Skocz do zawartości

Hodowla mchów w akwa. bez filtracji i oświetlenia.


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można też do tego zbiornika wrzucić jakieś rośliny pnące jak np Epipremnum i z tego zrobić tło odgradzające akwarium od zbyt dużej ilości światła słonecznego. Niech zapuszczą korzonki do wody a liście rosną z w przestrzeni pomiędzy szybą okienną a szybą akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę mnie nie było. Akwarium wystartowalo jakiś tydzień po napisaniu posta.

 

:arrow: Pojemność: jakieś 35l.

:arrow: Filterek: kaskada Hailea Sl-106 // jestem zaskoczony spisuje się świetnie, choć spodziewałem się większej sztuki :D

:arrow: Grzałka: Hagen 25w.

:arrow: Oświetlenie: słońce ;)

:arrow: Podłoże: ziemia ogrodnicza uniwersalna ok. 4cm + na nią 2cm piasku.

:arrow: Obsada: 10 szt krewetek yellow. // na razie.

:arrow: Roślinki: Mchy prawie wszystkie gatunki, Rogatek, Glosia, Pływacz karłowaty, Lilaeopsis brasiliensis, Limnobium, sylwania, rzęsa.

:arrow: Nawożenie: Węgiel w płynie.

 

Jak na razie większość roślinek rośnie dobrze ( trafiają się takie co rosną wolno ), choć niektóre mchy słabo się aklimatyzują. Od czasu do czasu mam napad zielenic, ale większa dawka węgla je niszczy. Przy odrobinie czasu postaram się zrobić foto, ale nie spodziewajcie się super pięknego akwa, bo jest używane 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było. Akwarium wystartowalo jakiś tydzień po napisaniu posta.

 

:arrow: Pojemność: jakieś 35l.

:arrow: Filterek: kaskada Hailea Sl-106 // jestem zaskoczony spisuje się świetnie, choć spodziewałem się większej sztuki :D

:arrow: Grzałka: Hagen 25w.

:arrow: Oświetlenie: słońce ;)

:arrow: Podłoże: ziemia ogrodnicza uniwersalna ok. 4cm + na nią 2cm piasku.

:arrow: Obsada: 10 szt krewetek yellow. // na razie.

:arrow: Roślinki: Mchy prawie wszystkie gatunki, Rogatek, Glosia, Pływacz karłowaty, Lilaeopsis brasiliensis, Limnobium, sylwania, rzęsa.

:arrow: Nawożenie: Węgiel w płynie.

 

Jak na razie większość roślinek rośnie dobrze ( trafiają się takie co rosną wolno ), choć niektóre mchy słabo się aklimatyzują. Od czasu do czasu mam napad zielenic, ale większa dawka węgla je niszczy. Przy odrobinie czasu postaram się zrobić foto, ale nie spodziewajcie się super pięknego akwa, bo jest używane 8-)

 

Mod.Janusz---Myślę że o co innego chodzi w pierwszym poście i już na to odpowiedź padła.Autora zapraszam do galerii i tam zaprezentować swoje dzieło.Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...