Skocz do zawartości

Pomocy. Problem z rybami, masowe zgony.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzisz siglon żebyśmy wrzucili taki statek do akwarium??Kupiony w sklepie zoologicznym ,wtedy rybki bardzo chętnie się do niego chowały w szczególności kiryski .

Ps.mamy nadzieje,że nie jest wykonany z jakiś szkodliwych materiałów.

Sorry ale wielka tandeta...
pod jakim względem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm.... Lepiej kupić sobie jakiś fikuśny korzeń, statek jest ok, ale akwarysta nie wkłada do akwarium niczego sztucznego, czego nie musi być w tym akwarium. Normalnie to dąży się do stworzenia naturalnego odwzorowania fauny i flory, taki statek będzie tam pasował trochę jak dziura w moście, ale oczywiście to od Was zależy, jeżeli chcecie mieć coś takiego w zbiorniku to proszę bardzo. Za parę miesięcy sami go wyrzucicie bo szczernieje od glonów i będzie bardziej straszył niż ozdabiał, a że jest z chropowatej ceramiki to dokładne umycie będzie poważnym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to są zwartki, one tak mają, w nowych warunkach potrafią zrzucić wszystkie liście zanim się przystosują, a potem nagle zaczynają puszczać nowe liście. Jeżeli zrobiliście tak jak Wam radziłem to nie będzie problemów, tylko nie dolewajcie niczego ponad stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wszystkie posty tego tematu i gratuluję wytrwałości :) sam zaczynam przygodę z akwarystyką i czerpię wiedzę z tak pouczających tematów :)... Macie może jakieś aktualności? Zdjęcia informacje cokolwiek? Pozdrawiam i Cieszę się że trafiłem na taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamowienie na pewno dostaniecie jak nie w jednym to drugim sklepie. Jeśli chcecie szybko je nabyc to radze przeszukac allegro(wpisac w "szukaj" hodowla ramirezy) i moze trafi się jakas blisko was to zawsze mozna osobiscie pojechac i wybrac samemu :) naprawdę piekne rybki pecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielięgniczka kakadu a ramirezka to porównanie jak niebo a ziemia (wielkość rybek) przykład oczywisty... Co do kirysków to nie każdy wie i ma prawo pytać(viewtopic.php?f=5&t=19541 coś na temat łączenia rodzajów kirysów) więc jak już mówicie to odpowiedzcie klarownie :) tylko bez urazy nie czepiam się :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Nam podpowiedział znajomy,że na początek by sprawdzić czy wszystko jest w porządku,ponieważ nasze akwarium miało niezłe przejścia.

Ps.Kirysków nie można mieszać?

Z tego co śledzę Wasz temat, to akwarium stoi już koło miesiąca. Więc wg mnie możecie spokojnie po woli "zarybiać" zbiornik. Owszem, róbcie to z rozwagą, ale kupujcie już po komplecie (stadku) rybek, a nie po 2 czy 4 sztuki danego gatunku. Jeśli chcecie mieć rybę, która żyje w stadzie, kupcie stadko odpowiednie do waszego litrażu. Jeżeli kupiliście kiryski, to trzeba było kupić stadko a nie kilka sztuk.

 

Co do mieszania.... Rzecz w tym, że kirys to ryba stadna. Stado to nie po 3 sztuki z danego gatunku. A co do mieszania.... Są lepsi "fachowcy" w doborze ryb. Moim zdaniem nie wygląda to zbyt ładnie, jeśli jest kilka gatunków (lub odmian) ryb dennych. Wg mnie, powinniście się skupić na jednym gatunku kirysów i zapewnić im optymalne warunki do pływania w stadku, ewentualnie do "kopulacji". Podobnie bym zrobił z rybami zamieszkującymi strefę środkową i górną zbiornika. Zeby to jakoś ładnie zapełnić, a nie mieć którąś ze stref "pustą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...