Skocz do zawartości

kilka pytań z różnych beczek( a może akwariów):D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałem napisać, że bardzo podoba mi się wasze forum i uważam je za najlepsze forum akwarystyczne w sieci. Swoją przygodę z akwarystyką zacząłem miesiąc temu i muszę Wam powiedzieć, że już przymierzam się do zakupu jeszcze większego akwarium. Niestety sprzedawcy w zoologicznych słabo doradzają i nawpychali mi różnych rybek, które jak już teraz wiem nie nadają się do mojego litrażu:-( Akwarium moje ma 60l i mam w nim m.in gurami mozaikowe, które jak się dowiedziałem potrzebuje akwarium min. 100l, a już tak się do niego przywiązałem, że żal mi go oddać:-( Chciałbym was zapytać, czy w 60l akwarium można hodować ślepczyki, bo pan w zoologicznym mnie bardzo zachęcał, i jeszcze chciałbym zapytać jaki musi być minimalny litraż akwarium by hodować pyszczaki, paletki lub pielęgnice papuzie:-) Sorki, że zawracam Wam głowę, pozdrawiam;-)

Wojtek

PS. Temat o gupikach rulezz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ślepczuku nigdy nie słyszała (przyznam się) :)

ale prosze informacje :)

http://www.superakwarium.pl/slepczyk-ja ... id474.html

Na pyszczaki około 150 l :)

Na paletki około 200 l :)

Na pielęgnice mysle ze 150 - 200 l bo one rosną dość duze ...

Pozatym jak napisałes masz akwarium dopiero miesiąc wiec jestes początkujący wiec

paletek ci nie polecam :) są podatne na choroby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie konkretnie pyszczaki chcesz hodować, np cyrtocara moori potrzebuje MINIMUM 350L na harem 1+3

Paletki z tego, co pamiętam minimum 200L

Widzę, że postarałeś się z tematem i nie są tu zadane głupie pytania.

ślepczyk, skoro rośnie do 9cm to wydaje mi się, że 60L może być za małe...

PS. Temat o gupikach rulezz:P

Sie wie ;-)

 

Odnośnie jeszcze tych pyszczaków, tak jak mówię, daj jakieś konkretne odmiany ;-) i będziemy debatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tu mawiacie: "google nie boli":P, więc starałem się wybrać pytania, na które odpowiedzi nie mogłem znaleźć w wyszukiwarce lub informacje były mało konkretne. Podobają mi się te takie pyszczaki zeberki:D Generalnie lubie wszystkie kolorowe i jaskrawe rybki. Wyjątkiem jest to nieszczęsne gurami, którego mi teraz okropnie żal, bo to takie poczciwe, spokojne rybki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie chciałem napisać, że bardzo podoba mi się wasze forum i uważam je za najlepsze forum akwarystyczne w sieci. Swoją przygodę z akwarystyką zacząłem miesiąc temu i muszę Wam powiedzieć, że już przymierzam się do zakupu jeszcze większego akwarium. Niestety sprzedawcy w zoologicznych słabo doradzają i nawpychali mi różnych rybek, które jak już teraz wiem nie nadają się do mojego litrażu:-( Akwarium moje ma 60l i mam w nim m.in gurami mozaikowe, które jak się dowiedziałem potrzebuje akwarium min. 100l, a już tak się do niego przywiązałem, że żal mi go oddać:-( Chciałbym was zapytać, czy w 60l akwarium można hodować ślepczyki, bo pan w zoologicznym mnie bardzo zachęcał, i jeszcze chciałbym zapytać jaki musi być minimalny litraż akwarium by hodować pyszczaki, paletki lub pielęgnice papuzie:-) Sorki, że zawracam Wam głowę, pozdrawiam;-)

