Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie ramirezy.POMOCY!!!!


balonówek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak sie obudziłem zobaczyłem ze jedna z ramierzek siedzi w jednym miejscu,kupka jej wisi i ma płetwy schowane tak jakby skulone....no niewiem jak to powiedziec:(co jej jest?

Kupka jest przezroczysta i rybka stasznie mocno oddycha u rusza skrzelami:( dodam ze troche sie trzęsie jakby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - dostosujesz się do regulaminu to ktoś coś wymyśli może. Moim zdaniem na 70 procent będzie to zapalenie przewodu pokarmowego połączone z psychozą strachu, do tego woda na żółciutką wygląda więc może i parametry wody "przyduszają" ryby. Ale przy takiej ilości podanych przez Ciebie informacji można sobie gdybać do woli. Więc do dzieła - pisz podstawowe informację, opisz swoje akwarium trochę człowieku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu to ja widzę przerybienie, może się po prostu zatruła od nadmiaru związków azotu? Albo temperaturę masz trochę za wysoką (w końcu jest lato) i jej po prostu duszno? Napisz cokolwiek jak zdjęcia nie wstawiasz, czym karmisz, ile razy dziennie, jakieś parametry wody może? Obsada, filtracja... Jak chcesz żeby Ci pomogli to się minimalnie wysil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wszystkie rybki zebrały sie do tabletki:) teraz jak patrzyłem na ramireze jest balda jak ściana płetwy ma schowane a tylnią lekko do góry i nie pływa ani nie je.Nie wiem co mam zrobić dobić ją czy czekac jeszce tydzien? bo jak ona sie męczy?Filtr mam dobry od 60-100 l a ja mam 75L :( jutro robie podmianke co mam zrobić?nie chce żeby zdechła.

Karmie 2razy dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole, człowieku.... Weź wypisz te informacje w jednym poscie:

Litraż

Obsada

Filtracja

Temperatura

Podmianki(ile i jak często)

Ile razy dziennie karmisz ile pokarmu podajesz i jakiego...

Opis akwarium a najlepiej w miarę dokładne zdjęcie

Parametry wody.

 

Tak to temat będziemy ciągnąć z miesiąc a na koniec się wszyscy zatną i tak się to skończy.

 

A jak nie to poczytaj o rybie która Ci choruje, jakie warunki trzeba jej stworzyć do życia, sprawdź czy takowe warunki rybie zapewniłeś i lecz na własną rękę. Bo widzę że nie zbyt poważnie podchodzisz do sprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:mam 75L 3mieczyki 1piskorek 3prętniki 4ramirezy 4 kiryski i glonojad. Mieczyki kupiłem dawno temu więc nie mam ci z nimi teraz zrobić.Temperatura 27stopni

pokarm urozmaicony m.in tetrarubin,tropical astracolor,suszona rozwielitka i podstawowa karma,a i jeszcze tabletki:)podmianke mam robie co 2tygodnie i jutro wychodzi dzień w którym mam robić podmiane.Oswietlenie 1X15 ,woda średnio twarda.Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił zapalenie przewodu pokarmowego. wyłów ją do innego zbiornika, zrób głodówkę i kapiel w roztworze soli

kuchennej (1 g na l wody) przez 3 do 5 dni lub 8 godzin w roztworze Detremycyny (1

kapsułka 125 mg na 2 l wody) i tyle.

 

Te podmianki lepiej będzie jak będziesz robił raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...