.

Może lepiej kup 100l bo nie ma sensu dla gupików takiego akwarium kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym gupiki i krewetki ile mogę ich mieć

Gupiki zamieszkują górna strefę akwarium więc po środku też by coś się przydało.

Widać że jesteś początkującym to nie radzę 200l, a gupiki i krewetki mogą być nawet w 40l.

Może lepiej kup 100l bo nie ma sensu dla gupików takiego akwarium kupować.

Właśnie dla początkującego lepsze będzie większe akwarium.

Gupiki pływają po środku.

chciałabym gupiki i krewetki ile mogę ich mieć

Jeśli chcesz żeby gupiki ci się rozmnażały to proponuję 5 samców i 15 samic, jeśli chcesz żeby ładnie wyglądało i żeby się nie rozmnażały to 20 samców.

Krewetki amano szybko zjadają glony, ale żeby je rozmnożyć potrzebna jest słona woda.

Zamiast amano mogą być Crystal red. Krewetek może być ok 15.

Do tego proponował bym 10 kirysków, np. pandowanych.

 

Jeśli chcesz mieć krewetki to musi być dużo kryjówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Właśnie dla początkującego lepsze będzie większe akwarium.

No ja wiem że w większym łatwiej jest o parametry i czystość, ale jak zakładać takie akwarium trzeba (a przynajmniej dobrze jest) mieć jakieś doświadczenia. Trzeba mieć też trochę pomysłów co do dekoracji i wiedzę wychodzącą poza temat gupików. Ale oczywiście jeśli kolega naprawdę weźmie sobie to do serca i będzie w stanie się takim akwa zaopiekować, poczyta informacji, poogląda rybki w sklepach to czemu nie... to zależy od człowieka i jego wiedzy.

Gupiki pływają po środku.

Masz całkowitą racje, ale też dużo czasu spędzają w górnej strefie. sam je mam więc wiem.

Jeśli chcesz żeby gupiki ci się rozmnażały to proponuję 5 samców i 15 samic, jeśli chcesz żeby ładnie wyglądało i żeby się nie rozmnażały to 20 samców.

Proponuję dodać jeszcze jakieś trochę większe ryby dla lepszego efektu (oczywiście razem z gupikami) Jakieś pielęgniczki (np. ramireza) lub może parkę skalarów? Jak nie będzie skalarów to może neony ławice? Albo gurami....

Do tego proponował bym 10 kirysków, np. pandowanych.

Też bym je dał. 8-10 sztuk (są dosyć małe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...