Skocz do zawartości

[30] Nano Nature by Nuendiq (update 23.05)


nuendiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień 28

 

Pojawił się problem z glonami.Znajadują się ona na roślinach i na żwirku (ale tylko w jednym miejscu).Mają brązowawy kolor i da się je zetrzeć palcem.Pomyślałem,że to okrzemki.

 

Światło:0,5 W/l

Czas świecenia: 13h

 

Więc to chyba nie wina braku wystarczającej ilości światła.

 

Parametry:

PH: 7,2

KH: 6`d

GH: >14`d

NO2:0mg/l

NO3:25mg/l

 

Wydaje mi się,że parametry też w "normie".Czy mam rację,że to okrzemki?

Jakby co, to wrzucam zdjęcia:

Na ostatnim zdjęciu widać nitki koloru jasnego,ale tak na prawdę "podpadają" pod brąz

post-888-13685154822462_thumb.jpg

post-888-13685154822872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 33:

 

dzisiaj wprowadziły się 4 krewetki red cherry.Zdjęcia wrzucę później,bo na razie się schowały 8-)

Walczę z glonami;okrzemki i zielenice.Zmniejszyłem czas oświetlania, zwiększyłem czestotliwość podmian wody.Prawdopodobnie jutro zastosuję całkowite zaciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wielkie Mei i Pyszu za Wasze przychylne zdanie :mrgreen:

 

mei,słoneczko 8-) planuję w tym roku postawić ok 112 literków :) ,ale to będzie dopiero jesienią,jak nie wczesną zimą.Niestety tylko tyle litrów,bo nie wygospodaruję już więcej miejsca w moim mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mei,słoneczko 8-) planuję w tym roku postawić ok 112 literków :) ,ale to będzie dopiero jesienią,jak nie wczesną zimą.Niestety tylko tyle litrów,bo nie wygospodaruję już więcej miejsca w moim mieszkaniu.

Eeee, czemu tak późno? Nie wiem czy się doczekam a wiem, że będzie to piękny baniak :D Może chociaż zdradzisz teraz jakieś plany? Obsada itp...

 

 

ps. Ty mi tak nie słoneczkuj, bo już kilku osobom się zazdrość włączyła :mrgreen: Pozdrowionka 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, czemu tak późno? Nie wiem czy się doczekam a wiem, że będzie to piękny baniak :D Może chociaż zdradzisz teraz jakieś plany? Obsada itp...

Termin ten związany jest z funduszami na ten cel.Myślę,że właśnie wtedy uda mnie się coś zaoszczędzić.Oczywiście zakładam,że to będzie w najgorszym wypadku przełom jesień/zima.

Na chwilę bieżącą mogę napisać,że nie będzie to zbiornik typowo biotopowy.Mam ciągotki to holendrów( 8-) ) , jestem pod wrażeniem prac mistrza Takashi,więc coś z tych rzeczy chciałbym u siebie stworzyć. Co do obsady to ciągle nad nią się zastanawiam i pewnie zostanie zatwierdzona tuż przed zamknięciem budżetu.Na pewno będę jakieś neony:może czerwone,może zielone.Jakaś odmiana rasbory.jest kilka opcji do przemyślenia :mrgreen: ale to jeszcze z czasem :D A jak nie doczekasz to Cię znajdę na tym KOzanowie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień 65- 27.04.09

 

Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment.Na 10 litrów wody do podmiany zastosowałem 5 litrów wody demineralizownej( produkt tesco ok 2,7 zl/5 litrów).

 

Parametry wody demineralizowanej:

pH:6,4

KH:0`d

GH:< 3`d

NO3:0mg/l

NO2:0mg/l

 

Parametry wody w akwa przed podmianą:

pH: 7,2

KH:6`d

GH:> 14`d

NO2:0mg/l

NO3:25mg/l

 

Parametry wody w akwa po podmianie:

pH: 6,8

KH:6`d

GH:> 7`d

NO2:0mg/l

NO3:10mg/l

 

Prawdopodobnie będę tak robił przy każdej podmianie.

