Skocz do zawartości

potrzebne leki i....


gustaw345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium i wszystkie potrzebne rzeczy i niedlugo wprowadza sie rybki do nowego akwarium. do sklepu zoologicznego mam z 40km i tutaj potrzebuje pomocy. co odrazu kupic(chodzi mi sie o leki plyny i inne takie rzeczy) zeby potem niejechac 40km do miasta. w niedziele i w sobote praktycznie ciezki mi jest dostac sie do miasta wiec zastanawiam sie czego mi potrzeba

 

 

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie spiesz sie tak z wprowadzeniem ryb do zbiornika spokojnie poczytaj sobie watki o zakladaniu akwarium o procesie dojrzewania o zwiazkach azotowych procesach jakie zachodza w wodzie.... i niewierz sprzedawca w zoologach ze po dodaniu uzdatniaczy bedziesz mogl wposcic rybki za dwa a moze i nawet na drugi dzien bo wtedy to radze takze zaopatrzyc sie w siatke do wyjmowania martwych ryb (To z wlasnego doswiadczenia),zbiornik powinien minimum dojewac dwa tygodnie!, jest o tym pelno na forum tak ze mozna spokojnie znalezc i poczytac....i radze sie zaopatrzyc w testy do wody (tez jest duzo watkow na forum jakie i za ile kropelkowe czy paskowe... ) pozwoli to uniknac wielu klopotow i naglych wyjazdow po leki czy inne tego typu sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz ochotę zainwestować w leki to proponuję leki firmy sera przynajmniej sera baktopur i costapur.Być może twoje rybki nie będą chorować ale może się trafić sytuacja że zachorują więc ten wydatek może ci się zwrócić w przyszłości ;) no i oczywiście testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radze kupic najpierw testy... Jesli bedziesz mial pewnosc, ze parametry twojej wody sa ok, to tak na prawde o chorobe bedzie teoretycznie dosc ciezko... A jesli tak naprawde chcesz juz miec jakies leki na czarna godzine :D to kup sobie tylko sera baktopur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz to wpisz sobie w google np co to jest:

- ph wody

- twardosc wody ( weglanowa, nieweglanowa i ogolna )

- co to sa fosforany, azotany,

- poczytaj o 'cyklu azotowym'

- co to sa i jak dzialaja nawozy makro i mikro

- po co stosowac potas

Mysle, ze szukajac tych informacji natrafisz na jeszcze wiele innych, rownie ciekawych i przydatnych zagadnien dotyczacych akwarystyki :) powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie kupuj lekow na zapas i ta siatka to nie tylko do wyciagania martwych ryb....to takze sluzy do wyciaganiu ryb gdy myjesz akawarium lub zmieniasz wode ;)

wody ogólnie rzecz biorąc się nie wymienia. (niektórzy wyjmują wszytsko i szorują raz na pół roku i wlewają starą wodę po takim zbiegu, ale nawet w takim wypadku najbliższe pół roku obejdzie się bez siatki :P)

a gdy się robi podmiany i czyści przy tym szyby skrobakami to się ryb nie wyjmuje bo to dla nich większy stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosząc się do wypowiedzi glonka, wodę podmieniasz w wielkości- 20-30% raz na tydzień, wówczas też odmulasz dno, czyścisz szyby itd.

co do mycia całości akwarium co rok, czy co pół roku- to bzdura. Ja mam swoje akwarium zalane już 2 lata i jakoś nic się nie dzieje. Odmulanie dna i czyszczenie szyb regularnie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jak myjesz rosliny,kamyczki,filtr....i jak nalewasz nowa w wode w akwarium...to wtedy wyciagasz ryby...

a co do wypowiedzi ewy to RAZ NA 2 TYGODNIE POL WODY W AKWARIUM a nie raz na tydzien 20% i raz na pol roku myje kamyczki roslinki,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jak myjesz rosliny,kamyczki,filtr....i jak nalewasz nowa w wode w akwarium...

100% wymiana wody??

 

nie stosuje się raczej czegos takiego...

20% no max 25% pomniany odmulaczem, czyszczenie filtra co tydzień, zaglonione liście to albo odżywiają sie nimi ryby albo ja odcinam... żwirek jest czyszczony przy każdej podmianie wody...

 

EDIT:

 

no ale jesli planujesz zalać nową wodą akwarium to rybk fakt musisz odłowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie guntowne porządki wg mnie nie są potrzebne...

to jest dosyć stabilny zbiornik raczej....

No ale zawsze jest jakieś ale każdy ma swoje metody...

Ja 100% wody nigdy nie wymieniam... tylko po 20% około

z glonami walczą zwierzeta podczas pomniam stosuje odmulacz + dobra filtracja...

zaglonione silnie liście staram się usuwać... A takich pół restartów akwarium nie robie...

 

Nie wiem czy ktoś jeszcze tak robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wypowiedzi ewy to RAZ NA 2 TYGODNIE POL WODY W AKWARIUM a nie raz na tydzien 20% i raz na pol roku myje kamyczki roslinki,itp.

ja pisałam jak powinno się podmieniać wodę, a nie jak Ty podmieniasz...

poza tym rybki do miski... w moim wypadku skończyło by się na tym, że rybki by wyskoczyły z tej miski.

 

Nie wiem czy ktoś jeszcze tak robi...

ja robię w 100% tak jak Ty, chociaż raz półrestart mi się zdarzył- kiedy musiałam zmienić dno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje akwa tak:raz na pol roku cale akwarium a raz na 2 tygodnie pol wody w akwarium....

 

Edit:

 

wlewam wode z akwa do umytej miski i siateczka wkladam ryby do tej miski z woda z akwa.... ;)

 

mod: Ty to lepiej naucz się edytować posty...

Oczywiście akwa gotowego nie mam, ale nie wyobrażam sobie zmieniać co pół roku 240 litrów-wow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...