Skocz do zawartości

Mech java


GALAKTYKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha wyobraź sobie, że mam żyrandol w pokoju i mam światło a aqua, ale mam też pokój gdzie światło świeci strasznie na cały pokój a aqua stoi pod ścianą gdzie słońce w dużej mierze sięga i nie widzę czasami włączania światła na bardzo długo. Dbaj też o środowisko, a nie dokuczasz innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm , nie wiem jak to fachowo napisać ale opiszę tak - młody mech jawajski rośnie w stronę światła i wypuszcza długie łodyżki więc na początku rośnie ładnie i jest ok , z czasem gdy już ma spore rozmiary a go nie przcinasz , starsze łodygi zaczynają się 'starzeć" i obumierają , nawet jeśli masz dobre światło i nawozy , jeśłi stare łodygi są podspodem to ich nie widać ale też brązowieją , więc moim zdaniem jak chcesz aby mech był zielony i gęsty poprostu przycinaj go częściej , troche to haotycznie napisane heh , ja tak robię i mech nie brązowieje a też miałam taki problem kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki naprawdę już myślałam, że nikt nie napisze rozwiązania. Myślę, że to co piszesz jest prawdą bo ani razu mchu nie przycinałam. Naprawdę dziękuję. Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje (chodzi mi o takie co pomogą, a nie np. gnije ci i tyle) to bardzo proszę piszcie. Tematu proszę jeszcze nie zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 25* nie zmienia się przez rok. A światła ma pod dostatkiem, kiedyś nawet nie miałam co z nim robić a nie chciałam wyrzucić to wsadziłam połowę do miski i postawiłam na parapecie kiedy oddałam koleżankom mech z aqua wzięłam z tego miski do aqua i był bardzo ok i było go 2 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnieje gdy ma za mało światła.Poza tym, jak przedmówca wspomniał,należy go pielęgnować poprzez systematyczne przycinanie.Ttemperatura wody tez nie jest bez znaczenia - szczególnie gdy na zewnątrz jest ciepło.

jak ma za mało światła to zarasta glonami i cały gnije / marnieje a nie brązowieje (puste brązowe łodyżki)- to wogóle inaczej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...