Skocz do zawartości

Nowy Aparat.


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że nowy zbiornik stoi i ma się dobrze, przyszedł czas na zmianę aparatu, aby zdięcia były ładniejsze:)

Oczywiście to do Waszej wiadomości bo, żonka myśli, że imprezy rodzinne będą fotografowane a stary aparat się nie sprawdza...akurat 8-)

 

Niestety samo akwarium pochłonęło sporo $, więc trzeba szukać budrzetowej opcji...

(w grę wchodzą tylko raty więc używki odpadają)

Znalazłem takie coś: Fujifilm Finepix S2950HD

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar nie jest ważny...:D

Jestem laikiem jeżeli chodzi a aparaty, więc pytam głównie o parametry...

Cena tego aparatu wynosi 1200zł.

Chodzi o stosunek jakości do ceny.

Jakaś cena z kosmosu.

 

Znalazłem na duńskej stronie za ok 600zł w kraju gdzie wszysko jest potwornie drogie.

 

http://www.pixmania.com/dk/dk/8991319/a ... ePromo=oui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego modelu nie znam to nie powiem ale polecam panasonic lumix np http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-panasonic-lumix-dmc-fz48-pl-menu-i2027744856.html

Ja używam od lat małego Lumixa (już zużyłem dwa) i sprawują się bardzo dobrze.

 

:o:shock:

W Polsce najtańszy jest właśnie za 1200zł

W EuroRtvAgd i to na promocji... :twisted:

Wziąłem link pierwszy z brzegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest ogromny.

 

Poszukaj tutaj http://www.optyczne.pl/

 

Są testy u na pewno coś wybierzesz.

 

Podejrzewam, że każdy używa aparatu i zrobi sie wielka niepotrzebna dyskusja, bo także każdy ma inne potrzeby.

 

Ja od lat uzywam Lumixów TZ, żeby mi się zmieściły do kieszeni a mają zoom 12X

 

Natomiast na koncerty, ''profesjonalnie-hobbystycznie'' mam lustrzankę Nikona D90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym lustro jeśli nie ma fioła na punkcie fotografii kompletnie mu niepotrzebne.Lansować się nie będzie przecież 8-) Z ręką na sercu polecę Fuji bo ich matryca ma świetny zakres tonalny i oddaje perfekcyjnie kolory.Nie celuj w modele z końcówką HD za 549 zł. bo to tani chwyt marketingowy.Chociaż tej cenie to chyba jedyny wybór będzie sensowny.Dokup sobie od razu statyw jak chcesz cykać swój zbiorniczek wygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dużo lepiej jest kupić zaawansowany kompakt i kombinować z ustawieniami manualnymi niż rzucić się na lustrzankę która nie wybacza błędów (tryby auto w nich to tragedia jakaś;-))i jeszcze pakować kasę w drogie akcesoria-przecież żeby pokryć zakres ogniskowych dowolnej małpy potrzebujemy ze trzech obiektywów :idea: więc to wybór raczej dla zaawansowanych miłośników chcących się rozwinąć.Kolega chciał czegoś do pstrykania dlatego porady-kup lustro nie zrozumiałem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu chciał robić ładne fotki. Potem wyskoczył z aparatem rzekomo za 1200zł i napisał, że rozmiar nie jest ważny.

Uważam, że moja sugestia jest jak najbardziej trafiona i nie wszyscy muszą ją rozumieć.

 

Spoko niech Ci będzie-choć jako,podejrzewam, posiadacz lusterka, sam wiesz najlepiej że laik dużo ładniejsze fotki zrobi kompaktem niż lustrzanką i w tym kontekście sugestia była bezużyteczna 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach bez różnicy co kupisz. Zabawa zaczyna się przy wyższych kwotach. Najlepiej kup taki, który ma:

 

- rozsądne wymiary

- możliwość zasilania bateriami akumulatorowymi

- możliwie jak najmniejszą matrycę! [o dziwo ;)]

- możliwość fotografowania w formacie 2:3

- najlepiej, żeby kręcił amatorskie filmiki

- przyda się stabilizacja obrazu i makro

- i żeby to nie był olympus :D

 

Reszta jest w standardzie we wszystkich aparatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach bez różnicy co kupisz. Zabawa zaczyna się przy wyższych kwotach. Najlepiej kup taki, który ma:

 

1- rozsądne wymiary

2- możliwość zasilania bateriami akumulatorowymi

3- możliwie jak najmniejszą matrycę! [o dziwo ;)]

4- możliwość fotografowania w formacie 2:3

5- najlepiej, żeby kręcił amatorskie filmiki

6- przyda się stabilizacja obrazu i makro

7- i żeby to nie był olympus :D

 

Reszta jest w standardzie we wszystkich aparatach.

1- rozmiar to pojęcie względne, ja mam duże łapska i 450D jest dla mnie za mały, a dla żony w sam raz,

2- tu się całkowicie nie zgodzę dedykowane akumulatory są dużo trwalsze, a argument że jak się wyczerpie to jesteś w czarnej (_._) i możesz sobie do kiosku wyskoczyć i kupić zwykłe paluszki AA do mnie nie przemawia, dwa dedykowane akumulatory zawsze wystarczały mi na cały dwu-tygodniowy urlop. Zdjęcia robione z lampą i bez, serie itp. Nigdy nie zabrakło mi energii. Wystarczało od wylotu do przylotu. A z wakacji zawsze przywożę 3 pełne 4GB karty.

3- a dlaczego?

4- 2:3, 4:3, 16:9 co za różnica dla amatora

5- tak, tu się zgodzę

6- stabilizacja tak, ale optyczna a nie elektroniczna, co do makro to i tak pewnie trzeba będzie dokupić jakąś dodatkową soczewkę jak Raynox,

7- albo Lumix FZ50

 

Jeśli chcesz po prostu robić zdjęcia kup małpę, dobrą. A jeśli chcesz się uczyć robić zdjęcia kup hybrydę z dużą ilością ustawień manualnych i z mechanicznymi pierścieniami dla przybliżania i ostrości. Miałem Lumixa FZ50 i odsprzedałem po powrocie z wakacji. Następnie pobawiłem się Fuji s9600 i byłem zadowolony, ale i tak padło na lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...