Skocz do zawartości

Obsada do 200l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w akwarium 200l mogłaby byc taka obsada? :)

 

Barwniak szmaragdowy(/czerwonobrzuchy) samiec i samica

Bojownik bezbronny samiec i samica

Bystrzyk pięknopłetwy 3xsamiec 3xsamica

Danio pręgowane 4xsamiec 2xsamica

Gupik 2xsamiec 3xsamica

Kirysek 2xsamiec 2xsamica

Modrook Gertrudy 2xsamiec 6xsamica

(Modrook słoneczny 3xsamiec 5xsamica)

Neon 6xsamiec 9xsamica

Otosek przyujściowy 2xsamiec 3xsamica

Prętnik karłowaty samiec i samica

Szczupieńczyk sześciopręgi 1xsamiec 2xsamica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiryski zjadają glony?

Nie. Jak większość sumokształtnych przeszukują za pomocą wąsów dno w poszukiwaniu jedzenia jakim są bezkręgowce lub też w przypadku większych sumów ryb lub innych zwierząt.

 

EDIT:

 

Ale ja niewiem które są w jakiej strefie :(

Pomogę Ci:

- barwniak szmaragdowy/czerwonobrzuchy - jak większość pielęgniczek preferuje dno, inne parametry wody w porównaniu z pozostałymi rybami

- bojownik bezbronny - powierzchnia, trzymamy w haremie

- bystrzyk pięknopłetwy - toń wody, trzymamy w stadzie więc nie wiem czy uda Ci się w sklepie wypatrzeć po 3 samców i samic ale jak Ci się uda to ok. Najważniejsze żeby było 6 szt. Chociaż nie wiem czy nie powinna być przewaga samic ale dobra. Podobno jest też dość agresywny więc lepiej nie ryzykować

- danio pręgowane - powierzchnia, jak wyżej według mnie powinno być przewaga samic, ale danio pręgowane preferuje chłodniejszą wodę dla tego damy zamiennika

- kirysek ... - dno, stadna min. 6 szt. nie ma znaczenia raczej ilość poszczególnej płci, nie napisałaś jaki więc damy jakiś pospolity gatunek

- modrook Gertrudy/ słoneczny - wymagają słonawej wody więc odpadają

- neon - toń wody, też nie podałaś jaki

- otosek sp. - dno, możliwe że kupisz inny gatunek, minimum 6 szt.

- prętnik karłowaty - powierzchnia, trzymamy w stadzie, też chyba woli chłodniejsze wody jak danio pręgowany ale radzi se w temperaturach panujących w akwarium

- szczupieńczyk sześciopręgi - powierzchnia, ryba drapieżna i agresywna - odpada.

 

Moja propozycja:

- neon czerwony - 20 szt.

- danio tęczowy - 6 szt.

- żałobniczka czarna - 6 szt.

- prętnik karłowaty - 1+3 szt.

- bojownik bezbronny - 1+3 szt.

- kirysek spiżowy - 8 szt.

- otosek sp. - 8 szt.

- zbrojnik niebieski - 1+1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiryski zjadają glony?

Nie. Jak większość sumokształtnych przeszukują za pomocą wąsów dno w poszukiwaniu jedzenia jakim są bezkręgowce lub też w przypadku większych sumów ryb lub innych zwierząt.

 

EDIT:

 

Ale ja niewiem które są w jakiej strefie :(

Pomogę Ci:

- barwniak szmaragdowy/czerwonobrzuchy - jak większość pielęgniczek preferuje dno, inne parametry wody w porównaniu z pozostałymi rybami

- bojownik bezbronny - powierzchnia, trzymamy w haremie

- bystrzyk pięknopłetwy - toń wody, trzymamy w stadzie więc nie wiem czy uda Ci się w sklepie wypatrzeć po 3 samców i samic ale jak Ci się uda to ok. Najważniejsze żeby było 6 szt. Chociaż nie wiem czy nie powinna być przewaga samic ale dobra. Podobno jest też dość agresywny więc lepiej nie ryzykować

- danio pręgowane - powierzchnia, jak wyżej według mnie powinno być przewaga samic, ale danio pręgowane preferuje chłodniejszą wodę dla tego damy zamiennika

- kirysek ... - dno, stadna min. 6 szt. nie ma znaczenia raczej ilość poszczególnej płci, nie napisałaś jaki więc damy jakiś pospolity gatunek

- modrook Gertrudy/ słoneczny - wymagają słonawej wody więc odpadają

- neon - toń wody, też nie podałaś jaki

- otosek sp. - dno, możliwe że kupisz inny gatunek, minimum 6 szt.

- prętnik karłowaty - powierzchnia, trzymamy w stadzie, też chyba woli chłodniejsze wody jak danio pręgowany ale radzi se w temperaturach panujących w akwarium

- szczupieńczyk sześciopręgi - powierzchnia, ryba drapieżna i agresywna - odpada.

 

Moja propozycja:

- neon czerwony - 20 szt.

- danio tęczowy - 6 szt.

- żałobniczka czarna - 6 szt.

- prętnik karłowaty - 1+3 szt.

- bojownik bezbronny - 1+3 szt.

- kirysek spiżowy - 8 szt.

- otosek sp. - 8 szt.

- zbrojnik niebieski - 1+1 szt.

:) Trochę dożo pisania było ale bardzo pomogłeś.Dziękuję.

Mam jeszcze pytanie: 1+3szt. -to znaczy że 1 samiec i 3 samice czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...