Skocz do zawartości

aqwa 25l z rybkami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc decyduj najlepiej dla nich długie akwaria bo to rybka karpiowata (i bliska dla danio).

Co ma piernik [karpiowate] do akwarium? Karpiowate są małe, duże, mają różne wymagania. Zagarniasz do jednego wiadra welony/karasie, karpie, danio, brzanki, kardynałki i wiele innych gatunków mających różne wymagania.

 

Bliska danio ta ryba też nie jest. Kardynałek należy do rodzaju Tanichthys. Natomiast danio do rodzaju Devario/Danio. Pokrewieństwo między nimi jest równie bliskie, co między kardynałkiem, a wigilijnym karpiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc decyduj najlepiej dla nich długie akwaria bo to rybka karpiowata (i bliska dla danio).

Co ma piernik [karpiowate] do akwarium? Karpiowate są małe, duże, mają różne wymagania. Zagarniasz do jednego wiadra welony/karasie, karpie, danio, brzanki, kardynałki i wiele innych gatunków mających różne wymagania.

 

Bliska danio ta ryba też nie jest. Kardynałek należy do rodzaju Tanichthys. Natomiast danio do rodzaju Devario/Danio. Pokrewieństwo między nimi jest równie bliskie, co między kardynałkiem, a wigilijnym karpiem.

Na pewno hahaha, danio i kardynałki to rybki karpiowate, ale dla takich ... tłumaczyć się nie będę.

Ja bym chyba boja wpuściła, ale jak chcesz gupiki to chyba tylko je.

Sory, ale muszę jeszcze dodać, że a ma akwarium do karpiowatych bo to są ryby ruchliwe i potrzebują dłuższego aqua (najlepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno hahaha danio i kardynałki to rybki karpiowate, ale dla takich ... tłumaczyć się nie będę.

Ja bym chyba boja wpuściła, ale jak chcesz gupiki to chyba tylko je.

Więcej czytaj o rybach bo piszesz głupoty.Kardynałki to ryby z rodziny karpiowatych.

http://www.superakwarium.pl/kardynalek- ... id449.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno hahaha danio i kardynałki to rybki karpiowate, ale dla takich ... tłumaczyć się nie będę.

 

Dołączona grafika

Za to ja wytłumaczę.

 

Danio malbarskie:

Rząd: karpiokształtne

Rodzina: karpiowate

Rodzaj: Devario

Gatunek: Devario malabaricus

 

Kardynałek chiński:

Rząd: karpiokształtne

Rodzina: karpiowate

Rodzaj: Tanichthys

Gatunek: Tanichthys albonubes

 

Karp "wigilijny":

Rząd: karpiokształtne

Rodzina: karpiowate

Rodzaj: Cyprinus

Gatunek: Cyprinus carpio

 

Rozrysować, czy widać tutaj jak wyglądają stopnie pokrewieństwa i jak ma się to do wypowiedzi? Danio jest tak blisko spokrewniony z kardynałkiem, jak z karpiem, karasiem, albo brzankami. Zupełnie inne ryby. "Rodzina" w genetyce, czyli w tym wypadku karpiowate, to bardzo rozległy termin. Ktoś tu spał na biologi.

 

Co do rybek, kolega dostał link jakie się nadają i to by było na tyle.

Bojek + gupiki niekoniecznie się muszą dogadywać. Optymalnie harem drobniczek + harem gupików, najlepiej endlera. Taki układ widzę. Mały baniak i bardzo małe możliwości mieszania gatunków, ew. można dorzucić do tego jeszcze krewety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ... naucz się czytać bo 2 razy napisałam, że kardynałki i danio to ryby z rodziny karpiowatych. Więc sam se poczytaj

najlepiej to co napisałam.

szczupak: Nie ma takiego słowa jak 'se'. Proponuje zacząć naukę od czytania ze zrozumieniem. A później poczytać o rybach i dopiero wdawać się w dyskusję mając jakieś argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pomagać to wy sie wymądrzacie przepisując informacje na temat ryb o których mowa a autor tematu nadal nie wie co ma zrobić.

 

Ogólnie 25l zbiornik jest mały i nie ma do niego zbyt wielkiego wyboru.Ktoś napisał propozycje z bojownikiem.jestem tego samego zdania ze w takim baniaku mógłbyś wpuścić harem bojownika 1+2 i dobrze go zaplanować roślinami i kryjówkami dla samic przed samcem ;)

szczupak: Również radzę poczytać o rybach, a nie pleść głupoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tego wychodzi że do głupków mogę coś dorzucić jeszcze?;p

W 25l możesz mieć tylko harem Gupika 1+2/3.

I tak Ci się rozmnożą, więc nie ma sensu kupować więcej.

Jeśli koniecznie chcesz coś tam dorzucić to może jakieś ślimaki albo krewetki. Z ryb raczej nic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...