Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie znalazłem.

 

Wie ktoś może w czym tkwi powód :?:

Mam anubiasa i kiedyś na listku pojawiła się mała dziurka. Dziś połowy liścia nie ma :( .

Dzisiaj patrze na drugi listek a w nim też się robią dziurki. :o

Może ktoś wie o co z tym chodzi.

Czy wyrzucić, czy dolać chemii, a może jest jakiś inny powód :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było z 1000 razy na forum o dziurach w liściach... No ale ok, przede wszystkim jakie masz oświetlenie, czym nawozisz i jakie masz podłoże?

mam zwykłą żarówkę :x

niczym nie nawożę

podłoże takie kamyczki małe 3mm-1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury robią się dlatego, że masz za słabe światło i do tego jeszcze prawdopodobnie o złej temperaturze barwowej. Poza tym trzeba dodatkowo nawozić. Tak jak napisała Migdek dodaj ferro albo jakiegokolwiek innego nawozu. Ja używam Sera Florenette A. Chociaż przy takim świetle to prędzej glony z tego skorzystają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to ja się dołączę. polecacie różne nawozy potasowe, a co jakbym zastosowała nadmanganian potasu, oczywiście w odpowiednim stężeniu. czy roślinki pozbędą się dziur? wiem, że ten zwiazek strasznie osadza sie na kamykach i szkle, wiec może w innym zbiorniku zanurzyć roślinki, dla takiej malej "kuracji" co o tym myślicie? czy lepsza kalia czy dać sobie spokój i zastosować nawóz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frro to żelazóka ja bym próbowal z potasem ale ostrożnie bo o wysyp glonów to bardzo łatwo

Czytałem na forum RoślinyAkwariowe że potas nic nie daje glonom i nie da się go przedawkować(lub bardzo trudno). Pisało to kilka osób i nikt nie zaprzeczał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury robią się dlatego, że masz za słabe światło i do tego jeszcze prawdopodobnie o złej temperaturze barwowej. Poza tym trzeba dodatkowo nawozić. Tak jak napisała Migdek dodaj ferro albo jakiegokolwiek innego nawozu. Ja używam Sera Florenette A. Chociaż przy takim świetle to prędzej glony z tego skorzystają...

No ale Mei pamietaj ze annubias jest rośliną bagienną, wiec raczej na brak światła nie narzeka, poza tym one lubią słabe światło, ze względu na wolny wzrost i pokrywanie się glonami...

 

tutaj także szukał bym przyczyny w mikro i makroelementach... Potas i żelazo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...