Skocz do zawartości

padły dwa trzciniaki


Dejwid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem 7.10 trzciniaka. zdechł on po 4 dniach :cry: miał czerwone pod psykiem, przez ostatnią dobę dziwnie dyszał jak by się dusił, teraz mam drugiego od 15.10 i ma to samo :cry: w nocy pewnie padnie :/ z furią próbuje uciec z akwarium. Miałem go oddać i wymienić na rybki, ale to już prawdopodobnie się nie uda. Szkoda mi ich, ale chciałbym się dowiedzieć co się im stało :help: Proszę pomóżcie, bo nawet nie wiem czy mogę kupować jakieś inne zwierzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 45l (dlatego chciałem go wymienić na ryby, bo się dowiedziałem że za małe dla niego)

Grzałka - 50 W ELITE z termostatem ustawiona na 26, później na 24*

Filtr - 260l/h Aquael fan mini plus 4.2 W ustawiony na max.

Termometr

2 ozdoby

2 sztuczne rośliny

2 gurami po ok. 9,5 cm

2 mieczyki po ok. 2,5 cm.

Daję mu ochotkę 3 razy tygodniowo

Przy wymianie wody (z nim pierwszy raz wymieniałem dziś) wlewam uzdatniacz (podobno mógł paść od chemii)

Ten trzciniak już ledwo dycha ;/ dziwie się wygina (leży na dnie i podnosi głowę do góry) i otwiera mocno buzię i zamyka (padnie w nocy na 99% ) :cry: czy mogę kupić jakieś małe rybki np. neony i gupiki i do nich krewetki ? czy też zdechnął? gurami i mieczyki mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw dowiedz się na przyszłość co było przyczyną zgonów. Czerwony duł pyska może też oznaczać uraz mechaniczny.

Masz dwie możliwości:

- sprzedajesz ryby i kupujesz odpowiednie do tego akwarium

- zostawiasz ryby i kupujesz nowe akwarium tak z 200l (dalej nieodpowiednie dla trzciniaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie istnieje coś takiego jak PODMIANKA. PODMIANKA oznacza, że wylewamy starą wodę, jej część oczywiście, od kilku do 20- 30- kilku procent i wlewamy odstaną, czystą. Co ile robi się podmianki i po ile - tu każde akwa jest inne ale ogólnie im większy ocean tym łatwiej go prowadzić.

1. Zainwestuj w większy basen albo dostosuj obsadę,

2. Kup testy do wody,

3. Poczytaj trochę, to nie boli a pomaga bo teraz przez brak wiedzy męczysz ryby.

 

Trzciniaki, mieczyki, raki, kota weź tam jeszcze wykąp w tych 45 litrach i będzie git! Poczytaj opisy zbiorników innych, bardziej doświadczonych, można z 45 litrów cuda wyczarować i nie trzeba do tego być szejkiem z grubym portfelem, wrzuciłeś do, za przeproszeniem - szklanki, ryby i na co liczysz? Mi też się podobają arowany ale mieć ich nie mogę, mam za małe akwarium, mam więc to co mogę mieć i to czemu mogę zapewnić warunki do EGZYSTENCJI, bo nie moge nazwać pływania w szkle - życiem.

 

Stary, czytaj, czytaj, czytaj, oddaj tego trzciniaka i to szybko bo się meczy, jak go jutro nie oddasz to go zabij, skrócisz mu cierpienia, oddaj te mieczyki i inne karasie, ułóż ładne podłoże, postaraj się o rośliny - żywe a nie plastiki, plastik jest dobry do cycków, nalej wodę i masz 3 tygodnie na czytanie, patrzenie na akwa innych i naukę. Gwarantuję Ci, że jak siądziesz teraz na tyłku i poczytasz to za miesiąc, jak oczywiście weźniesz się do roboty, będziesz miał ładne i zadbane akwa.

 

Daj ogłoszenie w dziale giełdy - przyjme rośliny albo kup w sklepie - poczytaj o sadzeniu, na nawożenie przyjdzie czas. Powoli, metodycznie do przodu. ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzciniaka bym oddal ale do rana nie wytrzyma ;/ a co do rybek, gurami wpuszcze do 500l, mieczyki sa malutkie to nie wiem gdzie one sie podzieja bo w 500 l sa dwa duze zolwie to je zjedza wiec chyba je kumplowi sprzedam. i jak mowiles poczytam, kupie zywe rosliny i poczekam az odstanie. bede wymienial te 20-30% wody tam chyba raz na 2 tyg i kupie jakies male rybki i red cherry. moze byc? a jakie podloze? ja mam naturalny zwirek. (tak ze 3cm warstwa). A jakie rosliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piasek napchany kulkami torfowymi, grubość hmmm, kilka cm, najmniej wymagające rośliny - nurzańce i rogatka, nawożę "symfonią" i potasem.

 

Nie wpuszczaj ryb do żółwi - pierwsze - żółwie sr...śmiecą na potęgę, parametry wody są mocno nie OK, po drugie - zeżrą ryby raz dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po niedługim czasie będą miały znacznie więcej...

Zauważ, że Twoja matka kładka Cie do łóżka które miało pewnie max 1 m długości... śpisz w nim nadal?

no nie ;) to co proponujecie do 45 l? interesuja mnie najlepiej tanie, ladne ryby np. gupiki czy neonki, bo w stadkach pieknie wygladaja :) i jeszcze chcialbym cos w stylu: krewetki, raki lub wegorze np. trzciniak ale cos takiego zeby bylo mu dobrze w 45l. Jakie rybki i takie niestandatowe zwierzaczki ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimakow nie chce, a np.

4 gupiki

4 neony inessa

2 neony zielone

+ te dwa moje malutkie mieczyki i gurami (moge je w koniecznosci sprzedac do 150l ;/ )

 

1+3 gupików

10 neonów innesa

- Nie mieszaj gatunków ryb stadnych czy ławicowych.

6 krewetek RC

+ te dwa moje malutkie mieczyki i gurami (które muszę sprzedać do 150l ;/ )

jest ok? ;)

 

Tak, jest ok. ;)

Możesz ewentualnie dokupić coś na dno np.

- 6x kirysek pigmej/sierpoplamy/malutki

- 6x otosek sp.

Oczywiście kiryski albo otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...