Skocz do zawartości

Obsada 60 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Jestem tutaj nowy na forum i na wstępie chciałbym powitać wszystkich userów na tym forum :)

Mam taki problem a zarazem pytania.

Obecnie mam akwarium 60 litrów i rybki wielogatunkowe (mieczyki neonki razbory klinowe molinezje gupiki), mam je juz ponad pół roku (od wakacji) ale teraz chciałbym jakies jednogatunkowe:). Bardzo podobają mi się pyszczaki, lecz jak czytałem, moje akwarium jest na nie za małe:(. Więc teraz pytanie do espertów ;] Jaki gatunek polecacie do hodowli jednogatunkowej? Zależy mi żeby rybki czuły się dobrze w twardej wodzie, ponieważ taką właśnie mam w mojej miejscowości... Chciałbym tez oczywiście jakieś ładne rybeczki:) obojetnie czy będzie ich dużo a mniejszych, czy bedzię ich mniej a więkrzych, co chyba jednak bardziej bym wolał tą pierwszą opcję:P Róznież zeby te rybki były dostępne oczywiście w jakiś sklepach zoologicznych (np w lublinie gdzie do tej miejscowosci mam blisko:P)

Więc jaką obsade mi polecicie? Oczywiscie tez prosze o jakieś ładne roslinki (niedrogie:P) ktore wybrane rybki będą lubieć:). Posiadam akwarium oświetlone z bardzo wydajnym filtrem ( 150-250l) i dosyć wydajną grzałką.

 

Czekam z niecierpliwością na jakieś porady :) i z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pawelhodowca

Proponuję neonki z 30 sztuk i do tego 5 kirysów panda na dno. Sam nie wiem czy bym tak nie zrobił... albo np. danio... jest wiele opcji mogą być też rozbory... chyba że chcesz większe to np.: harem kakadu (1+2) i do tego z 20-25 neonek i kirysy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie posta? Przecież mówi, że chce tylko jeden gatunek... Ja proponuje razbore klinową jako rybkę i do tego roślinki typu żabienica i trawiaste. :geek:

jedną?? to rybka stadna

a na dwie parki muszlowców styknie :D

i nie powiększaj czcionki bo tzn że krzyczysz :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie posta? Przecież mówi, że chce tylko jeden gatunek... Ja proponuje razbore klinową jako rybkę i do tego roślinki typu żabienica i trawiaste. :geek:

super, a za 2 tygodnie przyszedlby z pytaniem, dlaczego moje rybki padają. kirysek to chociaz powyjada resztki jedzenia, a tak? choroby murowane, duzo szybciej baniak opanują azotany i inne. autor nie miał nic do naszych propozycji, więc nie rozumiem Migdek po co krzyczysz - bo ta duża czcionka to rozumiem krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... ta duza czcionka to zebyscie zuwazyli moj post bo juz 7 razy nie odpisano mi na posta, bo bylo w jednej linice i nikt nie zwrocil uwagi. Mi chodzi o to zeby nie robic 3 gatunkow..danio,neony,kirysy...tlyko np ta razbora i do tego kirysy...razbora u gory a kirysy na dnie. Albo do tego pasowalyby otoski. No wlasnie..Razbora klinowa z 15 sztuk i do tego 5 otoskow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Nie... ta duza czcionka to zebyscie zuwazyli moj post bo juz 7 razy nie odpisano mi na posta, bo bylo w jednej linice i nikt nie zwrocil uwagi. Mi chodzi o to zeby nie robic 3 gatunkow..danio,neony,kirysy...tlyko np ta razbora i do tego kirysy...razbora u gory a kirysy na dnie. Albo do tego pasowalyby otoski. No wlasnie..Razbora klinowa z 15 sztuk i do tego 5 otoskow:)

Myślę że razbor mogło by być 20... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muslzowce :) interesujace:) a jak nazywa sie ten gatunek zółty? oczywiscie z muszlowców? i do tego moze byc np ok 15 neonkow lub razbor?

i roslinki do tego jakie polecacie?

prawdopodobnie wielkooki lub krótki...

ale z nimi można trzymać rybki tylko z jeziora tanganika/malawi...

pozatym jak nazwa wskazuje potrzebują muszli oraz alkalicznej wody ;)

neonki to Amazonia (BW) a razbory to Azja czyli miękkie i kwaśne wody :ugeek:

a do muszlowców to albo Anubiasy albo nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te muszlowce krotkie mi sie podobaja:) wiec do tego co by bylo trzeba? jakie muszle i roslinki i moze jakies inne rybki?? czy np jakis harem tylko tych rybek? czy np muszlowce krotkie + muszlowce wielkookie?

sam będę je za jakiś czas miał :D do tego kilka muszli, kilka Anubiasów.

te rybki trzyma się w parach, chyba parka wielkookich i krótkich może być razem pod warunkiem dużej ilości muszli :idea:

jeżeli zapewnisz im odpowiednią wodę to nie będziesz długo czekać na małe-dobrze się nimi opiekują :D

proponuję dodać kilka wapieni które stabilizują i podwyższają pH :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:):

para wielkookich i parka krótkich :) mozna do tego walnac np pare kiryskow na dno czy jakies dodaktowe ryby??

muszle:)

anubias:)

+ kilka wapieni.

czy moze byc podloze ze zwirku kolorowego? obecnie mam drobny zwirek niebieski i zielony i troszeczke wiekrzy zólty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malawi najlepiej wygląda biały żwir... ;) to moje zdanie...

 

Biały żwir o ile wiem nie nadaje się do akwarium... Przy nim rybki nie ukształtują kolorów.

czarny piasek z grotami białych wapieni wygląda spoko....

ps. bardziej się nie da zboczyć z tematu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...