Wojtek

PS. Temat o gupikach rulezz:P

 

minimum dla pyszczaków to 112l można w takim trzymać saulosi, lub rdzawe, a tak naprawdę to przygodę można rozpocząć od 240 . 200l to głupi wymiar, powierzchnia dana taka sama jak w 160, a jak wiadomo u pyszczaków to się liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady...muszę wam powiedzieć, że obsługa w zoologicznych sklepach to jednak idioci:/ właśnie sprawdziłem i okazało się, że moje akwarium nazywa się AquaEl Pearl60, ale to nie znaczy, że ma 60l, jego pojemność to54l:/ Niby mała różnica, ale jednak, a milion razy pytałem kolesia czy to akwarium ma 60l:/ Do tego mam w nim takie rybki jak mieczyki, czy molinezje, dla których z tego co wiem 60l to absolutne minimum, a 54 to już przegięcie:/ Beznadziejnie się z tym czuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak dobry chwyt marketingowy. troche zmienie temat, ale bede sie trzymal sprzedawcow w sklepach akwariowych:

 

mianowicie kiedys, pewien akwarysta(nazwe go profesor), posiadajacy ogromna wiedze nt akwarystyki i rzeczy z nia zwiazanych poszedl ze mna do sklepu zoologicznego w gdansku (nie bede podawal nazwy, zeby mnie nie posadzili o ..."anty-reklame" :D). spodobaly mi sie bardzo pielegnice papuzie. pytam sie go, co to za ryby - o ich zachowanie, wymagania itp. powiedzial mi to i owo, ale zasugerowal mi takze, ze ryby sa chore i zrobil eksperyment. podszedl sprzedawca i pyta sie nas "w czym moge pomoc". my na to pytanie odpowiedzielismy tym samym pytaniem - co to za ryba (ja jako laik, i profesor jako znawca). sprzedawca duzo mowil i mowil, twarz mu sie nie zamykala. profesor widzac dziwne narosla na pyskach ryb zapytal sie : "a co to? czy to nie jakas choroba?". na to sprzedawca - "prosze pana, to sa ryby, ktore specjalnie dla nas zostaly sprowadzone z AZJI ( :D ). posiadaja one te guzki, ktore sa ich ozdoba i pomagaja przy OCZYSZCZANIU GLONOW (?). na to profesor " wiesz pan co? idzcie wy wszyscy do diabla". wyjal ksiazke i pokazal mu, ze jest to jakas tam ciezka (smiertelna) choroba, ktora wlasnie ma takie objawy. sprzedawca walnal buraka i uciekl na zaplecze. a my wyszlismy w poszukiwaniu innych ryb w innych sklepach :)

 

moral ? :

 

nigdy nie ufajcie sprzedawcom!! :mrgreen::twisted::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elo, to znowu ja:-)

Jako, że nie mam serca rozstać się z moimi mieczykami, gurami itp. postanowiłem zafundować im nowy dom. Chciałbym kupić akwarium powiedzmy 150 litrów:-) Czy orientujecie się może ile może wynosić koszt takiego całego zestawu. Nie wliczam w to żwiru, bo w sumie go przesypie ze starego akwarium, no może dokupie kilka worków, roślinki też się bardzo rozrosły, więc je przesadze, no i mam kamień, i co najważniejsze lokatorów:-) Myślicie, że da się sprzedać używane akwarium 54l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ) koszt akwarium + pokrywa = 300/350 zl

2 ) dodanie jeszcze jednej swietlowki okolo 70/90 zl

3 ) wydajny filtr zewnetrzny okolo 250/300

4 ) tak mozna, ja sprzedaje moje 54 :)

 

cos jeszcze? ogolnie powiem ci, ze jest taki serwis jak allegro.pl nie musisz tam kupowac, ale zobaczysz ile bedzie co kosztowalo. bardzo przydatne... :roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ) dodanie jeszcze jednej swietlowki okolo 70/90 zl

A nieprawda bo można to zrobić za 30zł...

 

Jeśli chodzi o sprzedanie używanego akwa to nie powinieneś mieć problemów. Ja sprzedałam swoje 25L a też się bałam, że nikt nie zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...