Skocz do zawartości

Pomocy. Problem z rybami, masowe zgony.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 120 litrach to można sobie założyć stadko problemów, zaczeliśmy od przydennej strefy i myślę że na zbiornik j/w jest wystarczająco. Fachowcy od obsady niech doczytają w jakim zbiorniku mozna mówić iż mam stadko kirysków i kto może sobie na to pozwolić. Panie i Panowie Teoretycy, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, zejdzcie na ziemię z książkowymi poradami, wszechogromną teorią doskonałego akwarium, od 33 lat staram się z mojego akwarium zrobić doskonałe, jak to osiągnę przestanę być akwarystą. Liczy się praktyka, a teorię samemu nie sprawdzoną, a przez kogoś podaną, można sobie w buty włożyć. To jest forum dla kogoś kto zna się na temacie a nie dla kogoś komu wydaje się że się zna na temacie bo przeczytał o tym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak Nam podpowiedział znajomy,że na początek by sprawdzić czy wszystko jest w porządku,ponieważ nasze akwarium miało niezłe przejścia.

Ps.Kirysków nie można mieszać?

Z tego co śledzę Wasz temat, to akwarium stoi już koło miesiąca. Więc wg mnie możecie spokojnie po woli "zarybiać" zbiornik. Owszem, róbcie to z rozwagą, ale kupujcie już po komplecie (stadku) rybek, a nie po 2 czy 4 sztuki danego gatunku. Jeśli chcecie mieć rybę, która żyje w stadzie, kupcie stadko odpowiednie do waszego litrażu. Jeżeli kupiliście kiryski, to trzeba było kupić stadko a nie kilka sztuk.

 

Co do mieszania.... Rzecz w tym, że kirys to ryba stadna. Stado to nie po 3 sztuki z danego gatunku. A co do mieszania.... Są lepsi "fachowcy" w doborze ryb. Moim zdaniem nie wygląda to zbyt ładnie, jeśli jest kilka gatunków (lub odmian) ryb dennych. Wg mnie, powinniście się skupić na jednym gatunku kirysów i zapewnić im optymalne warunki do pływania w stadku, ewentualnie do "kopulacji". Podobnie bym zrobił z rybami zamieszkującymi strefę środkową i górną zbiornika. Zeby to jakoś ładnie zapełnić, a nie mieć którąś ze stref "pustą".

No Szosti fachowcem to jesteś pierwszej maści, ze 120 litrów zrobiłbyś kiryskarium, bo tak wyczytałeś, a reszcie dziękujemy, o środku zapomnimy, a na górę kilka waszek wpuścimy coby smutno nie było. W sumie teoria mówi że waszki w pojedynkę latają 4 to będzie stado. Ale do rzeczy według Twojej porady fachowca, na 112 litrów, kupujemy stado 12 szt kirysków, ale jak wspomniałeś trzeba pomyśleć o środku i górze to co? Neonki?? Małe są ale stado to 10 - 15 szt, a co z górą?? Może Danio, ale to też z 10 szt, odlicz sobie teoretyku objętość żwiru, roslin, urządzeń znajdujących się w akwarium i co ci wyjdzie??? Najważniejsze aby z książką się zgadzało i w akwarium stado było!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Panie Moderatorze, edytuje się błędy, czyżbym takie poczynił?? Nie zauważyłem, gdybym takowe poczynił poprawiłbym je. Owszem post po poście, ale takowych Panie Moderatorze jestem w stanie wskazać multum na Waszyn forum i nic się z tym nie dzieje. A co do tematu nie ja go zakładałem ja tylko podpowiadam, proponuję skontaktować się z autorem nie mniej jednak cały temat dotyczy problemów początkowych i dalszych jego uzupełnień z ciekawością śledzonych przez tysiąc dwieście osób (chyba nie mało ) No to teraz pojechałem!! za chwilę mój post zostanie usunięty, a ja w najlepszym układzie zakończę na ostrzeżeniu, ale Władza Moderatora jest niezawisła!!!

P S Panie Moderatorze jestem siglon a nie singlon, zgodnie z Pańskimi zaleceniami posty się edytuje. Mam kopię nie zawacham się jej użyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego siglonie. Jak wspomniałeś, fachowcem nie jestem, cały czas się uczę. A co do teorii... stado to już 2 ryby :)

A tak poważnie: kto tu napisał o 12 kiryskach? albo ja niezauważyłem co piszę, albo szanowny kolega sobie coś sam doczytał.

