Skocz do zawartości

Terraria


dEn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Roślinki żywe można trzymać, ale z pajakami które małą pajęczynują. Trzymałem żywe i sztuczne, ale niestety z żywych nic nie zostało.

 

A tu kilka podopiecznych:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Piękna samiczka ale niedawno padła (zapłodniona)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I najwieksza bestia L.parahybana same ciałko bez kończyn około 10cm

 

Dołączona grafika

 

Chciałbym jeszcze węza, ale już nie mam gdzie trzymać terrarii. Ogólnie miałem mieć jednego pajączka a teraz mam 25 i to pewnie nie będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacunek dla Ciebie, bo ja bym tego na rekę nie wziął. Ja jak widze małego pająka to już nie śpię pół nocy. A pająki chociaż obrzydliwe to ciekawe :D

Sam chciałem mieć rok temu pająka ale jak sobie pomyślałem że brzydzę się takiego małego co to dopiero taki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt początkowy 10 zł z wysyłką. Pokarm na 3 miesiące 3 zł, później dopiero inwestujesz w terrarium ok 30-40zł oraz jak nie upolujesz latem jakiegoś świerszcza to karaczany z all 15zł z wysyłką na 3 miechy starczą. Pokarm dostaje raz na tydzień. Jak jest młody karmimy codziennie po 2 robaczki ;) Są tanie, fajne w obserwacji, niewymagające, łatwo zrobić nowy aranż no i budzą respekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci piszę wszystko tu. Najpierw poczytaj o pająkach dla początkujących,mimo, że wyczesują one włoski parzące ale są odpowiednie na początek ja polecam:

http://www.google.pl/search?aq=0&oq=las ... parahybana

lub inne jak np białokolanowy. Na początku kup np 2-3 sztuki gdy urosną możesz później komuś oddać lub sprzedać. Na początku są malutkie i gościu z allegro przysyła ci je w kliszówkach w których żyją ok 2 -3 miesiące. potrzebują ciepła i wilgoci oraz pokarmu do kupienia w sklepie wędkarskim(białe robaki) wilgoć zapewniamy zraszając wodą, na podłoże do kliszówek najlepsze jest włókno kokosowe lub torf, ciepło uzyskasz stawiając kliszówki na pokrywę akwarium i wszystko na pierwsze 3-4 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pięknie tylko po wrzuceniu w google okazało się że to ptasznik olbrzymi i dorasta do 27cm jak rozłoży odnóża. Zdecydowanie za duży :). Chcę coś małego. Sory za OT

Z tym że te małe są szybkie i jadowite. Ten pomimo że jest duży jest powolny a zanim będzie miał ten wymiar miną pewnie z 3-4 lata zatem przez ten czas będziesz mógł się go pozbyć.

 

Z tym mchem faktycznie rewelacja! :D

Rewelację to ma yorki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmnażania to kiepsko mi idzie. Pierwszą dopuściłem P.irminię. Złożyła kokon, ale z ponad 100 jaj wykluło się tylko 8 nimf, z których żadne nie wskoczyło na L1. Kolejnym dopuszczonym ptasznikiem była A.versicolor i padła po pół roku od dopuszczenia. W odwłoku miała sporo jaj :twisted: teraz leży wysuszona na akwa. Później dopuściłem 2 samiczki P.murinus, z których jedna już wyliniała i można zapomnieć o maluchach. Jeszcze czekam na kokony od 3 pajączków ale już chyba nic z tego nie będzie minęło już około pół roku od dopuszczania. Co do brania na rękę, to się nie boję, mimo iż nie powinno się ich brać to było to silniejsze ode mnie. Chciałem zobaczyć jakie to uczucie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

I karmówka:

 

Dołączona grafika

fotka z wylinki:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odpowiedzcie mi na kilka pytań:

1.W jakich proporcjach co do płci trzyma się takie pająki ?

2. Czy do karmienia nadają się świerszcze takie z zoologicznego, czy trzeba urozmaicać im dietę ?

3. Ile żyją ?

4. Macie jakieś sposoby na rozmnażanie, czy poprostu z czasem same się rozmnażają ?

5. Gdzie kupowaliście odpowiednie pająki ?

6. Jaka jest optymalna temperatura dla pająków?

7. Czy trzeba jakiś sprzęt, oświetlenie, ogrzewanie terrarium, może coś innego ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fascynujące te pająki. Jednak ja od dziecka mam paniczny lęk przed pająkami,wężami nawet jak widzę takiego pająka to mi się nie dobrze robi , jak bym miał go zabrać na rękę to bym chyba zemdlał , albo się zesrał ze strachu. Ale ostatnio mnie fascynują, może kiedyś się do nich przekonam ;) Gratulacje Hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te pająki :D . Mam pytanie- czy istnieją jakieś gatunki bez jadu z ciekawym ubarwieniem? I co z rozmnażaniem? Mógłby ktoś opisać cały przebieg rozmnażania?

Ciekawi mnie jeszcze co oznacza skrót L1 (czy to jest tak, jak ze zbrojnikami?) i co to jest nimfa?

Nie jadowitych nie ma w ogóle są tylko ze słabszym i silniejszym jadem. Ogólnie najlepsze i najładniejsze są nadrzewne. Po co je rozmnażać skoro L.parahybana dożywa do 20 lat :P a tak na serio to żeby je rozmnażać to trzeba trzymać ich ok 8 szt dobrać dorosłe osobniki i liczyć się z tym, że samica może zabić samca. :lol: Nimfa to pierwsze stadium przed L1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadowitych nie ma w ogóle są tylko ze słabszym i silniejszym jadem.

Szkoda, raczej nie chciałbym, żeby któryś z nich mnie użarł... :D

Ogólnie najlepsze i najładniejsze są nadrzewne.

Tyle, że są niesamowicie skoczne i szybkie jak już to ktoś wcześniej spostrzegł... chyba jednak wolałbym postawić następne akwa dla ryb, a nie dla pająków. :D

Po co je rozmnażać skoro L.parahybana dożywa do 20 lat :P a tak na serio to żeby je rozmnażać to trzeba trzymać ich ok 8 szt dobrać dorosłe osobniki i liczyć się z tym, że samica może zabić samca.

Patologia... :roll::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...