Skocz do zawartości

Terraria


dEn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pajączki

Dołączona grafika

 

 

Terrarium nr1

:arrow: fauna: Lasiodora parahybana ok L 11

:arrow: flora: kwiatek z doniczki od babci

:arrow: wymiary 25x25x25

:arrow: ogrzewanie- ściana od strony akwarium 25*C :lol:

:arrow: karmienie raz w tygodniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Terrarium nr2

:arrow: fauna: Psalmopoeus Cambridgei ok L6

:arrow: flora: -

:arrow: ogrzewanie- spód od strony akwarium 25-32*C :lol:

:arrow: karmienie raz w tygodniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ptasznika goliata mi bardzo się podoba tez z racji tego jakie osiąga rozmiary ;) bardzo ładny tez jest biało i czerwono kolanowy.

Ja tez zawsze chciałem hodować ptaszniki ale moja mama i siostra maja zaawansowaną arachnofobie :( zdarza się. Mogę sobie tylko pozwolić na kątnika domowego czy inne pająki krajowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem zawsze węża, ale sam bym się go trochę bał :D haha także podobają mi się te terraria, widziałem ludzi którzy trzymają zwierzęta w jakiejś klatce, w której jest patyk, jakieś trocinki i kubeczek z wodą. Nieważne jakie zwierzęta hodujemy, powinniśmy zapewnić im najlepsze warunki. Chętnie bym odkupił jakąś wylinkę, o ile była by bardziej w 3D, pamiętam, że w ten sposób zwalczyłem moją arachnofobię; żeby nie wyjść na mięczaka, w szkole musiałem wziąć do ręki taką wylinkę... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę powiększał kolekcję, ja nie musiałem namawiać żony, rozmowa wyglądała tak:

- kochanie a co byś powiedziała jak bym sobie kupił pająka na allegro?

- chyba żartujesz jakiego pająka?

- ptasznika

- na pewno nie

- oj tam takiego malutkiego

- malutkiego jasne. Pokarz

..

-I co?

-A jakie one są duże?

-Jak pół mojego najmniejszego paznokcia, w takich malutkich pojemniczkach

-Jak taki malutki to możesz sobie trzymać ale jak urośnie?

-One wolno rosną, a jak urośnie to oddam...

i po rozmowie :D

 

 

Węże też są ok :D Ale już musiałbym żonę inaczej podejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich rodziców to nie działa :D jak moja siostra zobaczy jakiegoś krzyżaczka który ma 0,5cm to tak drze japę jakby zobaczyła właśnie wyrośniętego ptasznika goliata :) a później karze sobie przeczepiać pokój czy nie ma ich więcej i wielkie sprzątanie i odkurzanie i brak snu w nocy bo ona się boi. Nie ma tak łatwo ale nadal walczę :D;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh, wspomnij ludziom że na początek najlepsze są Brachypelmy albo gienie :). Bo widzę po postach że niektórzy zainteresowani ;)

Nadrzewne są fajne, ale są okropne pod względem higieny :) Mi kupka po szybach i czesto trzeba je myć :).

Ogólnie nie polecam na początek żadnych nadrzewnych i podziemnych :) Podziemne często jadowite doś znacznie, z nadrzewnych parę gatunków jest mało jadowite m. innymi cambridgei :)

 

Ja aktualnie mam:

Brachypelma smithi L14/15.

Cambridgei L13

Hysterocrates Gigas L8 x2.

 

Gigasów miałem wiecej ale się zjadły, hodowla grupowa :>

 

Co do nadrzewnych, mało polecałbym początkującym :) Szybkie, skoczne, lubiące nocne eskapady pod domu (parę razy szukałem ich po mieszkaniu) no i częściej chętne do sprawdzenia smaku naszej krwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psalmopoeus cambrei ostatnio miał okazję wyskoczyć z terrarium podczas spryskiwania. Są strasznie szybkie. Gdyby chciał na pewno by ugryzł. Na szczęście był tylko przestraszony. Podziwiam cię że nie boisz się brać ich na rękę :shock:

Ja odważyłem się raz jak był mniejszy

Dołączona grafika

To akurat nie moja ręka a mojej żony :D

 

LUBIĘ TO :D

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTs5FsgqeeEVtyChtB73x3tGit2deXaQhTtZBohuZOA6m9xiCtYWw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dziobaniem... niech sobie kupi usambre albo stritie. Czarne wdowy nie są groźne jeśli sprawisz im dobre schronienie, warunki i nie bedziesz męczył. Kąsają tylko w krytycznych sytuacjach :)

A straszne są dlatego że taka opinia tylko panuje :) Są jadowite, ale bez problemu kapciem to zabijesz :P

 

Co do brania na rękę, to brachypelmy są strasznie spokojne. Nawet jak są duże ;) Chętniej włosie wyczesują niż pokazują szpony, a co do szponów to nie dawno mierzyłem, ok 1,5cm kły jadowe...

Ale niby się nie poleca brania na ręce gdyż je to stresuje. Ale to tak jakby nie wiedzieć co ma się w spodniach, trzeba sprawdzić chociaż raz jakie to uczucie ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżację :)

Korzeń z byłego akwarium, skały z akwa. I parę łupków podwędzonych z budowy :)

Co do substratu kokosowego chyba najlepszy jest, tani dobrze wilgoć trzymie. Jednak trzeba przy czymś takim dobrą wentylację, bardzo łątwo o pleśń lub plantację małych robaczków :)

Ja u siebie zrobiłem rozwiązanie typu wiatraczek komputerowy zamontowany w pokrywie i słabą łądowarkę od telefonów, wiatrak jest na napięcie 12v, zasilacz na 4,5v z czego lekko się kręci i mały wietrzyk robi. Wiec jest idealna cyrkulacja powietrza, nie ma plagi różnej maści insektów torfowych, nie widziałem jeszcze objawów pleśni.

Co do aranżacji:

Tworze tło z kamieni.

Kamienie twarzące skalniaki z kryjówkami.

Korzeń.

Rośliny zabrane z parapetu, w miarę egzotyczne zabrałem, przez co łądniej rosną w takim klimacie. Ta sama roslina z 2 listków zrobila 11liści wypuszcza biały kwiat, a na parapecie stoi w miejscu ;)

 

Nie chciałem robić samego substratu z powodu że to jest w domu do ozdoby, ma stać i cieszyć oko.

samą wyściółkę poleca się jedynie przy podziemnych, gdyż kopią tunele no i może się zapaść to wszystko co nakładziemy do środka.

W sumie próbuję zrezygnować z podziemnych gdyż to hodowla dziury w ziemi, sporadycznie wychodzą, a wychodzą tylko jak atakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o jakimś jednym dłuższym i przedzielonym na np 4-5 części z jednolitą aranżacją mchy, jakieś mało wymagające kwiatki lub każde inne np 1 pustynne inne dla nadrzewnego- sama kora jeszcze inne z jakąś trawą, kolejne liście itp. Pozostaje kwestia utrzymania tej całej zieleniny w należytym porządku, bo za każdym razem ten "mech" mi padał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...