Skocz do zawartości

Żółta woda. Od korzenia??


bady111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli woda nie zmieniła zapachu, parametry nie odbiegły zbytnio od normy a ryby zachowują się normalnie - nie ma powodu do obaw. Możesz jeszcze raz wygotować korzeń ale barwienie wody zniknie samoistnie. Jak powiedziałem - obserwuj baniak, podmianki rób tak jak zawsze i ciesz się namiastką bw - może się wciągniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygotowałem ten korzeń i woda jest dziś jeszcze gorsza co zrobić?? Nie chcę podmieniać wody bo akwarium ma dopiero tydzień.

Nie szukaj dziury w całym.

Zbadaj podstawowe parametry no2,no3 i to styknie.

 

Woda herbaciana,rybki żyją,nic nie zrobisz tylko cierpliwie czekaj.

 

Mocz korzeń w innym naczyniu do czasu dojrzenia akwarium,potem bez obaw możesz podmieniać wodę,

jak Ci kolor nie odpowiada,tu potrzeba jednak czasu i za kilka tygodni przestanie barwić wodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Mam sprawę, moje 54L są zalane od 24.04.2012. Od razu mówię popełniłem błąd, bo wkładając korzeń był on przeze mnie 2 razy opłukany (w zoologu mówili, żeby go nie gotować tylko opłukać) Mam taką żółtą wodę mimo tego, iż jest podmieniana... I teraz moje pytanie, czy woda wróci do normy, czy mam korzeń wyciągnąć i go wygotować i podmienić przy okazji wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie na pewno pomoże.

Pamiętaj tylko by nie wkładać gorącego korzenia do akwarium gdyż będzie barwił wodę jeszcze bardziej i może znacznie podnieść temperaturę w zbiorniku co jest niebezpieczne dla obsady.(Zależy jaki to gnat)

Po gotowaniu dobrze jest go potrzymać w wodzie o temperaturze podobnej jaką masz w akwarium,sprawdzisz czy barwi i będziesz widział czy ponownie go wygotować.

W niczym nie przeszkadza żółtawa woda wręcz przeciwnie,tylko nieładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię jak mówisz i się zobaczy efekt ) Dzieki za pomoc :)

@

Korzeń wygotowałem i podmieniłem trochę wody, ponad to wymieniłem filtr z wewnętrznego na kaskadowy, woda jest dużo lepsza, jednak nie jest krystaliczna :) Słyszałem, że węgiel krystalizuje wodę, mam w filtrze wkład właśnie z węgla i gąbkowy, ale gdybym dołożył jeszcze trochę węgla to by było ok? Czy mogę dodać zwykły węgiel drzewny przegotowany w wodzie? (Węgiel z drzewa liściastego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...