Skocz do zawartości

Pomocy!! Rybki mi zdychają!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik został założony ok. 2 miesiące temu i tak dobrze była przefiltrowana woda (stała 1 tydz.).Wujek [który ma doświadczenie i ma własne 3 akwaria] powiedział żeby kupić ryby.

Woda się filtruje przez cały czas i jest wraz z napowietrzaniem. A rodzaj to gąbkowy. Stosuje nawóz z końcówką -flora [mam zdarty początek nazwy] a do uzdatniania wody to Esklarin a jedzenie to z Tropical Vitality&Color Special Additives L-CARNITINE, LECITHIN, VITAMIN E, ASTAXANTHIN. W następnym miesiącu kupuje preparat przeciw bakteriom.

Niestety nie wiem jakie mam bo nie jestem w tym obeznany. Zapytam sie wujka i dam Edytuj.

Porządek jest dobry w akwarium.

Zdjeć niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ryby popadały ci przez tą wodę i lód bo woda przed wlaniem do akwa musi odstać a nie można wodę z kranu la do akwa.

Jak masz tak gorąco to wyłączaj grzałkę i pilnuj by temperatura za bardzo nie spadła a jak spadnie to włączaj ją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlor zabił bakterie nitryfikacyjne>brak bakterii doprowadził do zwiększania się azotu w wodzie>azot zabił ryby

 

Jak masz tak gorąco to wyłączaj grzałkę i pilnuj by temperatura za bardzo nie spadła a jak spadnie to włączaj ją .

 

 

Ja w wakacje w ogóle grzałki nie załączam. Nawet taka świetlówka w upały potrafi nieźle temperaturę wody podnieść. Wczoraj i przedwczoraj było tak ciepło więc świetlówkę wyłączyłem, może i trochę ryzyko że rośliny były 2dni bez światła, ale wolę stracić część roślin niż wszystkie ryby i rośliny przez wysoką temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...