Skocz do zawartości

padły dwa trzciniaki


Dejwid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak:

-max. 3 gupiki, nie 4?

-neony inessa albo zielone (nie łaczyc tych i tych) max. 10 szt

- 6 RC

i gurami sprzedam a mieczyki poki sa po 2,5 cm moga zostac?

-Gupiki nie o to chodzi że max.3,tylko 1+2 (Czyli 1 samiec na 2 samice ;)) Może być 2+4

-Neony 10szt

-6 RC

-Mieczyki oddaj bo za małe akwa do nich ;)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn może sie rozmnażają ale to rzadko i w dobrych warunkach ;)

Rozmnażanie

 

Profesjonaliści bez problemu rozmnażają te ryby, natomiast trudniej jest je rozmnożyć w warunkach domowych. Potrzebuje bardzo miękkiej i kwaśnej wody z dodatkiem garbnika. Na czas tarła akwarium zaciemniamy. Jest gatunkiem rozrzucającym i zjadającym ikrę. Młode wylegają się po około 24 godzinach. Narybek karmimy pokarmem w płynie lub w formie pyłu.

Źródło Encyklopedia Super Akwarium.

Chyba Ci się coś pomyliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o informację na temat trzciniaka co to może być ta czerwona narośl pod pyskiem trzciniaka

mam podobny problem

 

Akwa 240

2 trzciniaki -

6 bojowników 3 na 3

2 kakadu

6 danio

6 rozbora klinowa

3 kosiarki

1 zbrojnik złocisty

4 piskorki

mnustwo ślimaków - błotniarki i świderki

 

akwa w takiej obsadzie (no prawie z małymi porażkami) już od pół roku akwa funkcjonuje rok, zaóważyłem tę narośl jakiś tydzień temu i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić - czekam na sugestie

 

Co do waruków: trzciniaki to 2 samce akurat ten więkrzy ma tę narośl kiedyś się atakowały ale to było tylko na początku ich współistnienia teraz bracia LI już się pogodzili.

mają kilka kryjówek wodę wymieniam po wiaderku dzienie co daje jakieś 50 - 60 l tygodniowo przy okazji odmulając dno (nie robie przy tym jakiegoś wielkiego poruszenia)

zaczołem nawozić roślinki od 2 miesięcy bo brązowiały i marniały potasem i mikroelementami (poprawiło im się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz to daj zdjęcia obu trzciniaków. ;) u mnie padły prawdopodobnie od chemii ;/ (uzdatniacz i 0 żywych roślin) a od ilu dni twój trzciniak ma czerwone pod pyskiem i ile je masz? ;) jeśli ma czerwone od max. 5-6 dni to do 6 dni z tym raczej ci padnie :| moje padły ten młodszy po 4 dniach a większy po 6 dniach [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia LI mieszkają już u mnie od roku a to czerwone pod pyskiem ten jeden to ma od jakiegoś tygodnia+... apetyt ma niesamowity co mysle dobrze mu wróży.

drugi się ukrywa sqbany siedzial w gałęzatce jakieś 5 dni go nie widziałem już myślałem że wymknął się z akwa i go kot dorwał bo szukałem truchła w pokoju ale nie znalazłem - a tu pewnego dnia niespodzianka jest i żyje i miewa się ok - w miarę bo temu za to brak apetytu (rybek raczej mi nie wcina bo stan się zgadza) chyba że w nocy przekąsi jakiegoś kuraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...