A co do odliczania.... To chyba szanownemu koledze matematyka w szkole nie bardzo się podobała... Po odliczeniu wielkiej grzałki, wielkiego statku i wielkich kamieni w zbiorniku.... No to chyba wyjdzie z jakieś 100L. Chyba dobrze policzyłem... :)

 

Co do neonków... Owszem i wrzuciłbym tam z 8 sztuk.... A co do "danio"..... z 15 niebiańskich danio perłowych też bym tam dodał :)

 

Tak na przyszłość.... Proszę zażyć sobie troszkę melisy, ponieważ Twój post nie był zbyt grzeczny w stosunku do mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego siglonie. Jak wspomniałeś, fachowcem nie jestem, cały czas się uczę. A co do teorii... stado to już 2 ryby :)

A tak poważnie: kto tu napisał o 12 kiryskach? albo ja niezauważyłem co piszę, albo szanowny kolega sobie coś sam doczytał.

A co do odliczania.... To chyba szanownemu koledze matematyka w szkole nie bardzo się podobała... Po odliczeniu wielkiej grzałki, wielkiego statku i wielkich kamieni w zbiorniku.... No to chyba wyjdzie z jakieś 100L. Chyba dobrze policzyłem... :)

 

Co do neonków... Owszem i wrzuciłbym tam z 8 sztuk.... A co do "danio"..... z 15 niebiańskich danio perłowych też bym tam dodał :)

 

Tak na przyszłość.... Proszę zażyć sobie troszkę melisy, ponieważ Twój post nie był zbyt grzeczny w stosunku do mojej osoby.

Chyba jednak nie uważnie czytałeś Nasz temat.

Nie ma w nim ani statku ani wielkich kamieni a propos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Panie Moderatorze, edytuje się błędy, czyżbym takie poczynił?? Nie zauważyłem, gdybym takowe poczynił poprawiłbym je. Owszem post po poście, ale takowych Panie Moderatorze jestem w stanie wskazać multum na Waszyn forum i nic się z tym nie dzieje.

P S Panie Moderatorze jestem siglon a nie singlon, zgodnie z Pańskimi zaleceniami posty się edytuje. Mam kopię nie zawacham się jej użyć :D

Nie zarzucam Ci błędów,tylko brak edycji postów w celu dopisania czegokolwiek przed upływem 24h.Proste?

To,że inni tak robią nie jest tłumaczeniem.

Za błąd w nicku przepraszam.

 

Ps.Wiem,że załapałeś się na "główną rolę" w tym temacie,ale zaczyna on wyglądać jak mydlana opera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Panie Moderatorze, edytuje się błędy, czyżbym takie poczynił?? Nie zauważyłem, gdybym takowe poczynił poprawiłbym je. Owszem post po poście, ale takowych Panie Moderatorze jestem w stanie wskazać multum na Waszyn forum i nic się z tym nie dzieje.

P S Panie Moderatorze jestem siglon a nie singlon, zgodnie z Pańskimi zaleceniami posty się edytuje. Mam kopię nie zawacham się jej użyć :D

Nie zarzucam Ci błędów,tylko brak edycji postów w celu dopisania czegokolwiek przed upływem 24h.Proste?

To,że inni tak robią nie jest tłumaczeniem.

Za błąd w nicku przepraszam.

 

Ps.Wiem,że załapałeś się na "główną rolę" w tym temacie,ale zaczyna on wyglądać jak mydlana opera.

Mydlana opera???Nie rozumiem Cię! Człowiek chce nam pomóc a Wy robicie z tego jakiś problem,bez przesady proszę.W końcu chyba m.inn.po to jest forum prawda??Nikt jeszcze się nie urodził i od razu wszystko wiedział!!!Więc trochę wyrozumiałości dla początkujących. Zamiast pisać o tego typu sprawach moglibyście coś pożytecznego napisać związanego z tematem ,a nie czepiacie się Bogu ducha winnych ludzi .Nie to żebym kogoś chciał pouczać bo nie o to chodzi ,ale bądźmy dorośli i zachowujmy się proszę.

 

 

Spostrzeżenia własne, nie dotyczące tematu prosimy pw. Jeszcze jeden taki post i otrzymacie nagrodę w postaci ostrzeżenia.

Temat zamykam.

ps. Dyskusje na temat obsady, zakładania nowego akwarium itp. proszę rozpocząć w odpowiednim ku temu dziale.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...