Skocz do zawartości

rybki nie chca jesc :(


dengol93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak. dżdżownice kupiłem normalnie w sklepie zoologicznym. na opakowaniu pisze, ze mam je karmić 2-5 razy dziennie :shock: ja karmie raz na półtora dnia. daje jedna kostkę(1cmx1cmx1cm) i one trochę zjedzą reszta spad na dno i glonojad to zjada. a rybi pływają wokół miejsca gdzie spadły dżdżownice, tak jakby były dalej głodne :( rozmrażam je przed podaniem, wiec nie wrzucam zamrożonego pokarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,na opakowaniu pisze...'' jest napisane ;)

Może te kawałki są za duże?

Ewentualnie nie smakuje im, skoro część zjedzą, to nie sądzę, żeby był dla nich tak wielki problem, lub są tak wychowane, że z podłoża nie jedzą :D

Ale jeszcze nie wiem, czy gupik będzie brał pokarm z dna... chyba budowa pyska mu na to nie pozwala. Spróbuj może wrzucać im przez dłuższy czas pokarm, w bardzo małych ilościach, żeby nadążały jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli masz zbrojnika niebieskiego i będzie on się opychał głównie pokarmem mięsnym...i to tak ciężkostrawnym jak dżdżownice to szybko go możesz stracić. Może dostać niestrawności, spuchnie mu brzuszek i... oby nie..ale nie podawaj mu takiego jedzenia tylko głównie pokarmy roślinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufa się sprzedawcom w zoologicznym, bo oni patrzą tylko na zysk a nie na to, żeby dobrze Ci doradzić.

 

Taka właśnie prawda.

 

Weź kup sobie ochotkę. Jest to pokarm dla ryb takich ogólnych np. mieczyki, neonki, kirysy itd. i to na pewno tobie będą jeść. Sam swoje tym karmię i jest okej.

 

Najlepiej do tego zakupić taki koszyczek jak wcześniej pisałem i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...