Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam możliwość kupienia butli 1.5kg i całego sprzętu do Co2, dyfuzor z regulowaną ilością bąbelków z jakąś tam ceramiką cały sprzęt ma prawie 2 lata, a dyfuzor nie cały rok. Koleś dawał za sam dyfuzor 270zł. I tu pojawia się pytanie, czy taki sprzęt się często psuje i czy warto coś takiego kupić, a może lepiej odłożyć na nowe ? (Chociaż jak na nowe to bym nie odkładał heh). Sory za taki nie dokładny opis, ale się nie znam, jednak wydaje mi się za okazje. Dzięki z góry za odp. i przepraszam za denne pytania.

Link to comment
Share on other sites

A ja zapytam inaczej-jakie masz światełko i jaki litraż? Jakiego podłoża używasz? Bo może powstać takie wrażenie,że CO2 to remedium na wszystko by roślinki rosły jak szalone i tylko niepotrzebnie wydasz pieniądze nie będąc gotowym na wydanie więcej ;-)

Link to comment
Share on other sites

Koleś dawał za sam dyfuzor 270zł

Za tyle to można kupić cały zestaw Co2. Na pewno ciebie nie wkręca?" Przyjrzałeś się dokładnie temu dyfuzorowi i poszukałeś jego odpowiednika w sieci? I teraz kluczowe pytanie ile za to chce?
Link to comment
Share on other sites

200zł chce, nie robi mnie w jajo, a akwarium mam 60l w którym nic na razie nie stosowałem, ale mam też 30l krewetkarium w którym stosowałem co2 z bimbrowni, ale mnie to strasznie okropnie wnerwia ta bimbrownia, ale rośliny wystrzeliły jak popieprzone, wkrótce pojawi się w galeri. Popatrzę na allegro za ile kosztują najtańsze zestawy, ale czy takie nie będą się psuły? Poproszę go o nazwę tego sprzętu i posprawdzam na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Ok, poproszę o go spis całego sprzętu, taki dyfuzor, czy tam coś innego ma swoje oznaczenia no nie? A jeszcze jeżeli możecie powiedzcie mi, czy takie sprzęty się psują, czy raczej są bezawaryjne i na ile mniej więcej starczy mi gazu w 90l akwarium z 1.5kg butli?

Link to comment
Share on other sites

No to sobie zobacz jakie ma akwarium a potem pisz!!! :zamieszany:

To do mnie było?? Jeśli tak to owszem spojrzałęm-opisu światła nie ma wcale,podłoże to żwirek kwarcowy.Po co mu profesjonalny zestaw CO2 skoro zwykła bimbrownia nie zostanie wykorzystana :?:

P.S na przyszłość ciut grzeczniej proponuję.

Link to comment
Share on other sites

Podaj konkrety albo fotkę pokrywy to się oceni.A do uzyskania efektów zarośniętego buszu który jak rozumiem jest Twoim celem naprawdę będzie potrzebne inne podłoże-nie mówię,że od razu ADA Soil ale i nie klasyczny żwirek-może ziemia ogrodowa ze szczepkami bakterii i kulkami glinianymi albo Manado jeśli nie masz zacięcia ogrodniczego

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia pokrywy są, nie wiem czy coś pomogą, ale są. I jeszcze moje krewecie. http://allegro.pl/aqua-art-aqua-substrate-ii-powder-1-8kg-drobny-i2019658055.html No np takie podłoże sobie kupie i co teraz? krewetki już są i to malutkie nowo narodzone, przecież ich nie uśmiercę :(, a na wierzch chyba się nie sypie tego podłoża no nie?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o krewecie to niestety-zawsze będą jakieś młode a przecież co jakiś czas trzeba trochę pogrzebać w akwarium.Proponuję cierpliwie odłowić drobiazgi a potem zabrać się za zakładanie od początku bo na razie to nie wygląda za ciekawie.Jeśli chodzi o pokrywę to podejrzewam że siedzi tam 2x11 W maksymalnie,może mniej i CO2 pomoże jak umarłemu kadzidło.Wniosek-na razie oszczędź sobie pieniędzy na tą instalację,zmodernizuj pokrywę dokupując sensowne światło,zmień podłoże bo ten grys jest za gruby-sam miałem identyczny kiedyś.Może być i zwykły żwirek oby dobrze nawieziony wolno uwalniającymi się nawozami.

Link to comment
Share on other sites

Bazalt ma 2-3mm więc wątpię, aby był za gruby. Mam pierwsze młode krewetki, więc chcę, aby się uchowały. Mają niecały tydzień, więc nie da się ich wyłapać, w pokrywie w 60l siedzi jedna świetlówka, zwartka i mech jawajski dobrze tam rosną, a u krewetek jest dobre światło. Może i faktycznie Co2 nie jest wykorzystane w pełni, ale coś pomaga, kurcze, a jest coś do podłoża jak już mam wysypany ten bazalt. Np. coś na bazalt, albo coś, aby wygrzebać dołek i tam wsadzić, no kurcze nie wiem :P

Link to comment
Share on other sites

Co do dyfuzora to wydaje mi się, że koleś albo cię próbuje zbajerować albo sporo przepłacił. Z tego co wiem to najdroższy dyfuzor to koszt ok. 150zł więc się dowiedz czy on nie miał jakiego reaktora albo czegoś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...