Skocz do zawartości

Kubełek


lopezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak. Nie koniecznie najważniejsza jest firma sprzętu bo to nie jest dział budowlany gdzie marka i jakość są najważniejsze bo to pracuje w ciężkich warunkach. Praktycznie wszystkie firmy są porównywalne i nie jest ważne że to nie jest JBL. Do ok 200l zastosuj filtr o wydajności 900l/h I to w zupełności wystarczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie koniecznie najważniejsza jest firma sprzętu bo to nie jest dział budowlany gdzie marka i jakość są najważniejsze bo to pracuje w ciężkich warunkach. Praktycznie wszystkie firmy są porównywalne i nie jest ważne że to nie jest JBL. Do ok 200l zastosuj filtr o wydajności 900l/h I to w zupełności wystarczy;)

Skoro tak uważasz to HW 302 ma teoretycznie 1000l/h...

 

:geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie koniecznie najważniejsza jest firma sprzętu bo to nie jest dział budowlany gdzie marka i jakość są najważniejsze bo to pracuje w ciężkich warunkach. Praktycznie wszystkie firmy są porównywalne i nie jest ważne że to nie jest JBL. Do ok 200l zastosuj filtr o wydajności 900l/h I to w zupełności wystarczy;)

Skoro tak uważasz to HW 302 ma teoretycznie 1000l/h...

 

:geek:

A praktycznie??? Każda firma podaje teoretyczną wydajność :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A praktycznie??? Każda firma podaje teoretyczną wydajność :)

No właśnie, stąd się wzięła dyskusja czy nada się do 240l.

 

Teoria to jedno a praktyka drugie.

 

Za mam filtr za tłem i dwie pompy dają dokładnie razem 2240l/h

 

A wracając do tematu to można spróbować kupić wydajny filtr z regulacją np Fluval 305.

 

Nada się do 72 po redukcji przepływu a na full będzie dobry do 240.

 

Tylko jest kwestia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry z regulacja są wydajne, ale nie w największym swoim oferowanym zakresie pracy. Jeśli jest rozbieżność np od 900l/h do 2000l/g to jego maksymalna użyteczna wydajność mieści się mnie j więcej w zakresie 1500-1700l/h. Lepiej zainwestować w filtr o konkretnej wydajności filtrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry z regulacja są wydajne, ale nie w największym swoim oferowanym zakresie pracy. Jeśli jest rozbieżność np od 900l/h do 2000l/g to jego maksymalna użyteczna wydajność mieści się mnie j więcej w zakresie 1500-1700l/h. Lepiej zainwestować w filtr o konkretnej wydajności filtrowania.

Tak samo jest z każdym innym filtrem czy ma regulowany przepływ czy nie.

 

Ale w tym wypadku chodzi o filtr który nie będzie robił pralki w 72l a potem nadawał się do 240l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszke wasze opinie i doszedłem do wniosku że nie będę montował kubełka do 72l . Zostawie te filtry które mam teraz a zainwestuję w konkretny kubeł do 240l bo potem zlikwiduje te 72l , czyli np. ten http://allegro.pl/fluval-305-filtr-zewnetrzny-120ml-aqua-plus-raty-i2007685699.html lub ten http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e900-mega-zestaw-4latagwar-i2019270714.html spokojnie da rade w 240?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium działa już prawie 3 miesiące, ryby już są i chcę zmienić filtry wewnętrzne na ten kubełek. Więc mogę od razu wywalić wemnętrzne i podłączyć kubełek?

Zdecydowanie NIE. Filtr powinien dojrzeć to znaczy powinny się na nim osiedlić szczepy bakterii. Niech ten kubełek pracuje tak z tydzień razem z tymi wewnętrznymi, potem możesz je spokojnie zdemontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanowiłbym się jeszcze na Twoim miejscu i dołożył parę groszy do JBL e900 lub e901 plusy to :

 

- regulacja przepływu więc nada się i do 70l i do 240 l ja mam w 200 l i spokojnie wyrabia (mam starszy model e900)

- 4 lata gwarancji,

- jest cichy (sprawdzone),

- lepszej jakości elementy plastiki, węże,

- pobór prądu 15 W a ten, który chcesz kupić 35W niby niewiele ale pamiętaj filtr chodzi non stop.

 

i jeszcze jedno z własnego doświadczenia wiem, że przy zmianie filtra warto pojechać na dwa filtry choć kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale jednak uruchomie go odrazu w 240l a 72l będzie zlikwidowane, wiem że pobiera troszke więcej mocy ale cena jest bezkonkurencyjna 186zł z przesyłka. Markowe filtry zaczynaja sie od 300 zł w górę i myslę że nie warto przepłacać. Ten chińczyk też ma 2 lata gwarancji , jak za tą kasę można nawet po 2 latach kupić drugi, a 10wat tóżnicy raczej mnie do bankructwa nie doprowadzi. A wracając do tematu to te wkłady co są w zestawie wystarczą? czy muszę dokupć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ułożenie wkładów takie? poprawcie jak coś żle : u samej góry jedna gąbka+BIOBALL , środek gąbka+BIOCERAMIKA , i sam dół gąbka+ wata tak będzie dobrze?

Będzie dobrze. Jak na dole jest najpierw gąbka, które będzie zbierać duże zanieczyszczenia to możesz też zamiast waty wrzucić dodatkową ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...