Skocz do zawartości

110l - paletki


kixer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam akwarium jak w opisie - 80x35x40 - 110l.

Chciałbym zakupić do niego 4 paletki, jakiegoś glonojada, stadko kirysów i możne kilka ramirez.

Wiem, ze to trochę za mały litraż jak na palety, ale nic innego mnie nie interesuje, a chwilowo nie mam możliwości kupienia większego zbiornika. Pytanie - czy ktoś już miał palety w takim zbiorniku i jak to się sprawdzało? Czy ryby dobrze się czuły itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki nie będą dobrze czuły się w 110l.

Więc jeżeli nic innego Cię nie interesuje to nie oczekuj, że ktoś wyleci z postem: "Oczywiście Paletki w 110l będą się czuły świetnie".

No dokładnie, paletki zastąp jakimiś innymi. Wiem, że tylko one Cię interesują, ale skoro wiesz, że to za mały litraż, to po co jeszcze pytasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolega Kixer dość jasno sprecyzował jakie ryby go interesują a odpowiedz dostał tylko połowiczną.Skoro jest człowiekiem który chce obalać stereotypy to niech sobie hoduje paletki. Myślicie że w 110 litrach będą miały gorzej niż w sklepowym akwarium ? Pewnie mają tam teraz dla siebie jakieś 60 litrów w których się kiszą :lol: . Na jego miejscu jednak żadnych innych ryb poza paletkami bym już nie wpuszczał. :| Kwestia tego , jak szybko zdechną i gdzie - w sklepie czy u Kixera jest sprawą dyskusyjną , ale według mnie akwarium Kixera jest po prostu mniejszym złem. Nie zachowujcie się jak byście wszyscy byli z Greenpeace bo nie macie pewności czy mogą znaleźć lepszego "nabywcę "od Kixera.

 

A ty Kixer,daj znać na co się zdecydowałeś ,bo ostatnio tez zastanawiałem się nad paletkami. W moim przypadku to jednak nieco odleglejszy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mniejsze zło...

Jeżeli autor tematu kupi Paletkę z mniejszego sklepowego akwarium to w zoologu na jego miejsce znowu kupią inną paletkę.

I gdzie to "mniejsze zło"? I u niego będzie się Paletka męczyć i w sklepie.

I nawiasem mówiąc jak wyobrażasz sobie paletką rosnącą do 20 cm w baniaku o wysokości 40cm?

Pomyślałbyś zanim coś napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mniejsze zło...

Jeżeli autor tematu kupi Paletkę z mniejszego sklepowego akwarium to w zoologu na jego miejsce znowu kupią inną paletkę.

I gdzie to "mniejsze zło"? I u niego będzie się Paletka męczyć i w sklepie.

I nawiasem mówiąc jak wyobrażasz sobie paletką rosnącą do 20 cm w baniaku o wysokości 40cm?

Pomyślałbyś zanim coś napiszesz.

 

Twoje podejście jest dla mnie nawet zrozumiałe ale......jakoś słabo do mnie przemawia . Mógłbym ten temat rozwinąć ale to błędne koło

Powiedz że zawsze dobierałeś ryby pod kątem warunków hodowlanych itd... Nigdy nie zdarzyło Ci się kupić ryby tylko dlatego że Ci się spodobała ? Jeśli tak to szacun. Jesteś fenomenalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w podpisie masz "200 L misz -masz" :D:D:D Coś mi się wydaje że jakby się przyczepić to jakiegoś haka można by tam znaleźć :mrgreen::mrgreen:

 

 

I mówię wam że przy odpowiednio dużym nakładzie wiedzy i niemałych finansach da się trzymać paletki w 110 L . I wcale nie zdechną!!!! A że humory im nie będą dopisywać tak jak w naturze to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mniejsze zło...

Jeżeli autor tematu kupi Paletkę z mniejszego sklepowego akwarium to w zoologu na jego miejsce znowu kupią inną paletkę.

I gdzie to "mniejsze zło"? I u niego będzie się Paletka męczyć i w sklepie.

I nawiasem mówiąc jak wyobrażasz sobie paletką rosnącą do 20 cm w baniaku o wysokości 40cm?

Pomyślałbyś zanim coś napiszesz.

 

Twoje podejście jest dla mnie nawet zrozumiałe ale......jakoś słabo do mnie przemawia . Mógłbym ten temat rozwinąć ale to błędne koło

Powiedz że zawsze dobierałeś ryby pod kątem warunków hodowlanych itd... Nigdy nie zdarzyło Ci się kupić ryby tylko dlatego że Ci się spodobała ? Jeśli tak to szacun. Jesteś fenomenalny.

 

Każdemu się zdarzyło i każdy popełnia błędy, ale na własnych błędach się uczymy i na poradach innych. Więc autor tematu powinien wziąć pod uwagę te porady i nie kupować paletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110l dla dysków? Tak, ale jeśli ma być to zbiornik do kwarantanny ryb albo na tuczenie młodych osobników do max 13cm. W przeciwnym razie nie ma opcji na utrzymanie ich w tym akwa na dłuższą metę. Nie no co ja mówię. Jest taka możliwość, ale prawdopodobnie z dysków nic nie będzie - wyhodujesz skarłowaciałe szczurki. Twoja decyzja.

