Skocz do zawartości

Pomocy. Problem z rybami, masowe zgony.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kochani, jak Wy mi nie przestaniecie co chwilę wyskakiwać na forum z dobrą radą sprzedawcy, to nie poradzę Wam już niczego. Wygląda to na forum jakbym to ja Wam kazał jakieś bzdurne rzeczy robić. Nie taka była umowa. Rady sprzedawcy konsultujcie ze mną na pw. Teraz do rzeczy, co się dzieje i jak wygląda akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,będziemy na przyszłość wiedzieć.Przepraszamy.

Jeśli chodzi o wodę to jest cały czas bardzo przejrzysta ,temp utrzymujemy 26-27 stopni,

pojawiła się na tafli wody taki lekko biały osad ,światło dla roślinek włączamy codziennie o tej samej porze i świeci przez 6h(tak wyczytaliśmy tu na forum)

No i dziś zidentyfikowaliśmy żyjącą istotę która przemieszcza się po całym akwarium i chyba jest to ślimak nie wiem skąd.Przypuszczamy ,że schował się w jakiejś roślinie którą kupiliśmy i mimo porządnego płukania nie opuścił swojego "domu" przedstawiamy poniżej fotkę tego osobnika i jednocześnie prosimy o podpowiedź czy może on mieszkać czy musimy się go "pozbyć"

zauważyliśmy że zjadł kawałek roślinki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz od nas wiadomość na pw. bardzo prosimy o w miarę możliwości szybką odpowiedź bo chcielibyśmy już zacząć działać,bo jak tak dalej pójdzie to w tym roku możemy zapomnieć niestety o zarybieniu zbiornika,trzeba wziąć pod uwagę,że jeśli będziemy musieli zmienić wodę to znów będzie musiała odstać ,później okres świąteczny wiec sam rozumiesz,wiem jak to jest coroczna gonitwa świąteczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Filtr powinien być nisko aby zaciągał również ten ciężejszy syfek, jeżeli powierzchnia wody lekko faluje to może być na tekiej głębokości, jeżeli na powierzchni woda stoji to trzeba go lekko podnieść.

A jak Wam podoba się akwarium w takim wydaniu, porównując ten plastik jaki mieliście wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba się o wiele wiele bardziej ,woda bardzo delikatnie faluje,ale naprawdę bardzo delikatnie.

a ten wężyk który odchodzi od filtra (spełniający role napowietrzacza ) jest potrzebny?

bo w tej chwili nic nie bąbelkuje z niego.bardzo duża zasługa wyglądu Naszego akwa leży po Twojej stronie za co dziękujemy i liczymy na dalsze pilotowanie z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk można wyjąć, nie jest do niczego narazie potrzebny, jeżeli na powierzchni bardzo delikatnie woda faluje to można filtr o kilka cm podnieść do góry. Jak kupicie kiryski i wszystko będzie ok to podpowiem Wam kilka następnych praktycznych wskazówek. Teraźniejszy wygląd to nasz wspólny wysiłek, w dużej mierze Wasze zacięcie i cierpliwość, myślę że jak tak dalej pójdzie to niedługo Wy będziecie dawali rady początkującym akwarystom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: Widzę, że macie kierownicę strumienia wody na filtrze. można ją wymienić na inną, by bardziej "w górę" kierowała strumień wody. Koszt niewielki, a filtr moglibyście zostawić tak, jak Wam napisał siglon, czyli nisko. Lub zamiast kierownicy strumienia kupcie deszczownicę. Będzie Wam wprawiała w większy ruch taflę wody (większy ruch tafli = większe napowietrzanie). Wężyk do napowietrzania zbędny.

 

PS. Chyba macie nie za bardzo wypoziomowane akwarium. Po prawej stronie jest mniej wody. Nie wygląda to za fajnie.... Wypoziomujcie to, jak jest możliwość, lub dolejcie wody, by "zakryła" tą nierówność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...