Skocz do zawartości

Nowy Aparat.


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady...już kupiłem Fujifilm Finepix S2950HD

Fotografia nigdy moją pasją nie była i raczej nie będzie.

Chciałem po prostu robić lepsze foty akwa i jego mieszkańców.

Jednak lepszy aparat to nie wszystko... głąb za obiektywem powoduję, że foty wcale nie są lepsze... nie potrafie tego wszystkiego poustawiać tak jak się należy i dlatego lecę na automatycznych ustawieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach bez różnicy co kupisz. Zabawa zaczyna się przy wyższych kwotach. Najlepiej kup taki, który ma:

 

1- rozsądne wymiary

2- możliwość zasilania bateriami akumulatorowymi

3- możliwie jak najmniejszą matrycę! [o dziwo ;)]

4- możliwość fotografowania w formacie 2:3

5- najlepiej, żeby kręcił amatorskie filmiki

6- przyda się stabilizacja obrazu i makro

7- i żeby to nie był olympus :D

 

Reszta jest w standardzie we wszystkich aparatach.

1- rozmiar to pojęcie względne, ja mam duże łapska i 450D jest dla mnie za mały, a dla żony w sam raz,

2- tu się całkowicie nie zgodzę dedykowane akumulatory są dużo trwalsze, a argument że jak się wyczerpie to jesteś w czarnej (_._) i możesz sobie do kiosku wyskoczyć i kupić zwykłe paluszki AA do mnie nie przemawia, dwa dedykowane akumulatory zawsze wystarczały mi na cały dwu-tygodniowy urlop. Zdjęcia robione z lampą i bez, serie itp. Nigdy nie zabrakło mi energii. Wystarczało od wylotu do przylotu. A z wakacji zawsze przywożę 3 pełne 4GB karty.

3- a dlaczego?

4- 2:3, 4:3, 16:9 co za różnica dla amatora

5- tak, tu się zgodzę

6- stabilizacja tak, ale optyczna a nie elektroniczna, co do makro to i tak pewnie trzeba będzie dokupić jakąś dodatkową soczewkę jak Raynox,

7- albo Lumix FZ50

 

Jeśli chcesz po prostu robić zdjęcia kup małpę, dobrą. A jeśli chcesz się uczyć robić zdjęcia kup hybrydę z dużą ilością ustawień manualnych i z mechanicznymi pierścieniami dla przybliżania i ostrości. Miałem Lumixa FZ50 i odsprzedałem po powrocie z wakacji. Następnie pobawiłem się Fuji s9600 i byłem zadowolony, ale i tak padło na lustro.

ad.1 Aparat ma leżeć w dłoni fotografowi (on decyduje). Ja mam D90 i też wolałbym coś cięższego i większego ;)

ad.2 Po co komuś kto od święta robi zdjęcia pamiętać o ładowaniu akumulatora, w dodatku inwestować 1/5 ceny aparatu w drugi aku jak i tak podczas wycieczki okaże się, że jeden wyczerpany, a drugi w domu. Wtedy idziesz do kiosku i śmigasz dalej.

ad.3 A to dlatego, że wielkość obrazka się nie zmieni, a 99% ludzi z małpkami nie woła zdjęć większych niż 13x18 a częściej 10x15. Nie potrzebuje algorytmicznbych mpx-ów, które tylko wprowadzają szum, bo jakość cropa jest tak beznadziejna, że i tak nic z nim nie zrobisz. Im miej mpx-ów tym wiarygodniejszy obrazek. Jesteś użytkownikiem Canona, więc pewnie wiesz jaki ładny obrazek dawał stary G3 ze 4mpx-ową matrycą. Po co w komórkach 5 mpx-ów skoro matryca i tak jest wielkości główki szpilki. Rozmiaru nie zmieniasz,

ad.4 różnica jest taka, że większość amatorów kupuje tanie puszeczki które zapisują standardowo w 3:4 i jak wywołują 10x15 to się dziwią, że mają głowy poobcinane. Później na lab zwalają ;)

ad.6 można dokupić, ale po co? Makro przyda się tylko do bliskiego ostrzenia np baniaka. a soczewki są do doopy ;)

ad.7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat bo jestem na razie na etapie poszukiwań sensownego aparatu kompaktowego i planowania zakupu - chciałbym kupić coś co będzie dysponowało dobra optyką . Na zakup przewidziałem środki w wysokości ok 2 tys zł . Z dotychczasowych poszukiwań i czytania opinii moją uwagę zwrócił taki aparacik Fujifilm FinePix HS30EXR - czy ktoś z was użytkuje taki aparat i mógłby się podzielić jakąś opinią na jego temat - ewentualnie co innego kupić w porównywalnych pieniądzach o zbliżonych parametrach bo z danych technicznych wynika ze to dość dobry aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chcę się pakować w lustrzankę - na dobrą mnie nie stać - najtańsze...wolę nie ;) Poza tym lustrzanka wymaga sporych umiejętności i wiedzy na temat fotografowania - u mnie z tym marnie. I tak sumując - słaba lustrzanka + do d...fotograf = :lol: . Raczej pójdę w stronę dobrego aparatu kompaktowego który wybaczy o wiele więcej błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.3 A to dlatego, że wielkość obrazka się nie zmieni, a 99% ludzi z małpkami nie woła zdjęć większych niż 13x18 a częściej 10x15. Nie potrzebuje algorytmicznbych mpx-ów, które tylko wprowadzają szum, bo jakość cropa jest tak beznadziejna, że i tak nic z nim nie zrobisz. Im miej mpx-ów tym wiarygodniejszy obrazek. Jesteś użytkownikiem Canona, więc pewnie wiesz jaki ładny obrazek dawał stary G3 ze 4mpx-ową matrycą. Po co w komórkach 5 mpx-ów skoro matryca i tak jest wielkości główki szpilki. Rozmiaru nie zmieniasz

Aaaa to chodzi ci o ilość pixeli a nie o fizyczne wymiary matrycy, to się zgodzę. Dlatego pomimo wieku polecam poszukać Fuji S9600, matryca 1/1,6" czyli 8,4 x 6,3mm, mnogość ustawień manualnych, względnie dobry automat. Wada to brak stabilizacji i karty xD i CF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...