Skocz do zawartości

PRZERYBIENIE


pozioma19901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JAK TO JEST ZE W SKLEPACH ZOOLOGICZNYCH LUB NA GIEŁDACH JEST NIEMAL BEZUSTANNIE PRZERYBIENIE W ZBIORNIKACH A TU NA FORUM WSZĘDZIE SIĘ PISZE O PRZERYBIENIACH U INNYCH AKWARYSTÓW ROZUMIEM ZE RYBA POTRZEBUJE MIEJSCE DO PŁYWANIA ZWŁASZCZA DUZA RYBA... MAM AKWARIUM OD 8 LAT ALE NIE JESTEM ZWOLENNICZKA SYTUACJI NP. 200L A TAM 10 MALUTKICH RYBEK... NO CHYBA ZE 2 GÓRĄ TRZY PIELĘGNICE PAWIOOKIE TAK JAK U MNIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie rozumiesz:

- tam się ryby sprzedaje, nie hoduje, w domowym akwarium dba się o dobro ryb, w sklepach, o kasę. Tam ryby nie spędzają całego życia. Importer/hodowca -> hurtownia -> sklep -> akwarium w domu, gdzie mamy wpływ na dobre lub złe warunki hodowlane.

- do jakich rozmiarów dorastają pawice, albo nie widziałaś żadnej dorosłej, nie skarłowaciałej.

- że nie piszemy z capsem, za co dostajesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest półokrągłe

No to nie można policzyć litrażu tak prosto a*b*c, ale na pawice i tak za małe.

40 szerokości

Ok.

aha moje maja ok 28-29 cm

No way!

 

Niebawem wigilia. Karp w wannie też się potrafi odwrócić. To trochę takie proporcje! ;)

 

Koleżanko! Albo ściemniasz co do wielkości ryb, albo... nie widzisz że ryba o troszkę ponad 10cm mniejsza od boku akwa nie ma w nim już miejsca, albo to po prostu jakaś prowokacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie troszkę z innej beczki, ale pasuje tu. Trzymam rybkę (no powiedzmy te pawiooki) w 60l i ryba w dobrze dobranym akwa urosła by większa niż długość ścianek i wysokość i powiedzmy z 6 miechów sobie tam siedzi i już skarłowaciała, nagle przenoszę ją do 400l i co? Od karłowacieję, czy mimo że nie jest jeszcze dorosła, ale już wzrost został zahamowany przez baniak to "odżyje" i zacznie rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologach i ... ryb jest dużo, ale co chwile ich ubywa bo je sprzedają one nie siedzą tam długo. Moja koleżanka ma aqua 300l i miała pielęgnice pawiooką i inne duże ryby bardzo mi się podobają :)), niestety chyba ze 2 tygodnie temu padła jej pielęgnica (główna atrakcja akwarium była tam jako 1 z pielęgnic) miała 11 lat i ok. 6 mies. Teraz ma rybę od sąsiada z oczka wodnego (ale tylko na przezimowanie) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...