 

Ja odradzam, bo to męczarnia dla ryb i właściciela - wiem co mówię bo przez pół roku biegałem codziennie z beczką 50l i robiłem podmiany w 160l gdzie tuczyłem 9 młodych paletek(no dobra teraz robię to samo, bo znowu kupiłem sobie młodzież :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówię wam że przy odpowiednio dużym nakładzie wiedzy i niemałych finansach da się trzymać paletki w 110 L . I wcale nie zdechną!!!!.

Sory, ale jeśli dla ciebie akwarystyka to trzymanie ryb na zasadzie "zdechną/nie zdechną" to ja postoję.

 

Głupota głupotą. Błędy błędami. Po to autor nas pyta, by ich nie popełniać i zapewnić dobre warunki zwierzakom. W 110l, dobrych warunków dla normalnego wzrostu palet/miejsca dla pływania dla dorosłych, nie zapewni.

"Ratowanie" palet ze sklepów, ma równie inteligentny sens co "ratowanie" bojków z kubków. Tylko i wyłącznie nakręcanie biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w podpisie masz "200 L misz -masz" :D:D:D Coś mi się wydaje że jakby się przyczepić to jakiegoś haka można by tam znaleźć :mrgreen::mrgreen:

W akwarium jest Gietkoząb + Rak. Żadnego haka tam nie znajdziesz.

 

 

I mówię wam że przy odpowiednio dużym nakładzie wiedzy i niemałych finansach da się trzymać paletki w 110 L . I wcale nie zdechną!!!! A że humory im nie będą dopisywać tak jak w naturze to już inna sprawa.

Jeżeli dla Ciebie ważne jest tylko twoje "widzi mi się" to gratuluję.

 

Zajmijcie się pomocą, a nie bezsensowną kłótnią ok? Takie coś na pw.

I kto to mówi.

 

Tylko tak mnie zastanawia , skoro napisał że jest zdecydowany na paletki,to po co pyta jak się będą czuły ?

Bo ma trochę, więcej oleju w głowie niż Ty.

 

I tą skromna myślą kończę w tym temacie :|

Powinieneś to skończyć przed napisaniem pierwszego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co pyta jak się będą czuły ?

 

Pewnie oczekuje rad tych bardziej doświadczonych, czy dobrze robi...i dobrze że pyta, bo zrobiłby niezłą gafę z tymi paletami.

 

No i litraż nie jest "trochę mały". Zresztą tu nie o litraż, a wymiary zbiornika przede wszystkim chodzi. Nie stać Cię na większe akwa? Hoduj to, na co masz możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie już postanowiłem.

Kupuje 2 paletki od znajomego hodowcy. 2 małe palety. myślę, ze póki co starczy po 50 l na rybę. Większe akwarium nie jest kwestia finansowa tylko nie mam na chwile obecną przystosowanego mieszkania na większe akwarium, ale cala pewnością na wiosnę to zmienię. Myślę ze z jego pomocą dam rade je utrzymać w takim zbiorniku przez te parę miesięcy.

Uprzedzając - nie interesują mnie żadne inne ryby dlatego nie zaczekam do owej wiosny. Jeżeli nie wyjdzie - trudno.

dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wyjdzie - trudno.

 

Trudno, to tylko żywe stworzenia, no co to za problem, najwyżej kupisz sobie nowe. ;)

 

Nie no, kolega wie lepiej, nie mam pretensji, ale odradzam w razie kłopotów zakładanie tematów u nas w dziale "choroby i leczenie" itd. bo możesz otrzymać co najwyżej link do tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie już postanowiłem.

Kupuje 2 paletki od znajomego hodowcy. 2 małe palety. myślę, ze póki co starczy po 50 l na rybę. Większe akwarium nie jest kwestia finansowa tylko nie mam na chwile obecną przystosowanego mieszkania na większe akwarium, ale cala pewnością na wiosnę to zmienię. Myślę ze z jego pomocą dam rade je utrzymać w takim zbiorniku przez te parę miesięcy.

Uprzedzając - nie interesują mnie żadne inne ryby dlatego nie zaczekam do owej wiosny. Jeżeli nie wyjdzie - trudno.

dzięki za odpowiedzi!

A przyszło Ci do głowy,że paletki to wbrew pozorom ryby stadne?

 

Ps.Niezły ten hodowca,jeżeli chce żebyś trzymał tylko dwie sztuki,w dodatku w takim litrażu :roll:

Jeżeli takie ma podejście to pewnie i ryby też nie najwyższych lotów,pochwal się jak je kupisz-wstaw fotki.Chociaż mam nadzieję,że na razie sobie odpuścisz,do czasu postawienia większego zbiornika i nabycia większej wiedzy o rybach,które chcesz hodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...