Jump to content

Kula i powietrze...


Recommended Posts

Witam!!! Dostałem Akwarium kulę 12,5L. Jakie rybki dokupić? Jaką roślinkę kupić, żeby rybki miały dużo powietrza, czy trzeba dokupić filtr?

Wiem, że kule nie są najlepsze, ale dostałem je na urodziny, więc muszą być używane...

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że kule nie są najlepsze, ale dostałem je na urodziny, więc muszą być używane

Jeśli kula musi być używana, najlepiej wrzuć tam cukierki do częstowania gości. Ewentualnie jeśli na prawdę chcesz mieć w niej wodę, to wrzuć żwirek oraz kilka kamyków i zrób fajną aranżację. Bez roślin i rybek. Może to wyglądać całkiem ciekawie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie co wy piszecie bojownika w kuli jak_najbardziej można mieć . Poczytajcie sobie o wymaganiach ryb a potem piszcie .

EDIT:

 

A bojowik nie_potrzebuje filtra tylko częstej podmiany wody.

 

mod: naucz się edytować posty, pisanie postu pod swoim postem jest sprzeczne z regulaminem.

Link to comment
Share on other sites

jarowiku. Zadna ryba sie nie nadaje do kuli. Jestes poczatkujacy wiec mozesz o tym nie wiedziec. W kuli znieksztalcone scianki sprawiaja ze ryba traci wzrok oraz moze dostac odchyly psychiczne. Jezeli przelozysz z kuli do normalnego akwarium rybe to zauwazysz ze zgupieje i zdechnie. Nie radz komus czegos na czyms sie nie znasz, bo posty beda kasowane. I edytuj posty, bo łamiesz regulamin. Zapraszam Cie do przeczytania tego : viewtopic.php?f=2&t=3780&st=0&sk=t&sd=a

Link to comment
Share on other sites

jarowilku1

to Ty chyba powinieneś poczytać o wymaganiach bojownika. rozumiem że wiedzę czerpiesz od "mądrego" pana z akwarystycznego sklepu? któremu wcale nie zależy żeby Ci ryba długo zyła, tylo żebyś przyszedł po kolejną.

bojownik nie może być trzymany w kuli bo jest zbyt duży, potrzebuje grzałki bo przy mniej niż 24 stopnie przeziebia się i umiera najczęściej, potrzebuje koniecznie pokrywy, żeby temperatura powietrza, które pobiera z powierzchni nie różniło się od temperatury wody, bo to też prowadzi do przeziębienia.

absolutnie KAŻDA ryba potrzebuje filtra.

bojownik nie potrzebuje napowietrzacza.

 

posty się edytuje a nie pisze jeden pod drugim

Link to comment
Share on other sites

Ja wiedze czerpie z doświatczenia a nie od ;"mądrego" pana z akwarystycznego , znajomy ma 2 lata bojowika w kuli i jakoś niegłupieje a wręcz przeciwnie.A co do tego początkującego to doświatczenie z akwarystykom zdobywam jakieś około 7 lat.myśle że coś naten temat wiem.

Link to comment
Share on other sites

nawet jeśli bojownik żyje w kuli, bo tak oczywiście też może być (jak z ludźmi niektóre egzemplarze są odporniejsze inne mniej) to osobną sprawą jest to czy dobrze się tam czuje. bojowniki w kulach najczęściej są ospałe i mało energiczne. niektórzy myślą że one takie po prostu są, ale gdy trzyma się bojownika w większym zbiorniku to od razu widać, że to żywa i ciekawska rybka. ściany kuli naprawdę mają negatywny wpływ na wzrok ryb.

bojownik może żyć w kuli, tak samo jak człowiek może żyć w celi więziennej. przeżyje i co z tego? a przecież nie chodzi o to by zaspakajać swoje zachcianki kosztem rybki, tylko o to żeby cieszyć się szczęśliwą rybką trzymaną w dobrych warunkach.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej dyskusji.... jeśli dla kogoś argument że kula rybom szkodzi nie jest wystarczający lub wręcz propaguje takie zbiorniki to moim zdaniem powinno się po prostu takie posty i osoby usuwać z forum bo nie dość że szkodzą to jeszcze przekonują do tego innych. To że rybka żyje to nie znaczy że jest jej tam dobrze... a jeśli ktoś tego nie pojmuje niech się za rybki nie bierze bo jeśli 99% ludzi tu siedzących ma na jakiś temat jasno określone inne niż moje zdanie to warto się zastanowić czy przypadkiem to nie ja się mylę, mojej tępej sąsiadce jak się zbiła kula to wrzuciła mieczyka do szklanki i tam żył sobie 2 miesiące aż zdechł bo mi go oddać nie chciała ;/ ale no przecież 2 miesiące żył... kwestia jak żył :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...