POza tym zbiornik jest w fazie "przejściowej".Co to oznacza, będziecie mogli się przekonać już wkrótce.POzwoliłem rośliną "rozwinąć liście" i dziko sobie rosną.Nie robię na razie żadnych przycinek.

Zastanawiam się też nad nawożeniem,bo czas najwyższy,ale jeszcze nie wiem na jakie preparaty się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POza tym zbiornik jest w fazie "przejściowej".Co to oznacza, będziecie mogli się przekonać już wkrótce.POzwoliłem rośliną "rozwinąć liście" i dziko sobie rosną.Nie robię na razie żadnych przycinek.

Zastanawiam się też nad nawożeniem,bo czas najwyższy,ale jeszcze nie wiem na jakie preparaty się zdecydować.

No ja już się nie mogę doczekać co takiego wymyślisz. Może zdradzisz coś choć troszkę? Jedno wiem, że będzie pięknie :D Co do nawozów... Kup sobie jeszcze test na PO4. Jeśli do tej pory rośliny Ci dobrze rosną, to znaczy, że nie potrzebują aż wielu dodatkowych mikro i makro-elementów. Niemniej jednak, nawozić zawsze trzeba, tylko nie można też przesadzić tak jak ja to zrobiłam :roll: Pozdrawiam 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień 83

 

Dzisiaj nastąpił moment,w którym zbiorniczek przeszedł mały lifting.Doszły dwie nowe rośliny:Glossostigma elatinoides oraz Eleocharis acicularis.Pierwszy raz sadziłem rośliny pensetą :mrgreen: Niestety nie poradziłem sobie z małym heńkiem,który ostatecznie nie znalazł się w baniaku :(

 

Zdjęć nie wrzucam,bo woda musi się wyklarować.Także troszkę cierpliwości 8-)

Od tygodnia naworzę:zdecydowałem się na Planta Gainer Classic.Na razie 1ml na 5 litrów podmienianej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planta Gainer Classic - miałem nie polecam, glony murowane. Lepiej dołożyć i kupić AquaBotanique Micro+Makro, jest baaaaardzo wydajne i warte swojej ceny...

PGC + K2SO4 + Fe2+ + KH2PO4 lub mieszanka PGM stosowane z glowa daja naprawde dobre efekty. Nalezy pamietac ze zawsze Makro sa na pierwszym miejscu i one beda sie objawiac niedoborami lub nadmiarami a mikro w dalszej kolejnosci... PGC to micro... To ze u ciebie pojawily sie glony nie znaczy ze zaraz trzeba dyskfalifikowac PGC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGC + K2SO4 + Fe2+ + KH2PO4 lub mieszanka PGM

:roll:

 

Nie ma to jak komplikować sobie życie i mieć pół szafki preparatów, które można mieć w jednym...

 

Szczerze mówiąc jak podsumujesz sobie koszty tego wszystkiego to nie wiem czy nie wyjdziesz na tym gorzej niż wspomniany przeze mnie nawóz. Ja leję tylko to co napisałem i wszystkie pierwiastki są na dobrym poziomie a roślinom niczego nie brakuje, średnio co 6 dni podcinam te łodygowe bo rosną jak dzikie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh preparaty... Zwykłe sole za grosze... Wiem co leje i wiem ile tego leje. Ale rozumiem ze kirysek tu jest pro bo leje jeden preparat i zmienia akwa co 2 tyg;)

Nawozy to sprawa indywidualna nie ma dobrych nawozow i zlych nawozow. Sa tylko zle i dobre sposoby ich stosowania i to samo tyczy sie "czlowiekow".

 

Zycze uber aranzu. Ja takze dzis startuje z holendrem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 84

 

Wrzucam fotki po wspomnianym liftingu:

http://img43.imageshack.us/gal.php?g=p1030899.jpg

 

Zdjęcia robione na szybkiego.Nie wiem dlaczego,ale nie oddają rzeczywistej głębi i tego,że w rzeczywistości jest bardziej zielono.

 

 

 

ps.a gdzie się podziała moja ankieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...