Jump to content

danielcio23a

Użytkownik
 • Content count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About danielcio23a

 • Rank
  Gaduła
 • Birthday 12/14/1988

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Akwarystyka, Geografia, Biologia, mMotoryzacja
 1. danielcio23a

  Oświetlenie HQI do 120L

  Zawieś lampy 50cm nad zbiornikiem i zastosuj dwie rozmieszczone równomiernie każda po 30w
 2. danielcio23a

  Oświetlenie HQI do 120L

  Nie no bez przesady. Te lampy o których mówisz są za mocne na takie akwarium. Jeśli kupisz takie które będą miały w sumie 60w to ci w zupełności wystarczy. Jeżeli nie nawozisz roślin co2 (nie planujesz ich bujnego wzrostu) to nawet 60w dla twojego akwarium jest nieco za dużo.
 3. danielcio23a

  Oświetlenie HQI do 120L

  Podaj jeszcze głębokość, albo litraż. na wstępie mogę ci poradzić tyle że lampa HQI oddaje bardzo dużo ciepła, a więc woda w zbiorniku nagrzewa się, w związku z tym lampa HQI powinna być umieszczona wyżej niż zwykła świetlówka t5 bądź t8. Wiąże to ze sobą większe rozproszenie światła zanim dotrze do roślin znajdujących się w akwarium, czyli dalej za tym idąc jeśli chcesz zastosować lampe HQI 25cm nad lustrem wody bez pokrywy to zastosuj np zamiast 60w, 80w. Tutaj też dużą rolę odgrywa to czy chcesz uprawiać rośliny i pod nie dobierasz intensywność naświetlenia, czy też nie?
 4. Witam. Szukam osoby, którą fascynuje świat akwarystyki, a przy tym chciałaby zacząć na tym zarabiać. No ale takich osób, których akwarystyka pasionuję zapewne jest bardzo wiele na tym forum, ponieważ jest to stronka właśnie dla takich osób. Są jednak zapewne wśród was hobbiści, którzy mają na ten temat sporą wiedzę i doświadczenie. Właśnie o taką osobę mi chodzi. Jeśli o mnie mowa to akwarystyką interesuję się i zajmuję od ponad dziesięciu lat. Nigdy nie zajmowałem się hodowlą w celach zarobkowych, ale wraz ze zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem, myślę, że jestem w stanie również na tej wiedzy zarabiać Dokładniej mówiąc chciałbym otworzyć działalność która będzie oferować zakładanie i konserwowanie akwariów, oraz ich utrzymanie. Jeżeli ktoś czymś takim jest zainteresowany, to niech śmiało pisze.... Piszcie również jeżeli macie jakieś uwagi, albo chcecie coś poradzić, albo odradzić....
 5. danielcio23a

  Podłoże a start zbiornika

  nie używaj żadnych biostarterów, czy to do podłoża czy też do filtra, ani żadnej chemii. Wszystko naturalnie i w określonym czasie w twoim akwarium samo się ustabilizuję. Tak jak wyżej kolega powiedział, te wszystkie wynalazki nie dość że nie pomagają to w rzeczywistości jeszcze mogą zaszkodzić jeśli ktoś jest niedoświadczony. A wracając do tematu, to lepiej dla twojego akwarium, jeśli po zalaniu wody i posadzeniu roślin, po prostu z włączonym filtrem poczekasz jakieś trzy tygodnie aż wszystkie niezbędne bakterie nagromadzą się samoczynnie i w podłożu i w filtrze. Potem wpuść rybki, sprawdzaj parametry, dbaj o regularną podmianę wody i powinno być ok.
 6. danielcio23a

  problem z przejrzystością wody

  przede wszystkim powinieneś zainwestować w filtr zewnętrzny gdzię bakterie nitryfikacyjne mogą w znacznej ilości się namnożyć, a po drugie jeśli twoje akwarium funkcjonuje mniej niż 3 tygodnie to mętność wody narazie jest normalnym procesem dojrzewania wody oraz notryfikacji.
 7. danielcio23a

  PRZENOSZENIE AKWARIUM

  Ulej 50% wody i z osobą asekurującą postawcie akwarium najlepiej na płytę styropianu, zrób swoje, a potem z powrotem na swoje miejsce:)
 8. Jak myslicie. Kiedy wchodzicie do różnych sklepów zoologicznych to czego według was w nich brakuje?? Czego nie możecie kupić w sklepie zoologicznym co według was powinno się w takim sklepie znajdować??
 9. No a co powiesz o dwutlenku węgla?? czy nie jest go więcej w miękkie kwaśnej wodzie niż w twardej zasadowej??
 10. Dobra. Więc mówie tu teraz o roślinach, jaka dla nich jest najlepsza woda?? Miękka czy twarda??? Jeśli woda jest miękka i kwaśna to więcej jest w niej dwutlenku węgla co dla roślin tęz jest lepiej...
 11. Ok twardości i czynniki na nie wpływające zrozumiałem, ale nie rozumiej jednej rzeczy. Mówisz że w wodach miękkich i kwaśnych żyjątka mają trudniejsze życie i w naturze jest ich mniej. Jednak większość ryb akwariowych lubi kwaśną miękką wodę (Azja Amazonia). Skoro więcej jest minerałów w bardziej zasadowej i twardszej wodzie, to jaka woa najlepsza jest dla flory. Zobacz w jeziorach takich jak Tanganika woda jest twarda i zasadowa i praktycznie nie ma tam dobrze rozwiniętej flory. Natomiast w amazońskich i Azjatyckich wodach gdzie odczyn jest kwaśny i woda jest miękka występuje bardzo wiele gatunków roślin??? Czemu tak jest??
 12. Ładnie mi to wytłumaczyłeś KH spada, ok. Ale GH również spada, tylko że wolniej. Co w takim razie wpływa na spadek twardości ogólnej?? Drugie moje pytanie jest związane z tym że napisałeś; im mniejszy poziom ph i twardości w wodzie tym skromniejsze w niej życie. Skąd to stwierdzenie?? Masz tu przykład Amazonki, gdzie woda jest kwaśna (niski ph) i do tego jest miękka, a fauna i flora podwodna aż kipi?? Może ja coś źle zrozumiałem, ale wydaję mi się że miękka i kwaśna woda, ale bez przesady korzystniej wpływa na życie w akwarium...
 13. zastępuje gline (żelazo).
 14. myślę że z ziemią o wiele lepiej rosną mi rośliny. Jako podłoże swoje zadanie spełnia dobrze, ale nie sama ziemia. Musi być zmieszana z gliną, albo z keramzytem i można też dodać do niej torf. Ja tak zrobiłem, stym że bez torfu. U mnie ra początku trochę kwitła woda na zielono ale szybko minęło Akwarium z ziemią na spodzie zawsze dłużej się stabilizuję pod względem przejżystości, ale po kilkunastu dniach jest ok. A ziemia nie zanieczyszcza wody u mnie dlatego że na nią położyłem moskitierę żeby oddzielić ją od żwiru, a dopiero potem na to wszystko położyłem ok 5cm żwiru. Przy następnym akwarium też na sto procent zastosuję ziemię, ale pomieszam ją dodatkowo z torfem.... Ja ogólnie jestem zadowolony z ziemi;)
 15. Zastanawiałem się nad tym, ale ja zamiast akwarystycznego podłoża zastąpiłem je ziemią ogrodową zmieszaną z keramzytem.... Nie wiem czy ziemia zmiękcza wodę, ale wątpię w to bo nie zawiera torfu. Sama zwykła ziemia bez dodatków chyba raczej nie wplywa na KH i GH...
×